reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Alka przy poziomie 17 dostalam wit D3 w wielkosci 8tys dziennie przez miesiac potem 4 tys i tak caly czas od 6 miesiecy jestem na 4 tys. moj gin mowi ze kazdy tyle powinien lykac (u nas na polnocy kraju malo slonca nawet latem :( )
Jestem ciekawa jak szybko można uzupełnić takie niedobory tej witaminy? Planuję ciążę za niecałe 3 miesiące-jest szansa że D3 będzie na przyzwoitym poziomie?Pewnie ponownie będzie trzeba zrobić badanie pod tym kątem.......
 
reklama
Jestem ciekawa jak szybko można uzupełnić takie niedobory tej witaminy? Planuję ciążę za niecałe 3 miesiące-jest szansa że D3 będzie na przyzwoitym poziomie?Pewnie ponownie będzie trzeba zrobić badanie pod tym kątem.......
Ja miałam bardzo duży niedobór i brałam między 10 a 14 tys. jednostek dziennie z zalecenia lekarza. Po 3 miesiącach przeszły mi potworne bóle stawów spowodowane autoimmunologiczną chorobą stawów, na którą się leczyłam parę lat bez skutku. Więc myślę, że w te 3 miesiące można dużo zdziałać. W ciąży brałam 4 tys. jednostek, bo wtedy już lepiej nie przesadzać z żadnymi suplementami i lekami. 2 tys. to zdecydowanie za mało przy dużym niedoborze. Ja przy 4 tys. jestem ciągle w dolnej granicy normy.
 
A ja wczoraj takie cos kupilam. Wczesniej brałam mama dha premium +. Moze i ma wiecej dha ale.z innymi cieniutko.
Do tego kelp- jod z alg. I chyba styka :).Zobacz załącznik 1000025Zobacz załącznik 1000026



Wydaje się całkiem ok. jak bym miała sie do czegos przyczepić to to że jest kwas foliowy a nie folian i nie ma informacji jaka jest B12. Lekarze ci co są bardziej na bierząco, zalecają folian gdyż jest jest to naturalna forma w przeciwieństwie do kwasu foliowego, oraz B12 metylokobamine a nie cyjanokobalmine, która jest szkodliwa.
Suplementy to ogromny biznes, półki w aptekach się uginają, niestety w Pl. są marnej jakości i trzeba trochę poszukać i niestety zapłacić żeby kupić coś dobrego. Ale z drugiej strony taki Fembion wcale nie jest tani, patrząc na to co zawiera moim zdaniem szkoda na to tych dwudziestu kilku zł.
 
po mie
Jestem ciekawa jak szybko można uzupełnić takie niedobory tej witaminy? Planuję ciążę za niecałe 3 miesiące-jest szansa że D3 będzie na przyzwoitym poziomie?Pewnie ponownie będzie trzeba zrobić badanie pod tym kątem.......
siacu brania 8 tys mialam juz 27 czyli wzroslo o 10
 
Wydaje się całkiem ok. jak bym miała sie do czegos przyczepić to to że jest kwas foliowy a nie folian i nie ma informacji jaka jest B12. Lekarze ci co są bardziej na bierząco, zalecają folian gdyż jest jest to naturalna forma w przeciwieństwie do kwasu foliowego, oraz B12 metylokobamine a nie cyjanokobalmine, która jest szkodliwa.
Suplementy to ogromny biznes, półki w aptekach się uginają, niestety w Pl. są marnej jakości i trzeba trochę poszukać i niestety zapłacić żeby kupić coś dobrego. Ale z drugiej strony taki Fembion wcale nie jest tani, patrząc na to co zawiera moim zdaniem szkoda na to tych dwudziestu kilku zł.
W takim razie będę musiała czym prędzej zmienić na coś lepszego:)
 
Dziewczyny, jeśli chodzi o witaminy to polecam ten artykuł (i w ogóle stronę). Kiedyś to tu wrzucalam ale wciąż aktualne. Jest tego masa na rynku ale wbrew pozorom nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze. Może akurat to komuś pomoże [emoji6]

 
reklama
Do góry