reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

A no widzisz dobrze ze mi to piszesz...ja to jednak niedoinformowana jestem...i pomyslec ze bliznieta urodzilam a niewiele znam swój organizm heh :) mam nadzieje ze moj GP mi przepisze progesteron...jesli bedzie potrzebny..bo z nimi to tutaj róznie...
Moja GP mówi że nie ma udowodnionych działań ale zaszkodzić nie zaszkodzi a jak to branie ma wesprzeć mnie psychicznie to oczywiście mam brać. Teraz już ostatni tydzien, zmniejszona dawkę i będzie koniec, mam nadzieje że moje łożysko funkcjonuje dobrze i ciaza się utrzyma bez dodatkowego progesteronu
 
reklama
Monia44 trzymaj się kochana.... nie wiem co powiedzieć, bądź dzielna, trzymam za ciebie kciuki [emoji22]

Marbia super wieści [emoji846] kolejny zafasolkowany rocznik '75 nam przybył [emoji6] który to tydzień?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Monia44 trzymaj się kochana.... nie wiem co powiedzieć, bądź dzielna, trzymam za ciebie kciuki [emoji22]

Marbia super wieści [emoji846] kolejny zafasolkowany rocznik '75 nam przybył [emoji6] który to tydzień?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Dziękuje i dziś 14 tydzien i 1 dzień
 
Witajcie

Monia44 bardzo mi przykro, trzymaj się kochana i proszę myśl pozytywnie.

Wszystkim zafasolkowanym dziewczyną życzę mnóstwo zdrówka dla Was jak i Waszych pociech.

Mam pytanie, piszecie o castanagusie czy wolno go zażywać jak ma się miesniaki na macicy? Czy w ogóle któraś z Was przed ciążą miała problem z miesniakami i zaszła w ciążę?
 
Wiesz znadziejami ja bym poradziła sie gina czy mozesz zazywac castangus...w sumie to ziołowe tabletki ale moze moga zaszkodzic...
 
Monia44 w połowie listopada przechodziłam to, co Ty teraz. Żadne słowa nie oddadzą tego bólu, który potem nosi się w sercu. Mój maluszek umarł w piątym tygodniu a w dziewiątym miałam zabieg..

Marbia takie wieści cieszą najbardziej :)
 
Jednak zabieg będzie.Płódobumarł już wcześniej.Byłam w szpitalu ale jutro mam zgłosić się.
Przykro mi bardzo,tulę...

Czy w ogóle któraś z Was przed ciążą miała problem z miesniakami i zaszła w ciążę?
Tak,ja.
Miałam rozpoznane kilka lat temu,w miedzyczasie przyszły na swiat moje dwie ostatnie córki.Przed starsza z nich dwa razy poroniłam i lekarze wskazywali jako przyczynę mieśniaki.Proponowano mi je najpierw zoperowac dopiero myslec o dziecku.Nie zdecydowałam sie,mimo ze miałam juz skierowanie na zabieg,gdyz podpisujac zgode na operacje musiałabym jednoczesnie podpisac zgode na usunięcie macicy.w razie komplikacji. A co mi po usunięciu mięsniaków ,jesli nie bede mogła miec dziecka?
Pózniej lekarz który prowadził mi ciąże powiedział,ze mięsniaki mają wpływ na juz rozwijającą sie ciąże gdyz one rosną karmione hormonami ,dlatego są możliwe poronienia.Jednak mi sie udało i po ciąży mięśniaki zaczeły malec i nic z nimi nie musze na chwile obecna robic.Tylko obserwacja,niedługo ide na kontrol po nastepnym porodzie to zobaczymy co u nich słychac.

Pitu-Pitu zdrówka zycze,mnie trzyma jeszcze troche to przeziebienie,które mi towarzyszyło przy porodzie,za nic nie chciało odpuscic.

Marbia super wiesci i obys juz nie musiała z nerwami czekac na którekolwiek badanie usg!

U mnie wszystko w porzadku,niunia rosnie jak na drozdzach,powoli zaczyna sie do nas usmiechac,oczywiscie jak ma ochote.

A co do wizyt połoznych to rzeczywiscie jest jakas ustawa wspomagająca ciężarne,ale u mnie to tylko na papierze chyba była.Podpisywałam tylko jakies dokumenty,że przeprowadzała rozmowe na różne tematy, jak szłam na wizyty.Po porodzie u mnie tez jest tak jak kiedys było 1 wizyta położnej i 1 wizyta lekarska ,choc dziewczyny na kwietniowym forum ciągle mają odwiedziny położnej,takze nie wiem jak to jest
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marbia gratuluję i zaciskam kciuki wierzę że będzie wszystko dobrze

Annauelle ja już wcześniej też pisałam wam o castagnusie ja go brałam bardzo długo po 2 tbl nie robiłam żadnych przerw bo słyszałam też że po nim bardzo często rodzą się dziewczynki więc ja go polecam wydłużył mi cykle napewno


Marbia wiem co przeżywasz ja teraz przed ciążą też dwa razy poroniłam a jak udało mi się zajść to robiłam co chwilę bętę bo bałam się że moja dzidzia już się zatrzymała ale jak jest zdrowy zarodek jak teraz u Ciebie to wszystko właśnie przebiega bardzo dobrze
 
Do góry