reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Jaanu 77 jakie Ty robiłaś badania ?Chodzi mi o te płatne
Jeśli chodzi o genetyczne to w tej ciąży tylko Pappa. Chciałam Wam jeszcze powiedzieć że często powtarzane tu na forum twierdzenie że w naszym wieku Pappa zawsze wychodzi źle to wierutna bzdura. W poprzedniej ciąży byłam dwa lata temu i wtedy ryzyko ZD wyszło 1:275 - dostałam skierowanie na test wolnego DNA płodu w celu pogłębienia diagnostyki. W tej ciąży ryzyko ZD po teście Pappa 1: 1188 - brak wskazań do dalszej diagnostyki. A przecież jestem dwa lata starsza....
 
reklama
Jeśli chodzi o genetyczne to w tej ciąży tylko Pappa. Chciałam Wam jeszcze powiedzieć że często powtarzane tu na forum twierdzenie że w naszym wieku Pappa zawsze wychodzi źle to wierutna bzdura. W poprzedniej ciąży byłam dwa lata temu i wtedy ryzyko ZD wyszło 1:275 - dostałam skierowanie na test wolnego DNA płodu w celu pogłębienia diagnostyki. W tej ciąży ryzyko ZD po teście Pappa 1: 1188 - brak wskazań do dalszej diagnostyki. A przecież jestem dwa lata starsza....
Nie mam pojęcia od czego to zależy u mnie podstawowe było coś ok 1:77 ,po USG choć bylo wszystko prawidłowo ,no może nt ciut za duze bo 2,3 ale w normie jeszcze ,wzrosło do 1:56 a po krwi 1:11
 
Ja chyba przez tą ciążę osiwieje totalnie .Mówię mojej mamie ,że nie piłam dziś kawy .Ona do mnie ,że nie mam pić .Ja dziewczyny piłam jedną szklankę i to nie mocna ,a niekiedy parę lyczkow tylko i wylewalam.Wkurzylam się ,aż porzalilam się mężowi bo mówię są też przypadki gdy uważa się na byle gowno (przepraszam za stwierdzenie)i różnie z tymi dziećmi bywa .Jak to mówią czym starsza to bardziej zdyscyplinowana ,a ja przejmuje się wszystkim.Najpierw to mi dali zero nadziei na rozwój ciąży bo miesniaki i tak cały czas coś ,ale kto powiedział że będzie łatwo
 
reklama
Do góry