reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
@EwelinaW nigdy sie nad tym nie pochylalam. Nie wiem czy wczesniej tez takie bywalo.🤔
Ja zawsze miałam problemy z szerokością endometrium, albo mocno za grube, albo za cienkie, częściej za grube. Mimo to przy pierwszej ciąży zaszłam bez żadnego leczenia, kiedy totalnie wyluzowaliśmy z mężem. Pół roku temu na kontroli u ginekologa,( zanim zaczęłam się starać), podczas badania, lekarz, zapytał mnie, czy miałam jakieś duże stresy w ubiegłym roku- bo endometrium tak przerośnięte, że przydałaby się histeroskopia - i że często tak jest u kobiet, które przeżywają jakiś przewlekły stres- bo układ hormonalny to piramida sprzężona (a ja miałam rzeczywiście tragiczny rok). Ostatnio na wizycie okazało się, że endometrium zmalało, samo się oczyściło, a i moje stresy ucichły. Także, taka refleksja, że znów sprowadza się dużo do tego, żeby "odpuścić"....
 
Witajcie.
Mam pytanie do tych z Was które mają aniołki. Otóż... Jakie badania po stracie wykonywałyście? Wprawdzie mój lekarz nie rekomendował mi żadnych badań nazywajac moją stratę incydentem, ale czuję jakiś niepokój w tym zakresie.

W tym tygodniu umówiłam się na badania w kierunku trombofili wrodzonej, bo naczytalam się że w wielu przypadkach to właśnie ona odpowiada za obumarcia płodów.
Jeśli chodzi o toxoplazmoze i cytomegalie to nie chorowalam.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?
Zerknij tutaj. Jest lista wszystkich badań dotyczących niepowodzeń położniczych i nie tylko.
A na Endo obok wina garść orzechów brazylijskich i wiesiołek. Fajne są też zioła o.Soroki. regulują cały cykl.
 
Hey
Jestem juz spowrotem.Miałam straszne problemy z kręgosłupem i 2 razy wypadł mi dysk do tego dosięgła obustronna dwa.Cierpiała strasznie.Lekarz polecił mi wywoływanie.
 
Czy Wam też jest tak ciężko spać w nocy? Mam wrażenie, że się duszę. I nie wiem czy to wiek pogoda czy ciąża
Ja nie mam problemu ze snem. Zawsze mam uchylone okno i śpię pod lnianą letnią „kołdrą”

na pewno szybciej się męczę ( 26tc) , miewam również silne mroczki przed oczyma, zwłaszcza jak długo kieruje samochodem lub szybko wstanę . Na razie nie ma tragedii 💪🏽
 
reklama
Orietujecie się może jak sprawa z tzw kosiniakowym bo bym skorzystała.Czy skoro maz bierze opiekę po porodzie na mnie te 14 dni czyli zasiłek opiekuńczy to kosiakowe się należy?
 
Do góry