reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Jak się znacie to oceńcie skład tego preparatu. Poleciła mi go koleżanka farmaceutka i tak myślę czy nie wejść w ten 1564762938982.png
 
a ta vitamida d3 to jakaś lepsza forma? dawka końska jak rozumiem jedna kps 20 tyś jm na lato czyli 10x tyle co przeciętnie się bierze? jaki miałaś poziom?
No mój mąż jak zobaczył to się załamał ......Dekristol przez 7 tygodni co drugi dzień, wynik 20 miałam:( w połowie września znowu powtórzę i wtedy przejdę na te krople Solgara w zależności jaki będzie niedobór, ale pewnie nie mniej niż te 10000 przynajmniej na początku.
 
Jak się znacie to oceńcie skład tego preparatu. Poleciła mi go koleżanka farmaceutka i tak myślę czy nie wejść w tenZobacz załącznik 1005516
Malutko ma omega- ja mam dawkę dzienną 1000mg, Wit. B chyba lepsza jest metylowana jej postać; tak samo ważny jest magnez ja mam brać 3-4 razy dziennie kupiłam chelat:) A z tym żelazem to moja Pani doktor trochę kręci nosem w suplementach.....
 
Malutko ma omega- ja mam dawkę dzienną 1000mg, Wit. B chyba lepsza jest metylowana jej postać; tak samo ważny jest magnez ja mam brać 3-4 razy dziennie kupiłam chelat:) A z tym żelazem to moja Pani doktor trochę kręci nosem w suplementach.....
WIT.C też mało tylko 85 mg mi kazała brać 4 razy po 200mg no i jeśli chodzi o kwas foliowy to ja bym wybrała folian:)
 
No mój mąż jak zobaczył to się załamał ......Dekristol przez 7 tygodni co drugi dzień, wynik 20 miałam:( w połowie września znowu powtórzę i wtedy przejdę na te krople Solgara w zależności jaki będzie niedobór, ale pewnie nie mniej niż te 10000 przynajmniej na początku.
Hmmm to zobacz jak Ci lekarze przepisują ja miałam 21 i kazał łykać tylko 2 tyś bo lato, na jesień ewentualnie więcej 4 tyś. Od sasa do lasa i bądź tu mądry
 
No mój mąż jak zobaczył to się załamał ......Dekristol przez 7 tygodni co drugi dzień, wynik 20 miałam:( w połowie września znowu powtórzę i wtedy przejdę na te krople Solgara w zależności jaki będzie niedobór, ale pewnie nie mniej niż te 10000 przynajmniej na początku.
bralam dokladnie taki sam zestaw tylko tego dekristolu nie .. na co to ?
ja q10 bralam dziennie 200mg
wit c tez min 500 a najlepiej 1000 dziennie
vit d3 przy niedoborze nawet 10tys jednostek dziennie a jak juz wyrownalam poziom do tych min 30 to 4 tys do tej pory nie wazne czy slonce czy nie ;)

Johana partnerzy dostaja sterydy jak im wyjda przeciwciala przeciwplemnikowe w wynikach ;)
 
Dzięki za analizę :) poza tym łykam folian, żelazo to oddzielne na receptę, a ile masz brać Q10 solagara dziennie?
a wiesz nawet nie zapytałam jakoś jaka dawka..... :( a jeśli chodzi o d3 to mi też endokrynolog niby powiedział że mam brać stale 2000 tyś codziennie tylko nie zlecił badania, może myslał że mam w normie, nie wiem. Dopiero jak teraz trafiłam do tej ginekolog od razu wysłała mnie na to badanie-żeby stwierdzić ile jest tej D3 w organiźmie-jej zdanie jest takie że żeby było tak ok. z ciążą- z chwilą zapłodnienia powinno być tak w granicach 100 a najlepiej jakby było nawet powyżej.....więc nie wiem czy ja zdążę się ogarnąć do końca roku:( może po tym Dekristolu szybko podskoczy, ha, ha:)
 
reklama
Do góry