reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Witajcie
Nie udzielam się już za bardzo ale czytam na bierząco. Dla przypomnienia mam 41 lat córka 21 lat, córka 18 miesięcy i za sobą 3 poronienia w szystkie w roku 2016.
Pierwsze w marcu w 5 tydzien 2 dni (samoistne)
Drugie w maju 6 tydzień (samoistne)
Trzecie w sierpniu w 11 tyg. (Samoistne ) Ostatnie obstawione acardem i utrogestan 200 x2, jednak nie pomogło. Było puste jajo płodowe.
Ale nie poddaje się.
Zrobiłam wszystkie możliwe badania i wszystko jest jak w zegarku. Przyczyny strat nieznane
 
reklama
Dorota37 - właśnie w tym problem że nie dostałam żadnych leków, a już przy 2 ciąży w 2015 roku sugerowałam mu, że ma krótsze cykle i mogę mieć zaburzenia lutealne i niedomogę, i czy przepisze mi duphaston, to powiedział że to na pewno wady genetyczne są powodem i że jeśli mam utrzymać ciąże to się utrzyma, a nie ma co sztucznie podtrzymywać np.chory płód. Od taki lekarz:-( Inni u których byłam wychodzili z założenia: próbować, ma pani 2 zdrowych dzieci, więc nie jest tak źle. Proszę się cieszyć z tego co pani ma. Dopiero pewien młody lekarz na stażu przepisał mi na wszelki wypadek clexane jak zajdę po raz 4 w ciąże (wykupiłam leki i leżą bo teraz dla odmiany nie mogę zajść w ciąże od ostatniego poronienia. Mam wrażenie że lekarze mnie olewają. Robiłam dużo badań oprócz genetycznych (np.kariotypu- dużo kasy) i wszystkie było dobre w tym to co u ciebie czyli pod kątem antyfosolipidowym.
Mam dwóch synów i też marzy mi się córka:-) Jutro idę do tego młodego gina, może jeszcze raz z nim pogadam. Na własną rękę biorę febmibion, wiesiołka, castangus i od dwóch cykli duphaston. Czekam też na zakończenie tego cyklu bo ciągle się łudzę że może tym razem, okres mam mieć w piątek, cycki bolą, brzuch niestety też - i to mnie martwi:-( Na pewno weszłam też w okres przedmenopauzalny i stąd pewnie ta niemoc.

Marbia widzę, że u Ciebie to tak jak u mnie...3 poronienia, niby wszystko OK....a nic nie jest OK. Trzymaj się :-)
 
Ja przed zajsciem w ciążę brałam tylko kwas foliowy bez duphastonu,on dopero po potwierdzeniu ciązy.Wczesniej przyjmowałam jeszcze polocard ,wskazania kardiologiczne, i nie mogłam zajsc w ciąże.Dopiero przeczytałam ulotke i to mogło byc powodem ,po odstawieniu polocardu w pierwszym cyklu zaszłam a polocard zamieniłam na acard ,który w ciąży mozna ,a ma podobne zastosowanie.
Moze musisz troche zluzowac,wiem łatwo sie mówi,ale czeste bariera w głowie nie pozwala...Nie wiem jak u Ciebie,ale u mnie coraz bardziej narastała chec posiadania dziecka,gdy sie ookazało ze jest z tym problem.
A poprzedni lekarz to nie wiem w jakich czasach wyedukowany,teraz czesto nawet w ciąży bez zagrozen przepisuja progesteron
A powiedz czy robiłas di-dimery?to własnie badanie które wskazuje na mikrozakrzepy w organizmie,ja w tamtym czasie miałam problem z opuchnietym nogami i usg zył na przykład nic nie wskazywało a to badanie wykryło je,na tej podstawie lekarz potwierdził moje przypuszczenia ze one mogły byc przyczyną poronien.Co nie oznacza ze mam zdiagnozowany i potwierdzony zespół antyfosfolipidowy,bo to głębzse badania trzeba by porobic,a ze udało sie to juz nie zgłębialismy tematu.Ale od tamtej pory nie mam problemu z nogami,cos je uzdrowiło;)
 
