reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Czesc
mam 40 lat i wlasnie staramy sie o kolejne dziecko

mam w domu 13 latke syna 11 letniego i prawie 4 letnia coreczke
wiem wiem duzo nas :) patologia pelna geba :) \

3 miesiace temu poronilam wiec boje sie jak nie wiem :( w glowie milion watpliwosci ale i mnustwo nadziei .
za jakis tydzien powinnam testowac , biore duphaston wiec i moje objawy ktore mam moga byc spowodowane lekiem :( poprzednie ciaze zaszlam w 1-2 cyklu staran teraz juz tez drugi cykl , zobaczymy ..
 
reklama
annauelle ja mam tutaj całkiem pokaźną historię, leczenie w fertility, wczesne poronienie, do tego dochodzi mój wiek i nadwaga, więc troszkę inaczej będzie to wyglądało :)

babydust skoro masz obawy, to może odpuścić? Czasami lepiej jeden miesiąc czy dwa później zacząć starania ale na spokojnie. Nerwy czy stres w niczym nie pomogą :)
 
Hej kochane :)
Melduje ze jestem, u mnie wszystko ok od poronienie minol już miesiąc i zaczynam normalnie funkcjonować, oczywiście myśle czasem ale jest lepiej niż było :) oczywiście nigdy przenigdy nie zapomnę o moim synku ale chyba przeszłam już na inny etap? Nie wiem?? Nie odebrałam wyniku hispatologicznego jakoś się boje.
Równy miesiąc po poronieniu dostałam miesiączkę wiec jest nadzieja. Biorę ovarin od miesiąca wit D3 plus olej z wiesiołka. Chce jeszcze raz zajść w ciąże bo wierze ze teraz się uda, tylko podchodzę inaczej do tego wszystkiego i bardziej się przygotowuje. Mam nadzieje ze żadnego krwiaka nie będzie ani infekcji. Właśnie okazało się teraz ze miałam dwie bakterie jedna związana z pęcherzem i jedna w pochwie pobrał mi gin posiew z szyjki i posiew z moczu i wyszły bakterie przez 10 dni brała dwa antybiotyki teraz kończy mi się @ i idę znowu pobrać posiew żeby sprawdzić czy jest już ok jeśli nie znowu antybiotyk tyko zastrzyki.
Wiec oby było wszystko dobrze i zacznę starania :)
 
Czesc
mam 40 lat i wlasnie staramy sie o kolejne dziecko

mam w domu 13 latke syna 11 letniego i prawie 4 letnia coreczke
wiem wiem duzo nas :) patologia pelna geba :) \

3 miesiace temu poronilam wiec boje sie jak nie wiem :( w glowie milion watpliwosci ale i mnustwo nadziei .
za jakis tydzien powinnam testowac , biore duphaston wiec i moje objawy ktore mam moga byc spowodowane lekiem :( poprzednie ciaze zaszlam w 1-2 cyklu staran teraz juz tez drugi cykl , zobaczymy ..
Wszystko będzie dobrze na pewno
 
Agabre obawy mam bardziej zwiazane z tym czy dobrze robimy , czy dziecko bedzie zdrowe etc.
Jesli chodzi o poronienie .. juz po pierwszej corce mialam poronienie i 2 miesiace pozniej zaszlam w ciaze z synem
oba poronienia samoistne 6tc i 8tc lekarz dawal zielone swiatlo zaraz po 1 miesiaczce
 
magdamama w sumie dobrze ze znasz przyczyne i moglas zadzialac
mi lekarze mowili ze natura. przypadek tak czasami sie zdaza ze moj wiek .. etc
badania po poronieniu zrobilam , witaminy biore staram sie nie nakrecac . ale w pracy stresu po pachy i zmeczenie dochodzi :( jak sie teraz nie uda to w przyszlym miesiacu urlop musze wziac na staranka ;) zeby wyluzowac :p
 
magdamama w sumie dobrze ze znasz przyczyne i moglas zadzialac
mi lekarze mowili ze natura. przypadek tak czasami sie zdaza ze moj wiek .. etc
badania po poronieniu zrobilam , witaminy biore staram sie nie nakrecac . ale w pracy stresu po pachy i zmeczenie dochodzi :( jak sie teraz nie uda to w przyszlym miesiacu urlop musze wziac na staranka ;) zeby wyluzowac :p
Do końca przyczyny nie znam nie odebrałam wyniku hispa, od 10 tc był duży krwiak było sporo problemów strachu leku i to wszystko chyba szło nie tak i tak w 17 tc dostałam skurcze i poszły w szpitalu wody.., praca tez mi dołożyła swoje z tym krwiakiem powinnam być w Donu i unikać stresu
Ale czasu nie cofnę jestem w 7dc jak zajdę w ciąże od razu w pracy poinformuje i pierwszy trymestr będzie bardzo oszczędny trudno
Tak trzeba się odstresować bo stres nie pomaga :)
 
We
magdamama w sumie dobrze ze znasz przyczyne i moglas zadzialac
mi lekarze mowili ze natura. przypadek tak czasami sie zdaza ze moj wiek .. etc
badania po poronieniu zrobilam , witaminy biore staram sie nie nakrecac . ale w pracy stresu po pachy i zmeczenie dochodzi :( jak sie teraz nie uda to w przyszlym miesiacu urlop musze wziac na staranka ;) zeby wyluzowac :p
wrześniu kończę 40 lat :)
 
oj ja glupia bylam :( ze w pracy nie zwolnilam jak sie dowiedzialam o ciazy :( bo przeciez zabija mnie jak sie dowiedza, przeciez koniec roku trzeba wszystko dopilnowac etc... no i mam aniolka :( :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
oj ja glupia bylam :( ze w pracy nie zwolnilam jak sie dowiedzialam o ciazy :( bo przeciez zabija mnie jak sie dowiedza, przeciez koniec roku trzeba wszystko dopilnowac etc... no i mam aniolka :( :(
Ja dokładnie to samo myślałam ze mnie zwolnią ze nie mogę muszę pilnować i regionalny wiecznie wydzwaniał gnębił . Teraz nie możemy się tym zadręczać. Nie wiem sama ze to mówię ale myśle ze naszym aniołkom w tedy jest tez zle . Wiem ze teraz będzie wszystko inaczej. Będzie dobrze innej opcji nie ma.
 
Do góry