reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Nie mają. Ten opis z wyniku NIFTY dla genetyka nie był fachowym medycznym opisem, ale budził wątpliwości. Dla mnie najważniejsze jest to że się nic nie potwierdziło.
Nie wiem czy to tak działa ale za ten stres jaki Wam zafundowali tym wynikiem Nifty powinno należeć się jakieś odszkodowanie.
 
Nie wiem czy to tak działa ale za ten stres jaki Wam zafundowali tym wynikiem Nifty powinno należeć się jakieś odszkodowanie.
Teredka, to jest trochę bardziej skomplikowane. Odkrycia dodatkowe nie są chyba w ogóle objęte ubezpieczniem. Jednak taki wynik może być spowodowany kilkoma rzeczami np nieprawidłowym stężeniem chromosomu u mamy. Stres koszmarny, ale nie wiem czy bym do tego podchodziła jak do fałszywego wyniku. Ja czytałam o tym, że taka błona między palcami może być wynikiem jakichś zmian w chromosomie trzecim właśnie, a taki wynik może zostać zaburzony przez DNA mamy. Nie jestem pewna czy to jest tak, że można założyć, że wynik był fałszywy po prostu. Na szczęście nie był spowodowany żadną chorobą malucha i mega współczuję Rozdepce tych ostatnich tygodni. Niewyobrażalny stres :(
 
reklama
Teredka, to jest trochę bardziej skomplikowane. Odkrycia dodatkowe nie są chyba w ogóle objęte ubezpieczniem. Jednak taki wynik może być spowodowany kilkoma rzeczami np nieprawidłowym stężeniem chromosomu u mamy. Stres koszmarny, ale nie wiem czy bym do tego podchodziła jak do fałszywego wyniku. Ja czytałam o tym, że taka błona między palcami może być wynikiem jakichś zmian w chromosomie trzecim właśnie, a taki wynik może zostać zaburzony przez DNA mamy. Nie jestem pewna czy to jest tak, że można założyć, że wynik był fałszywy po prostu. Na szczęście nie był spowodowany żadną chorobą malucha i mega współczuję Rozdepce tych ostatnich tygodni. Niewyobrażalny stres :(
Dziękuję Wam wszystkim ze mi w tym stresie towarzyszyłyscie. Na szczęście mam to za sobą. Niestety dojrzałe mamy chyba bardziej są na takie stresy narażone.

Oczywiście mogłam zrobić tak jak moja kuzynka. U niej druga ciąża koło 38 r.ż. Na pierwsze prenatalne nie poszla wcale. Była dopiero na połówkowym, żeby ocenić tzw. Dobrostan płodu...serduszko i inne narządy.
Jej koleżanki z kolei miały złe wyniki z testu podwójnego i nie zrobiły amnio. Obie urodziły zdrowe dzieci.
Widać każdy musi znaleźć i przejść swoją drogę.
 
Do góry