reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza po 35 roku zycia

Patrycja35

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2019
Postów
2 433
Hej☺pozne mamusie:) jak wyglada sprawa z badaniami prenatalnymi...naprawde sa potrzebne? Duzy nacisk jest na ten temat kladziony..
Mam juz 2 dzieciakow ..nastepne w drodze..dlatego ciekawi mnie Wasza opinia
 
reklama
Rozwiązanie
W prenatalnych badaniach, podstawą jest dobrze przeprowadzone Usg. Pappa to faktycznie jest statystyka i nim jeśli usg wyjdzie dobrze bym się nie sugerowała. Aminomunkcji nie chciałam świadomie, byłam w ciąży bliźniaczej i bałam się że coś pójdzie nie tak, chodź ryzyko małe. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości po pappa, można zrobić Nifty bądź Harmony. Są to badania płatne, ale nie inwazyjne i dają spokojną głowę
Ja osobiście jestem zdanie że takie badania powinna mieć każda przyszła mama nie zależnie od wieku. Jeżeli cokolwiek się miałoby się dziać to warto wiedzieć do czego się przygotować. A wiele młodych mam też ma chore dzieci. Ja miałam zrobione, i polecam zrobić :)
 
Wszystkie nieinwazyjne, czyli głównie usg, na pewno warto zrobić by dobrze ocenić na bieżąco stan i rozwój dziecka. W statystyki osobiście bym się nie bawiła. A inwazyjne to już wedle uznania. Osobiście również bym nie robiła, ale jeśli ma to kogoś uspokoić...
 
W prenatalnych badaniach, podstawą jest dobrze przeprowadzone Usg. Pappa to faktycznie jest statystyka i nim jeśli usg wyjdzie dobrze bym się nie sugerowała. Aminomunkcji nie chciałam świadomie, byłam w ciąży bliźniaczej i bałam się że coś pójdzie nie tak, chodź ryzyko małe. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości po pappa, można zrobić Nifty bądź Harmony. Są to badania płatne, ale nie inwazyjne i dają spokojną głowę
 
Rozwiązanie
Do góry