reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża po 40

Pulp

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
U nas też najmłodszy słodziak ma 14 :-) :)

Dziewczyny, u mnie kryzys... Duży kryzys...
siły nadal brak, waga rośnie, mdłości jeszcze są, na szczęście mniejsze. Każda ciążę źle znosiłam, jednak mam wrażenie, że po 40 jest gorzej. No mam ochotę gdzie się schować tak na kilka miesięcy. Jestem zmęczona. Wiem, że to minie, jednak teraz wydaje mi się, że już tak zostanie na amen. :yes: Nie mogę się pozbierać. 🤦‍♀️

Też tak macie mamusie? :confused::eek:

P. S.
Pytanie do mam nastolatków +11. Jak wasze nastoletnie pociechy zareagowały na ciążę?
U nas oczywiście niezadowolenie... czego się z resztą spodziewałam.
Hej ciąża to huśtawka nastrojów. 😘 Będzie lepiej🥰
Ja akurat ciąże znoszę lepiej🤪niż poprzednie. Mi siły wróciły i ogarniam jakoś narazie, mi w kość dają dojazdy dzieciaków do szkoły bo nie zawsze pasuje autobus, a nie chce żeby pierwszak czekał 3h w świetlicy bez gier i zabawek...
Moja 11sto latka zachwycona dzieckiem szczególnie że się siora szykuje😉
Usg prenatalne wyszło bardzo dobrze teraz krew jeszcze, zobaczymy...

reklama

Teredka

Początkująca w BB
Rozwiązania
0

siły nadal brak, waga rośnie, mdłości jeszcze są, na szczęście mniejsze. Każda ciążę źle znosiłam, jednak mam wrażenie, że po 40 jest gorzej. No mam ochotę gdzie się schować tak na kilka miesięcy. Jestem zmęczona. Wiem, że to minie, jednak teraz wydaje mi się, że już tak zostanie na amen. :yes: Nie mogę się pozbierać. 🤦‍♀️

P. S.
Pytanie do mam nastolatków +11. Jak wasze nastoletnie pociechy zareagowały na ciążę?
Każdy miesiąc niesie coś nowego, zmęczenie minęło, teraz gnębi mnie zgaga i szybciej łapie zadyszkę. Malutka chyba

P. S.
Ja mam to szczęście że moje dzieciaki już duże i mogłam spać kiedy tylko była potrzeba. Teraz 6 msc wszystko minęło, za to pojawiła się okropna zgaga szczególnie w nocy. Malutka daje też popalić, skacze w tym brzuchu ile sił 🥰 oczywiście najwięcej w nocy. Ciąże znoszę bardzo dobrze, jedynie to faktycznie szybciej się męczę podczas wysiłku no i noce mam bezsenne, ale to wynik wieloletniej pracy zmianowej. Będzie coraz lepiej, odpoczywaj kiedy tylko masz szansę 😊

Aine79

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witaj, doskonale znam ten stres, u mnie pappa wyszedł 1:11 na ZD, chodziłam po ścianach aż sobie wytłumaczyłam że przecież 10 na 11 dzieci w tym przypadku będzie zdrowe więc mam ponad 90% szans że dziecko jest zdrowe, kochana trzymam kciuki, wierzę że po badaniach odetchniesz z ulgą 🙂
Dziewczyny jestem po badaniach prenatalnych i tak jak napisała Kasiulek 77 oddycham w końcu z ulgą 😃 i bardzo dziękuję za ✊
Mój dzidziulek wygląda na zdrowego, wszystko mieści się w normach. Pappa pokazało niskie ryzyka i nie zgodziłam się na amnio. Mam nadzieję że to dobra decyzja.
Co do moich lęków i czarnych myśli to my matki chyba tak mamy, że martwimy się zawsze i na zapas. Szczególnie wtedy, kiedy mamy za sobą trudne doświadczenia.