Dorota37 Ty chociaż wiesz co Ci dolegało. I wiedziałaś co masz brać.
Robiłam D-dimery wyszły minimalnie ponad normę ale to było świeżo po 2 poronieniu i hematolog powiedział, że tak może być. Robiłam czynnik V-Leiden i wiele innych i było dobrze. AMH w styczniu 2016 roku miałam 1,73.
Ten lekarz co odmówił mi progesteronu, prowadził moje 2 donoszone ciąże i wtedy mi przepisał Duphaston. Teraz mam wrażenie, że nie dał mi (wg jego myślenia) by mnie uchronić przed wadami genetycznymi i chorym dzieckiem, a przecież na podstawie objawów wiem na 130% że mam zaburzenia fazy lutealnej (skrócone cykle, plamienia przed okresem, ból krzyż etc....) co oznacza że mogę mieć problem z progesteronem i być może estrogenem. I mogło być tak że ciąże były zdrowe ale coś innego je zabiło, tym bardziej że 2 razy biło serduszko, raz b.słabo. Może ma ten lekarz rację a może nie..... sama już nie wiem.
Dlatego ten młody lekarz zapisał mi clexane na wszelki wypadek jak tylko uda mi się zajść, ale nie mam jak te leki wypróbować:-( Idę do niego jutro, może coś mi doradzi.
Tak - to prawda....nakręciłam się już teraz...ale to wynika tylko li z wieku jaki mam. Szanse z m-c na m-c maleją i stąd to ciśnienie we mnie.
W tym m-c zrobiłam sobie taki mini monitoring cyklu na ovufriend, niby wszystko ładnie wygląda. Wzrost temperatury, testy owulacyjne wyszły pozytywne (w zeszłym m-c testy były tylko negatywne), śluź i zobaczymy czy będzie efekt. Dzisiaj mam 23 dc, brzuch i cycki bolą okropnie.....więc mam marne szanse.
 
Dorota37 Ty chociaż wiesz co Ci dolegało. I wiedziałaś co masz brać.
Robiłam D-dimery wyszły minimalnie ponad normę ale to było świeżo po 2 poronieniu i hematolog powiedział, że tak może być. Robiłam czynnik V-Leiden i wiele innych i było dobrze. AMH w styczniu 2016 roku miałam 1,73.
Ten lekarz co odmówił mi progesteronu, prowadził moje 2 donoszone ciąże i wtedy mi przepisał Duphaston. Teraz mam wrażenie, że nie dał mi (wg jego myślenia) by mnie uchronić przed wadami genetycznymi i chorym dzieckiem, a przecież na podstawie objawów wiem na 130% że mam zaburzenia fazy lutealnej (skrócone cykle, plamienia przed okresem, ból krzyż etc....) co oznacza że mogę mieć problem z progesteronem i być może estrogenem. I mogło być tak że ciąże były zdrowe ale coś innego je zabiło, tym bardziej że 2 razy biło serduszko, raz b.słabo. Może ma ten lekarz rację a może nie..... sama już nie wiem.
Dlatego ten młody lekarz zapisał mi clexane na wszelki wypadek jak tylko uda mi się zajść, ale nie mam jak te leki wypróbować:-( Idę do niego jutro, może coś mi doradzi.
Tak - to prawda....nakręciłam się już teraz...ale to wynika tylko li z wieku jaki mam. Szanse z m-c na m-c maleją i stąd to ciśnienie we mnie.
W tym m-c zrobiłam sobie taki mini monitoring cyklu na ovufriend, niby wszystko ładnie wygląda. Wzrost temperatury, testy owulacyjne wyszły pozytywne (w zeszłym m-c testy były tylko negatywne), śluź i zobaczymy czy będzie efekt. Dzisiaj mam 23 dc, brzuch i cycki bolą okropnie.....więc mam marne szanse.
Trzymam kciuki. :) Moim zdaniem AMH masz super..aczkolwiek jak mówi mój lekarz nie jest to ostateczny wyrok ( ja mam o wiele niższe). Teraz ostatnią fazę cyklu wspomagam luttagenem ..bo u mnie jest problem z niskim progesteronem. No zobaczymy ... Mam nadzieję , że wszystko dobrze obliczyłam i starania były w dobrym terminie (korzystałam z testów OVU).
Jak każda z nas mam nadzieję :)
 
