reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Hej u mnie ryzyko ostateczne t21 wyszło 1:111 z zaleceniami amnio. Wstępnie się umówiłam, ale kołacze mi się to ryzyko poronienia między 0,5 a 1 procent czyli tyle ile mam ryzyko zd. 🤪 Z drugiej strony ostatecznie sprawdzenie tego da mi spokój do końca ciąży... no i mam grzybiece znów niestety. Taka uroda😉 Ale serduszko bije i do przodu zaczynamy 16tc😍
Co do waszych rozterek, ja po poronieniu odczekałem rok gdyż lekarz stwierdził że nie jestem maszynką do rodzenia i że mam iść na terapie po stracie dziecka bo to nie takie hop siup. Byliśmy, jeździliśmy, nabraliśmy sił i i udało się, ale my podchodziliśmy wtedy do 5ivf. Wyobrażacie sobie teraz mój strach jak o ten nasz cud jak my nigdy nie byliśmy w naturalnej ciąży. Można powiedzieć, że udało się w 210 cyklu... 🥳
 
reklama
Pulp , najważniejsze to zastanów się czy to coś zmieni w Twojej decyzji, jeśli się potwierdzi wada. Jeśli nie, nie robiłabym amnio. Ja cały tydzień truchlałam. Ja wiem że jak się wykluczy, to teraz mogę oddychać z ulgą. Ale gdyby się wtedy coś stało...dla mnie to byłyby ciężkie chwile. Gdyby się potwierdzilo chyba kochałabym tą kruszynę jeszcze mocniej i tak już byłam pogodzona z każdą ewentualnością. I wiem co mówię, mój brat ma córkę z ZD, czasem nie jest łatwo ale to chyba najkochańsza z jego trzech córek. Jeżeli usg prenatalne nie wskazuje na jakieś wady, to jest duża szansa tak jak u mnie że to przez pesel. Ja miałam ryzyko 1:50. Ważne potem jest zrobić Echo serca,kolejne dobre Usg drugiego i trzeciego trymestru, żeby ewentualnie przygotować poród w odpowiednich warunkach. Ja teraz raczej zaufalabym i zawierzyła nie wiem Bogu, szczęściu, opatrzności . To trudna decyzja. Powodzenia życzę i trzymam kciuki za Was [emoji847][emoji847][emoji847]
Hej u mnie ryzyko ostateczne t21 wyszło 1:111 z zaleceniami amnio. Wstępnie się umówiłam, ale kołacze mi się to ryzyko poronienia między 0,5 a 1 procent czyli tyle ile mam ryzyko zd. [emoji2957] Z drugiej strony ostatecznie sprawdzenie tego da mi spokój do końca ciąży... no i mam grzybiece znów niestety. Taka uroda[emoji6] Ale serduszko bije i do przodu zaczynamy 16tc[emoji7]
Co do waszych rozterek, ja po poronieniu odczekałem rok gdyż lekarz stwierdził że nie jestem maszynką do rodzenia i że mam iść na terapie po stracie dziecka bo to nie takie hop siup. Byliśmy, jeździliśmy, nabraliśmy sił i i udało się, ale my podchodziliśmy wtedy do 5ivf. Wyobrażacie sobie teraz mój strach jak o ten nasz cud jak my nigdy nie byliśmy w naturalnej ciąży. Można powiedzieć, że udało się w 210 cyklu... [emoji3060]
 
Cześć Dziewczyny, chętnie bym do Was dołączyła :)
41 lat, termin mam na 4 marca, w domu 5letnia Córuchna.
Dzisiaj miałam amniopunkcję, trafiłam na super lekarza. I faktycznie, tak jak ilovesummer powiedziała, usłyszałam,że jak usg jest prawidłowe to powinno wszystko być OK.
Tego się trzymam ;)
Tanita wszystko w porządku po amnio ?
 
Jestem już po. Samo badanie pikuś mniej bolało od Pobrania krwi. Poszło sprawnie, jednak za trzy tygodnie wynik. Niby jestem dobrej myśli, ale parametry brzuszka wyszły powyżej normy, i się stresuje tym teraz z kolei. Cieszę się na maxa że zrobiłam to badanie i będę wiedziała na czym stoję... co tam u was? Brzuszki rosną? Apetyt dopisuje?
 
No to teraz bądź dobrej myśli i spokojne czekaj na wynik i uważaj przez tydzień na siebie. U mnie mała rośnie, waży już prawie kilogram [emoji3059] kończę 27 tydzień prawie 7 kg na plusie. Zaczynają mnie boleć plecy, zastanawiam się nad tą poduszką do spania dla ciążówek, ma któraś??
 
Ja dzisiaj kupiłam w Biedronce za 59 zł. Kształt C. Właśnie ją próbuje ale jakoś dziwnie, może to kwestia przyzwyczajenia i trzeba się po prostu nauczyć 🙂
Byłam też na badaniach pranetalnych, z USG wszystko dobrze i prawidłowo 🙂 wyniki z krwi za tydzień. Prawdopodobnie będzie wskazanie do amnio z racji tej torbieli w pępowinie. Z racji wieku pewnie też... No to muszę się uzbroić w cierpliwość póki co.
Aaa i co najważniejsze... Będzie chłopczyk! 🙂 Prawie napewno.
Pozdrawiam!
 
reklama
Linijka no to gratulacje, chłopczyk to synuś mamusi jest jak nic. 😍 Zobaczysz co będzie, nic nie przewidzimy do przodu...
Poducha do spania jest fajna nawet mąż ją polubił😉 ja muszę ją mieć między nogami przede wszystkim🤪
A ja się bycze w wyrku obstawiona książkami, czytam Williama Whartona uwielbiam te jego opowieści o wiciu gniazdka z rodziną, ma dużo dzieci, a 4te po 40tce....
Wczoraj się uśmiałam na tym amnio, mówią że ryzyko głównie z racji wieku ale nie wyglądam, a oni sami mogliby być nawet w ciąży na 40tKę gdyby tylko mogli być młodsi👍 Pielęgniarki i lekarz super taka przyjazna atmosfera bezstresowa.
 
Do góry