Pulp

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny jestem po badaniach prenatalnych i tak jak napisała Kasiulek 77 oddycham w końcu z ulgą 😃 i bardzo dziękuję za ✊
Mój dzidziulek wygląda na zdrowego, wszystko mieści się w normach. Pappa pokazało niskie ryzyka i nie zgodziłam się na amnio. Mam nadzieję że to dobra decyzja.
Super😍

Kasiulek 77

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Ja też po wizycie, póki co wszystko dobrze :-) Teraz czekam na pranetalne 5.10.
Mam też możliwość iść wcześniej na USG 4D i chyba skorzystam. Z racji tego, że to moje pierwsze dziecko byłam w szoku jak już wszystko widać... A to dopiero 10 tydzień.
O tak ja doskonale pamiętam usg w 10 tyg, byłam zaskoczona ze to juz takie kształtne dziecko 🤗moje nie pierwsze ale wcześniej lata temu był inny sprzęt, pacjent nie miał podglądu itd, a na prenatalnych to dopiero frajda, liczenie paluszków no i wszystkie inne pomiary, może i płeć już będzie można określić, u mnie już było widać że dziewczynka na 80% 😅

Pulp

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hej. Co u Was? 😍 kolejne tygodnie lecą, mi brzuch wyskoczył i powoli apetyt wraca. Powoli oglądam różne cuda dla dziecka. Trochę się rynek zmieni przez ostatnie 10 lat. Jutro idę na łowy do lumpka😍

Kawoszka81

Rozwiązania
0
Hej
zrobiłam badania full wszystko co mi zlecił lekarz.
Test glukozy - książkowo, tarczyca 0,2 czyli min ciążowe ale cholesterol 235. Mam nadwagę ale żeby aż taki cholesterol. Ciągle mam kołatania serca. Elektrolity dodatkowo zrobiłam i są ok. Ciągle chce mi się pić. Nudności prawie przeszły.
W poniedziałek mam normalną wizytę i biorę zwolnienie lekarskie bo nie ogarniam. Mała jest w przedszkolu, ja w pracy. Ledwo stoję na nogach wieczorem a do tego to serce. Nie mam kiedy odpocząć w dzień. Mąż zajęty budową domu nie ma go po całych dniach.
Mieszkanie nie ogarniam, nie mam siły po pracy. Czasami muszę jeszcze papiery do domu zabierać albo pracować wieczorami zdalnie. Jestem wykończona. Jem nie regularnie. Nie mam czasu w pracy. Potem nadrabiam wieczorem a to bez sensu. Cud że mi ten cukier dobry wyszedł.
Cycki jak balony, brzuch nie dość że mam to już się powiększył. W spodnie wchodziłam tydzień temu w tym tygodniu już nie. Jestem skazana na leginsy do wiosny.

reklama

Maja75

Rozwiązania
0
Hej
zrobiłam badania full wszystko co mi zlecił lekarz.
Test glukozy - książkowo, tarczyca 0,2 czyli min ciążowe ale cholesterol 235. Mam nadwagę ale żeby aż taki cholesterol. Ciągle mam kołatania serca. Elektrolity dodatkowo zrobiłam i są ok. Ciągle chce mi się pić. Nudności prawie przeszły.
W poniedziałek mam normalną wizytę i biorę zwolnienie lekarskie bo nie ogarniam. Mała jest w przedszkolu, ja w pracy. Ledwo stoję na nogach wieczorem a do tego to serce. Nie mam kiedy odpocząć w dzień. Mąż zajęty budową domu nie ma go po całych dniach.
Mieszkanie nie ogarniam, nie mam siły po pracy. Czasami muszę jeszcze papiery do domu zabierać albo pracować wieczorami zdalnie. Jestem wykończona. Jem nie regularnie. Nie mam czasu w pracy. Potem nadrabiam wieczorem a to bez sensu. Cud że mi ten cukier dobry wyszedł.
Cycki jak balony, brzuch nie dość że mam to już się powiększył. W spodnie wchodziłam tydzień temu w tym tygodniu już nie. Jestem skazana na leginsy do wiosny.
Współczuję z tym sercem

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S Skok w 1 trymestrze ciąży Ciąża, poród, połóg 5
karolina21325 Brak owulacji Potrzebuję porady 4
kasiaagrabowska Czy na tym zdjęciu widać płeć dziecka? Ciąża, poród, połóg 6
M Czy to ciąża Przyszłe mamy 13
I Pomocy! Potrzebuję porady 2
K Wczesna ciąża recigar Potrzebuję porady 1
O likwidacja firmy a kolejna ciąża Potrzebuję porady 2
Kinga15 Bezrobotna w ciąży Potrzebuję porady 53
olala1989 Objawy, czy to ciąża Staramy się 11
A Czy mogę być w ciąży? Ciąża, poród, połóg 10