reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

@Rozdepka najważniejsze, że Twój szkrab zdrowy i już po wszystkim💙 Pewnie trochę czasu Ci zabierze ochłonięcie po tym wszystkim :) Ja bym zrobiła dokładnie to co Ty krok po kroku✌ Jednak wiedza (jeśli coś by było nie tak) pozwala się przygotować i nam i specjalistom. To mega ważne. Jak stres z Ciebie całkiem zejdzie to będziesz mogła cieszyć się ciążą w pełni, bez znaku zapytania w głowie🙂

Ja wczoraj byłam na kontroli i wszystko jest ok na ten moment💙 Zaczynam 16 tydzień (dziś u mnie 15+1), dalej mam mdłości, ale jakoś dam radę, oby do świąt przeszły🙂
 
reklama
Dziewczyny przeszłam przez to samo więc wiem co to znaczy. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Potem wszystko zaciera się w pamięci.
Teraz rośnijcie wszystkie zdrowo, niech największym problemem będzie wybór koloru wyprawki dla maluszków [emoji3059]
 
Dziewczyny przeszłam przez to samo więc wiem co to znaczy. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Potem wszystko zaciera się w pamięci.
Teraz rośnijcie wszystkie zdrowo, niech największym problemem będzie wybór koloru wyprawki dla maluszków [emoji3059]
Ja już się łapie na tym że od oglądania tych rzeczy dla maluszkow oczopląsu dostaje. Zastanawiam się czy brać łóżeczko dostawne, czy kupować taki zwykly bujaczek czy podnoszony. Jaka wanienka. Przewijak na łóżeczko, czy z komodą...o wózku nie wspomnę bo mieszkamy na 3 piętrze bez windy i też jest kłopot, bo nawet z piwnicy trzeba to jakoś wytaszczyc a ja przed ciąża ważyłam 48 kg🙈
 
Ja już się łapie na tym że od oglądania tych rzeczy dla maluszkow oczopląsu dostaje. Zastanawiam się czy brać łóżeczko dostawne, czy kupować taki zwykly bujaczek czy podnoszony. Jaka wanienka. Przewijak na łóżeczko, czy z komodą...o wózku nie wspomnę bo mieszkamy na 3 piętrze bez windy i też jest kłopot, bo nawet z piwnicy trzeba to jakoś wytaszczyc a ja przed ciąża ważyłam 48 kg[emoji85]

Ale masz fajnie, faktycznie można oglądać bez końca. Łóżeczko dostawne bardzo sobie chwalą, ja mam dużo miejsca więc kupiłam od razu duże Łóżeczko- kołyskę. Byłam nim zachwycona ale po kilku msc mała i tak zdecydowała spać u nas w łóżku I teraz ma wściek dupy jak ją tam przełożę [emoji1787]
Leżaczki, bujaczki, huśtawki i nosidełka to temat zakazany dopóki dziecko nie nauczy się samodzielnie siadać u mnie to było do 9 msc. Do tego czasu dziecko ma leżeć na płasko.
Od razu wspomnę że chodzików też nie wolno używać [emoji6]
Komoda z przewijakiem super sprawa, polecam, wszystko co dziecku potrzebne masz pod ręką.
Wanienkę kupiłam zwykłą na stelażu, w mniejszym rozmiarze, dobre to dla moich pleców.
Masz teraz czas spokojnie możesz wyszukiwać używane, czasem można coś za pół ceny kupić w idealnym stanie. Najlepiej gdzieś w okolicy żeby jednak zobaczyć przed zakupem. Ja np pojechałam prawie 50 km po łóżeczko " w idealnym stanie " z olx i jak go zobaczyłam to szybciej wyszłam niż weszłam. Masakra była a na zdjęciach wyglądało super.
Za to wózek kupiłam za 1/3 ceny sklepowej faktycznie w idealnym stanie.
 
Na razie snuj plany i wypoczywaj.
A te mdłości to cały czas masz czy tylko rano ?
Całą dobę ;) (dziś u mnie 15+1). Od 4 tygodnia, z jednym dniem przerwy. Teraz mam najczęściej lepsze poranki, a tragiczne popołudnia i wieczory, wcześniej było tragicznie cały czas więc jest lepiej, ale przejść całkiem nie chcą.
 
Całą dobę ;) (dziś u mnie 15+1). Od 4 tygodnia, z jednym dniem przerwy. Teraz mam najczęściej lepsze poranki, a tragiczne popołudnia i wieczory, wcześniej było tragicznie cały czas więc jest lepiej, ale przejść całkiem nie chcą.
Powiem Ci, że ja też w ciąży po 40-tce tak miałam. W poprzednich mdłości przechodziły ok 12 tygodnia, w tej później ciąży trwały do połowy ciąży - potem ustały. Do ok 12 tygodnia trwały cały dzień, potem już za dnia bywało lepiej, ale wieczorami nadal męczyły... Może taki "urok" ciąży w starszym wieku...

A co do akcesoriów, to potwierdzam, warto szukać używanych - można kupić naprawdę fajne rzeczy dużo taniej niż nowe. Ja ciuszki kupiłam za ciut ponad złotówkę za sztukę, i to naprawdę śliczne. Przewijak mam (nowy) taki nakładamy na łóżeczko - ale ja go trzymam na stałe na pralce. Dla mnie to wygodniej niż w pokoju na komodzie, bo ja najczęściej myję Małą przy przewijaniu a nie chusteczką wycieram, więc mam obok umywalkę, pod ręką ręczniczek i pieluchy. Wanienkę też mam na stelażu, niedużą. Wózek mam duży, solidny - gondola i spacerówka - mieszkam na drugim piętrze bez windy, ale zjeżdżanie wózkiem po schodach i wciąganie go opanowałam do perfekcji - nie wyobrażam sobie dźwigać nawet gdybym miałam któryś z lżejszych wózków. A kupiłam tak jak Teredka - używany, za 1/3 ceny nowego i to z porządnym zimowym śpiworem 🙂

Łóżeczko też kupiłam używane, małe jak dostawka (można bok zdemontować i używać jako dostawka), ale głębokie jak typowe łóżeczko - super sprawa, bo z dostawki musisz zrezygnować jak dziecko zaczyna się podciągać, a moje i dla stojącego dziecka się nada i myślę, że do ok roku Mała w nim pośpi🙂

Rzeczywiście fajny czas to szukanie i wybieranie wyprawki, ale potem jest jeszcze cudniej😁
 
Całą dobę ;) (dziś u mnie 15+1). Od 4 tygodnia, z jednym dniem przerwy. Teraz mam najczęściej lepsze poranki, a tragiczne popołudnia i wieczory, wcześniej było tragicznie cały czas więc jest lepiej, ale przejść całkiem nie chcą.
To nie zazdroszczę, ja praktycznie nie wiem co to są mdłosci . Na początku dostałam od gin jakieś gumy dla ciążówek chyba Pregna ale nie wiem czy działają bo nie było okazji przetestować. Próbowałaś ?
Ale żeby nie było że tak miałam dobrze to mnie od 2 połowy ciąży chciała zamęczyć zgaga do samego porodu [emoji6]
 
reklama
Ja tam nie wiem co to ciaza bez mdlosci . Tylko w ostatniej nie wymiotowalam do porodu. W dwu poprzednich ulge odczulam dopiero po' porodzie. Najpierw mnie mdlilo i wymiotowalo standardowo a potem przez zgage.
Meczarnia straszna ale jaki efekt 😍!
 
Do góry