Ansure - to obie korzystałyśmy z testów owulacyjnych w tym cyklu. Kiedy powinnaś mieć okres? Ja bodajże między 31.03 a 02.04.
To trzymajmy kciuki razem :-)
 
Robiłam D-dimery wyszły minimalnie ponad normę ale to było świeżo po 2 poronieniu i hematolog powiedział, że tak może być. Robiłam czynnik V-Leiden i wiele innych i było dobrze. AMH w styczniu 2016 roku miałam 1,73.
Widzisz ja nie byłam u zadnego specjalisty,ale wynik choc troche inny niz 0 wskazuje na problemy z zakrzepami,tak wyczytałam,moj gin tez zastanawiał sie nad clexane,ale obyło sie jednak bez.
Rozumiem Twoje parcie ,bo czas Cie goni,ale własnie dlatego spróbuj o tym az tak mocno nie myslec.Wiele jest przypadków gdzie kobiety zachodza w ciąże gdy nie ma presji.Nie pisze tego dlatego zeby Cie dołowac....A ból brzucha moze byc równiez objawem ciąży,kiedy spodziewasz sie @?Bede trzymac & za Ciebie,moze sie teraz nie bede odzywac ,bo jutro ide juz na oddział i moge nie miec dostepu do neta,powodzenia i trzeba walczyc póki sie da!
Ansure również zycze powodzenia!
Ja juz jutro zaczynam ostatni etap mojej ciąży,prosze Was o wsparcie psychiczne,bo jak czesc z Was wie ,ze moj poród nie jest wesołym etapem.Dopiero teraz zaczna sie schody....
 
Widzisz ja nie byłam u zadnego specjalisty,ale wynik choc troche inny niz 0 wskazuje na problemy z zakrzepami,tak wyczytałam,moj gin tez zastanawiał sie nad clexane,ale obyło sie jednak bez.
Rozumiem Twoje parcie ,bo czas Cie goni,ale własnie dlatego spróbuj o tym az tak mocno nie myslec.Wiele jest przypadków gdzie kobiety zachodza w ciąże gdy nie ma presji.Nie pisze tego dlatego zeby Cie dołowac....A ból brzucha moze byc równiez objawem ciąży,kiedy spodziewasz sie @?Bede trzymac & za Ciebie,moze sie teraz nie bede odzywac ,bo jutro ide juz na oddział i moge nie miec dostepu do neta,powodzenia i trzeba walczyc póki sie da!
Ansure również zycze powodzenia!
Ja juz jutro zaczynam ostatni etap mojej ciąży,prosze Was o wsparcie psychiczne,bo jak czesc z Was wie ,ze moj poród nie jest wesołym etapem.Dopiero teraz zaczna sie schody....
Powodzenia [emoji4]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Widzisz ja nie byłam u zadnego specjalisty,ale wynik choc troche inny niz 0 wskazuje na problemy z zakrzepami,tak wyczytałam,moj gin tez zastanawiał sie nad clexane,ale obyło sie jednak bez.
Rozumiem Twoje parcie ,bo czas Cie goni,ale własnie dlatego spróbuj o tym az tak mocno nie myslec.Wiele jest przypadków gdzie kobiety zachodza w ciąże gdy nie ma presji.Nie pisze tego dlatego zeby Cie dołowac....A ból brzucha moze byc równiez objawem ciąży,kiedy spodziewasz sie @?Bede trzymac & za Ciebie,moze sie teraz nie bede odzywac ,bo jutro ide juz na oddział i moge nie miec dostepu do neta,powodzenia i trzeba walczyc póki sie da!
Ansure również zycze powodzenia!
Ja juz jutro zaczynam ostatni etap mojej ciąży,prosze Was o wsparcie psychiczne,bo jak czesc z Was wie ,ze moj poród nie jest wesołym etapem.Dopiero teraz zaczna sie schody....
Mocno...mocno trzymam kciuki :) Będzie dobrze..:)
 
Do góry