reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża - pierwsza wizyta u ginekologa

Kas2ia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
22
Cześć 👋

Ostatnio zrobiłam test ciążowy - dwie kreski. Od samego początku nie miałam żadnych objawów oprócz braku miesiączki. Jednak zawsze gdy przechodziłam mocny stres miesiączka potrafiła zatrzymać się na miesiąc bądź dwa. Dlatego nie spieszyłam się z wykonaniem testu. Z moich obliczeń wychodzi, że jestem w 17 tygodniu. Jutro mam wizytę u ginekologa ( pierwsza wizyta w życiu). Zostałam poinformowana, że zostanie przeprowadzone badanie ginekologiczne, USG oraz cytologia. Bardzo się stresuję. Nie mogę sobie poradzić ze stresem mimo, ze próbuje sobie sama to jakoś wyjaśnić. Wiem, ze później zostanę skierowana na badania krwi w celu zrobienia grupy itd. A pobierania krwi boję się panicznie. Wiem, ze stres w ciąży nie jest wskazany. I nie chce zaszkodzić maleństwu. Czy jest tu jakaś mamusia bądź przyszła mamusia z podobną sytuacją? Jak sobie z tym radzicie? Wizyta u stomatologa jest zalecana, ale czy konieczna? Czy ginekolog będzie weryfikował czy byłam u stomatologa czy dla niego najważniejsze będą badania ginekologiczne i badania z krwi?
 
reklama
Zalecana jest wizytanu stomatologa. Ale nikt tego nie bedzie weryfikował. Inna kwestia że kazdy stan zapalny nawet ten pochodzący od zębów jest niebezpieczny. Zęby w ciazy i po ciąży często sa osłabione i chociaz kontrola tego jest wskazana. Znieczulenia w ciąży takze sa oferowane. Więc nie ma sie czego bać.
 
Nie bój się, jesteś chyba bardzo młodą przyszłą mamą skoro to będzie Twoja pierwsza wizyta w życiu ;) chyba każda ma obawy przed pierwszą wizytą i ja miałam tak samo, choć nie byłam taka już pierwszej młodości (25 lat :D ) gdy pierwszy raz poszłam do ginekologa - to dopiero się wstydziłam, że tak późno :p również nie cierpię pobierania krwi, jednak w ciąży badania staną się dla Ciebie normalką. Głowa do góry ;) pomyśl, że to dla dobra maluszka.
 
A ja zapytam czy przyjmujesz kwas foliowy ? 17 tc to mega daleko, na badania prenatalne tez za późno, I nie dostaniesz becikowego ,bo powinnaś być od 10 tc pod opieką gina , ale pewnie jesteś młodziutka i zdrowa ,więc będzie dobrze
 
Pierwsza wizyta w 17 tygodniu to troche pozno, jestem w szoku, ze nie zauważyłaś ciąży w wcześniej. Nie miałaś żadnych objawów, brzuszek ci się nie zaokraglil? ;) Pytam z ciekawości. Co do pobierania krwi czy badania u ginekologa, to w ciazy chyba wszelkie lęki przechodzą, człowiek się po prostu przyzwyczaja, bo co chwile są jakieś badania ;) co do dentysty, dla własnego spokoju dobrze pójść i sprawdzić czy wszystko ok :)
 
Jeśli nie masz żadnych problemów stomatologicznych to będzie to tylko wizyta profilaktyczna :) Wskazane jest sprawdzenie stanu zębów, ale nikt Cię z tego oczywiście nie będzie rozliczał.

Badania krwi są koniecznością w ciąży. No i niestety jest ich więcej niż jedno. Nie mam na to żadnej złotej porady, bo choć nie lubię pobierania krwi, to nigdy nie mierzyłam się z lękiem. Może jak już zobaczysz obraz na USG to doda Ci trochę odwagi? :) Tego Ci życzę.

Jak przebiegła wizyta u ginekologa? Wszystko w porządku?
 
Do góry