reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża po 40

Teredka

Fanka BB :)
@motylek24 - powodzenia!
Co do wieku … ja mam większość z tych rozterek , które zostały tu wymienione. Tez się boje , ze nie zdążę wychować, ze dziecko będzie się nas wstydziło, ze mi się nie będzie chciało ale jak sobie przypomnę jak bardzo mi się tez nie chcialo jak miałam lat 28 i urodziłam 1 dziecko , to wiem, ze teraz w moim wieku chce mi się o wiele bardziej , mam większy spokoj , nie latam w pogoni za wszystkim , tylko ze spokojem cieszę się z tego co mam. I mimo , ze jeszcze całkiem niedawno zarzekałam się, ze nie zdecyduje się na 3 dziecko , tak teraz uważam , ze podjęłam najlepsza decyzje. Sądzę tez , ze to pesymistyczne myślenie w większości jest napędzane gadaniem innych . Od zawsze wkurzały mnie pytania: ile masz lat , wręcz zaraz po pytaniu o imię . Bez sensu. Co zmieni moja odpowiedz? Przeciez mogę powiedzieć , mam 28, 35 lat , a mieć moje 40+ , a to wciąż będę ja ale spojrzenie ludzi niestety będzie różne w zależności od odpowiedzi - dziwne to . Najlepiej nie myśleć , skupić się na własnym szczęściu, bo realistycznie patrząc - innych ludzi my g… obchodzimy , są , znikają. Choć nam wydaje się , ze znaczymy tak wiele dla wszystkich - nie prawda , brutalne ale prawdziwe. Mozemy być atrakcja, sensacja, plotka przez moment , a potem życie toczy się dalej i tylko my decydujemy czy będziemy szczęśliwi czy nie.
Jak byłam teraz w szpitalu robić usg, mój mąż zaczął wyjeżdżać z tekstami do pan od usg, oj ze my pewnie jedni z najstarszych rodziców itp. Na co te panie zaczęły się śmiać i powiedziały , ależ skąd! Wy to jeszcze „spring chicken” jesteście! My tu mamy pacjentki 50+ ! Obecnie jedna już na wylocie lat 51, druga 55 spodziewa się bliźniąt! Także teges….
Szczęśliwych decyzji zycze !

Nelja masz 100 %racji. Jak zaczęłam czytać o tych rozterkach to aż mi się udzieliło od razu nawet żal mi się zrobiło mojej córeczki jak pomyślałam co ją czeka. A potem mi przeszło.. i pomyślałam że będzie mieć cudowną mamę i tatę co z tego że trochę starszych, wspaniałą siostrę w razie czego i małe kuzyneczki do zabawy.

reklama

Brumba

Ja codziennie mimo ,że mamy z mężem córki 20 i 21 lat obie z poprzednich naszych małżeństw ,to codziennie dziękuję Bogu że udało mi się jeszcze donosić po tylu poronieniach ,że się nie poddałam ,sama siebie teraz podziwiam za wytrwałość,dziękuję Bogu że mam tą moja małą córeczkę o którą tak walczyłam ,jest piękna i uwielbiam ją jak się śmieje do mnie i jak razem zasypiamy a ona trzyma mnie za palec .
O tak-ja też codziennie dziękuję Bogu za ten dar macierzyństwa po wielu poronieniach. ❤️
Nie wiedziałam na przestrzeni lat starań i strat czy będzie mi jeszcze dane być w błogosławionym stanie( było ciężko-stres, krwotok, krwiak, wiele tygodni leżenia), rodzić( udało się naturalnie choć porod wywoływany sztucznie), karmić piersią-śniło mi się po nocach( nie bez przeszkód ale cycamy już 21 miesięcy).
Czuję się ogromnie obdarowana.
I wszystkim pragnącym życzę spełnienia tego marzenia.

Agnieszka 75

Początkująca w BB
Witajcie. Podejście nr dwa do ciąży po 40 :) Rok temu w styczniu straciłam ciążę może tym razem będzie lepiej. W domu mam już trójkę dzieci 18 -latkę 16-latka i 11 latkę. Oprócz męża nikt nie wie. Termin mam na 4 lutego. Ciekawe czy ktoś jeszcze tu zagląda

Maja75

Witajcie. Podejście nr dwa do ciąży po 40 :) Rok temu w styczniu straciłam ciążę może tym razem będzie lepiej. W domu mam już trójkę dzieci 18 -latkę 16-latka i 11 latkę. Oprócz męża nikt nie wie. Termin mam na 4 lutego. Ciekawe czy ktoś jeszcze tu zagląda
ach zagladac osob jest na pewno wiele
gorzej x pisaniem
witaj
chyba rocznuk 75?
bo ja tak

Maja75

a i spokojnej nudnej ciazy Ci życzę

Agnieszka 75

Początkująca w BB
@Agnieszka 75 gratulacje !!

zagladamy, zaglądamy , większość z nas jest na grupie zamkniętej, gdzie rozmawiamy bardziej otwarcie, bez obaw.

Nudnej ciąży i proszę , opowiadaj jak się czujesz 🤩🤩
Czuję się ok. Trochę szybciej zadyszkę ostatnio łapię i drzemki w dzień czasami organizuję ale poza tym jest ok. Jeśli możecie przyjmijcie mnie do grupy zamkniętej 😊

reklama
Do góry