reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dziewczyny, przy okazji zapytam, bo to pierwsza ciąża, 38tydzien... Od kilku dni śluz lekko podbarwiony na żółto. Gin wczoraj stwierdził, że infekcji brak 🙂 Dziś też się pojawia... Miałyście tak? To zwyczajne?
 
reklama
Myślę że dlatego do poradni genetycznej właśnie pod kątem amniopunkcji. O wyniku pappa dowiedziałam się dopiero w poniedziałek, we wtorek zrobiłam NIPT nie miałam jeszcze nawet wizyty u gina tylko telefonicznie. A dlaczego wygląda to dziwnie? Może chodzi o to że to dopiero 3 dni i dlatego jeszcze nie dostałam konkretnych wytycznych. Lekarka mówiła że poczekamy na wyniki NIPT. Nie wiem jak normalnie wygląda procedura w takiej sytuacji bo znalazlam się w niej pierwszy raz.
USG miałam robione 13+2 tego samego dnia pobrana krew na PAPP-A. 14+3 pobrana krew na NIPT. Nie wiem czy to ważne ale USG miałam dobre. Nie było nic nieprawidłowo. Także może dlatego nie zostałam skierowana od razu do poradni? No i jak chyba już pisałam lekarz mówił że albo czekamy na badania połówkowe, albo NIPT. Dziewczyny ja jeszcze trochę a wpadnę chyba w nerwicę. 😪
Spokojnie, pappa to tylko statystyka, ktora niestety w naszym wieku wychodzi na niekorzysc. Poczekaj za wynikami NIPT.
 
Hej, jeszcze przez 11 dni mam 40 lat, a 3 dni temu dowiedziałam się, ze jestem w ciąży ( w domu 5,5 letnia córka). Jestem szczęśliwa i przerażona zarazem.
Boję się czy to nie za późno. Jak będę wspierać dziecko w późniejszych Latach, czy dożyje jego pierwszej pracy, ślubu, czy innych sukcesów. Mam takie rockmanki czy to nie nazbyt egoistyczne, decydowanie się na dzieci tak późno :( te wszystkie mysli nie pozwalają mi się cieszyć :(
dobrze, że znalazłam to forum.
 
Hej, jeszcze przez 11 dni mam 40 lat, a 3 dni temu dowiedziałam się, ze jestem w ciąży ( w domu 5,5 letnia córka). Jestem szczęśliwa i przerażona zarazem.
Boję się czy to nie za późno. Jak będę wspierać dziecko w późniejszych Latach, czy dożyje jego pierwszej pracy, ślubu, czy innych sukcesów. Mam takie rockmanki czy to nie nazbyt egoistyczne, decydowanie się na dzieci tak późno :( te wszystkie mysli nie pozwalają mi się cieszyć :(
dobrze, że znalazłam to forum.
Witaj. Każda ma takie obawy i o zdrowie, i o przyszłość dziecka bez względu na to czy ma lat 40, czy 29. Spokojnie. To świeże wieści dla Ciebie. Dasz rade. Teraz jest dużo kobiet ciezarnych w tym wieku. Mój ginekolog miał sporo kobiet 40 letnich i żadna nie miała dziecka z wadą. Po prostu pokutuje w społeczeństwie kanon kobiety po 40 z dzieckiem najczęściej z ZD lub innymi wadami. Dzieci z wadami zdarzają się również młodym dziewczynom. Głowa do góry. Przyjemnej ciąży i niech rośnie w tobie i zdrowo rozwija się Twoja fasolka.
 
reklama
Hej, jeszcze przez 11 dni mam 40 lat, a 3 dni temu dowiedziałam się, ze jestem w ciąży ( w domu 5,5 letnia córka). Jestem szczęśliwa i przerażona zarazem.
Boję się czy to nie za późno. Jak będę wspierać dziecko w późniejszych Latach, czy dożyje jego pierwszej pracy, ślubu, czy innych sukcesów. Mam takie rockmanki czy to nie nazbyt egoistyczne, decydowanie się na dzieci tak późno :( te wszystkie mysli nie pozwalają mi się cieszyć :(
dobrze, że znalazłam to forum.
Na początku są pewnie różne emocje, obawy i radość na zmianę ale z czasem będzie tylko radość i szczęście!!!
 
Do góry