reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Duphaston na endometriozę [emoji848] od lat choruję na endomendę ale nigdy nie słyszałam o stosowaniu tego leku.
Na zatrzymanie miesiączki. To nie leczy endo. Ale jak nie masz okresu to torbiele też nie krwawią. A że nie były duże to się skurczyły przez ten czas bez okresu.
Przynajmniej tak mi moja ginekolog tłumaczyła.
Grunt, że w końcu mogłam się w miarę wyprostować.

Na szczęście u mnie torbiele endometrialne miałam tylko w bliźnie, mechanicznie endometrium przeniesione podczas cesarki. Reszta czysta odpukac.
 
reklama
Pisałam kilka miesięcy temu w tym wątku, być może niektóre z Was pamiętają. Na początku grudnia urodziłam zdrowego, wspaniałego synka, zawziętego cycoholika więc przez pierwsze miesiące nie miałam na nic czasu. Powoli normuje się nam rytm dnia, od kilku tygodni mam też dłuższą przerwę w nocy. Urodziłam tuż po swoich 43 urodzinach, dzień po terminie, co mnie zaskoczyło, byłam pewna, że urodzę przed czasem (leżałam z pessarem i na lekach dwa miesiące !) a skończyło się wywoływaniem.
Jakbyś miała taką matkę co Ci milion schorzeń na sekundę wymyśla to też byś głowę trzymała ile sił, żeby już tylko dała spokój :)
Tojaka jak ja to rozumiem! Pocieszające, że w tym szaleństwie nie jestem sama😉 mogłabym snuć długie opowieści o tym co budziło mój niepokój i głębokie analizy, a młody za chwilę z wdziękiem pokazywał ile to jest warte.
Tojaka myślę że kojarzysz mnie z innego forum - po stracie - tam pisałam jako enamel, tutaj odkopałam swoje stare konto jeszcze z czasów kiedy starsi chłopcy byli mali.
Pozdrawiam Was wszystkie- staraczki, w ciąży i te już z maluchami
 
Kawoszka81 koniecznie daj znać po usg.
Marzec to super miesiąc na rodzenie😄
Ale wszystkie inne miesiace też by mi nie przeszkadzały. Na dxidzie kazdy czas jest ok...
Mam cesarkę. Jadę w środę na 8 do Lublina. Mała jest ułożona pośladkami w dół. A szykowałam się na naturalny poród. Albo zrobią mi cc w środę albo w czwartek. Boję się jeszcze bardziej niż naturalnego. Oczwywiście powiedział że duże dziecko, duża głowa ale na spokojnie sprawdziłam opis USG w samochodzie. I teraz mam 38tc i 2dz a dziecko głowę ma na 37tc. z małym kawałkiem. Długość rąk tak samo. Kości udowe długie ale to miałam tak też ze starszą córką bo mąż jest wysoki. No i że brzuch ma na 40tc. Byłam na USG o18tej to koniec dnia dziecko najedzone do tego jest duży próg różnicy bo aż ok 600g. Ale mój doktorek lubi straszyć. Wód dużo mówił coś o górnej granicy. Dlatego mam taki wielki brzuch. Plus taki że od razu zadzwonił na izbę i zaklepał mi łóżko.
Na razie mam brać dalej heparynę no i trzymać się bo jak mi wody odejdą to od razu na stół bo pośladkami wiadome nie wyjdzie. Wychodzi na to że za tydzień będzie po wszystkim i wrócę do domu w niedzielę lub poniedziałek jak będzie wszystko dobrze.
Przynajmniej poród mnie nie zaskoczy i w domu mogę wszystko nasszykować.

W przedszkolach na około 👑 dlatego zdecydowaliśmy że mała idzie dzisiaj ostatni dzień do przedszkola w piątek a potem dopiero tydzień po świętach o ile całkiem nas nie pozamykają.
 
