reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, plamienia i beta hcg

Dołączył(a)
22 Grudzień 2017
Postów
3
Dziewczyny pomocy!
Sytuacja wygląda po krotce tak, 10 listopada miałam ostatnia miesiączkę, 8,9 i 10 grudnia robiłam testy - wszystkie pozytywne, test robiłam też przedwczoraj - również z wynikiem pozytywnym. Wczoraj zaczęłam plamić. Lekarz przepisał mi Duphaston i zlecił badanie beta hcg. Badanie wykazało stężenie na poziomie 387mlU. Czy ten wynik jest poprawny dla danego tygodnia ciąży? Boję się że stracę dzidzię. Nic jeszcze na USG nie jest potwierdzone, a wizyta dopiero na 27 grudnia umówiona :(
 
reklama
Rozwiązanie
Nic nie jest przesądzone, odpoczywaj i myśl pozytywnie. Nie wiem jaką masz historię, ale co by się nie wydarzyło- jesteś teraz w ciąży. U mnie akurat taka niska nieprzyrastająca Beta i plamienie skończyły się poronieniem (6/7tc), a czułam się jak przy okresie. To było w marcu, teraz jestem w 24 tygodniu i wszystko od początku wyglada bardzo dobrze, bez żadnych niepokojących objawów. Uściski!
Hej przede wszystkim to gratuluję:) A druga sprawa myślę że powinnaś powtórzyć bete co 72 godziny i wtedy będziesz wiedziała, czy wzrasta bo to że masz taki wynik to ciężko cokolwiek stwierdzić na pewno jest ciaza ale jak zaawansowana to drugie pytanie.Czasami owulacja się przesuwa robi psikusy i ciężko określić dokładną datę zapłodnienia no chyba że jesteś pewna kiedy do tego doszło to wtedy możesz porównać jaka powinna być w danym tygodniu , a jaka jest . Gdzieś na Internecie widziałam takie przedziały ile powinna wynosić w danym tygodniu. Trzymam kciuki i życzę nudnych 9 miesięcy:)
 
Hej Onaszczesliwa, dziękuję za odpowiedź :) sęk w tym, że wg norm wskazuje 5 tydzień, wg owulacji to 6 :( najgorsze, że teraz okres świąteczny i nie będę miała gdzie powtórzyć bety... Zastanawiam się czy jest ktoś kto był w podobnej sytuacji i może podzielić się doświadczeniem...
 
Hej Onaszczesliwa, dziękuję za odpowiedź :) sęk w tym, że wg norm wskazuje 5 tydzień, wg owulacji to 6 :( najgorsze, że teraz okres świąteczny i nie będę miała gdzie powtórzyć bety... Zastanawiam się czy jest ktoś kto był w podobnej sytuacji i może podzielić się doświadczeniem...


Ah no tak bo to też okres teraz świąteczny i ciężko byłoby to ogarnąć. A różnicami się nieprzejmuj tak jak napisałam owulacja często się przesuwa i mogą być różnice :) U nas na wątku dziewczyna jest w 13 tygodniu ciazy I ma różnicę 10 dni także spokojnie :)
 
Najwazniejsze zebys sie oszczedzala , brala leki i starala sie niemartwic co oczywiscie jest strasznie ciezkie -wiem sama po sobie . A te plamienia moze to bylo zagniezdzenie się maluszka czasami tak też się dzieje , albo w czasie pierwszych @ które powinny być a ich nie ma :) główka do góry będzie dobrze
 
A czemu na betę nie masz szans? Przecież są laboratoria całodobowe, poza tym jutro jest zwykła sobota, więc też możesz zrobić badanie.
Tydzień różnicy to niewiele, owulacja mogła Ci się przesunąć, przede wszystkim nie panikuj, bo stres szkodzi dziecku :)
 
Ja w 6 tyg miałam betę ponad 11 tysięcy.
W 3/4 tyg miałam 358
Tydzień to mało ja miałam 2/3 tyg różnicy na początku:-)

Owulacja mi się przesunela z początku na koniec miesiąca:-)
Jakie masz cykle i skąd wiesz że akurat danego dnia miałaś Owulacje?
Ppowtórz betę jak przyrasta
 
reklama
Hej, tez w 5 tygodniu miałam plamienie prawdopodobnie związane z zagnieżdżaniem się zarodka. I po wizycie u lekarza wcale nie byłam spokojna bo twierdził że jest za mały. Miałam po prostu przesunięta owulacje, po późniejszych badaniach juz wiem ze 3 dni. Jeśli plamisz najlepiej sporo leż i niczego nie podnos, szczególnie teraz przed świętami. I nie martw się wszystko będzie dobrze :)
 
reklama
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy, ale właśnie wracam z IP... Zmierzyli beta, jest taka jak wczoraj i zaczęłam krwawić. Utrzymują żeby brac Duphaston, 24 grudnia mam wrócić na powtórne hcg, ale lekarz od razu powiedział, żebym nastawiła się na to, że zaczął się proces poronienia :(
 
Do góry