Ostatnia edycja:
Mam cesarkę. Jadę w środę na 8 do Lublina. Mała jest ułożona pośladkami w dół. A szykowałam się na naturalny poród. Albo zrobią mi cc w środę albo w czwartek. Boję się jeszcze bardziej niż naturalnego. Oczwywiście powiedział że duże dziecko, duża głowa ale na spokojnie sprawdziłam opis USG w samochodzie. I teraz mam 38tc i 2dz a dziecko głowę ma na 37tc. z małym kawałkiem. Długość rąk tak samo. Kości udowe długie ale to miałam tak też ze starszą córką bo mąż jest wysoki. No i że brzuch ma na 40tc. Byłam na USG o18tej to koniec dnia dziecko najedzone do tego jest duży próg różnicy bo aż ok 600g. Ale mój doktorek lubi straszyć. Wód dużo mówił coś o górnej granicy. Dlatego mam taki wielki brzuch. Plus taki że od razu zadzwonił na izbę i zaklepał mi łóżko.
Na razie mam brać dalej heparynę no i trzymać się bo jak mi wody odejdą to od razu na stół bo pośladkami wiadome nie wyjdzie. Wychodzi na to że za tydzień będzie po wszystkim i wrócę do domu w niedzielę lub poniedziałek jak będzie wszystko dobrze.
Przynajmniej poród mnie nie zaskoczy i w domu mogę wszystko nasszykować.

W przedszkolach na około 👑 dlatego zdecydowaliśmy że mała idzie dzisiaj ostatni dzień do przedszkola w piątek a potem dopiero tydzień po świętach o ile całkiem nas nie pozamykają.
Kawoszka to już tak niedlugo. I na Święta będziecie w komplecie.
Moja mloda też się obrociła ale 13 lat temu nie umowili mnie na cesarke. Jeszcze 5 marca wypuścili mnie do domu po obserwacji a 9 marca rano zaczęły sączyć się wody ( dali oxy bo zadnych skurczy nie było) i po 2 godzinsch od przyjęcia bylo po cc.
A to byl 39+2d.
Bedzie dobrze🤗 a heparyne bierzesz do samego końca ?
 
@Mamsko witaj ! - gratuluje synka !
@Kawoszka81 - Moja córka tez była ułożona pośladkami , dlatego tez miałam cc. Plusem cesarki jest na pewno to, ze znasz datę porodu - mnie to cieszyło 😉 Wszystko będzie dobrze 🌸

Hymmm, właśnie zauważyłam różowe plamki na wkładce . Wiec:
•albo dostane okres 5 dni przed terminem
•albo coś mi się obtarło
•albo jestem szczęściara i jest to sławetne plamienie implantacyjne ( miałam takowe raz w tej ostatniej poronionej ciąży )
No cóż, zobaczymy jaki będzie rozwój sytuacji ;)
Udanego dnia !
W Bydgoszczy pada śnieg!
A u nas w uk zimno ale żonkile rosną już wszędzie - one tu rosną ot tak na trawnikach, jak w Polsce rosną np mlecze ;)
 
Hymmm, właśnie zauważyłam różowe plamki na wkładce . Wiec:
•albo dostane okres 5 dni przed terminem
•albo coś mi się obtarło
•albo jestem szczęściara i jest to sławetne plamienie implantacyjne ( miałam takowe raz w tej ostatniej poronionej ciąży )
No cóż, zobaczymy jaki będzie rozwój sytuacji ;)
Udanego dnia !
W Bydgoszczy pada śnieg!
A u nas w uk zimno ale żonkile rosną już wszędzie - one tu rosną ot tak na trawnikach, jak w Polsce rosną np mlecze ;)
Ale fajnie, trzymam kciuki zeby się udalo😀
No pracownik miesiąca powinien mieć nagrodę za wkładany trud😊
Tak powinno być pierwsza próba i udana ✊✊✊✊
 
reklama
Do góry