reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Mam dwójkę dzieci 13 i 15 lat z poprzedniego małżeństwa.Ibecnie jestem w związku z partnerem i 8 lat młodszym.On też bardzo chce mieć dziecko,podjęliśmy decyzję o staraniu i nawet nam się udało zajść niestety w 7 tyg ciąża się zatrzymała i 3 kwietnia poroniłam.
Z racji wieku(w marcu skończyłam 40) mam jakiś lek, ale od lipca będziemy się starać dalej ,od gin mam zielone światło,biorę witaminy , wszystko jest oki.
Zobaczymy co będzie.
Życzę powodzenia w podjęciu decyzji 😘
 
reklama
Chciałam się przywitać. W maju skończyłam 40 i obecnie 15+3 wg miesiączki, a 16 wg USG. Na pokładzie 19sto latek, 17sto latek i 11sto latka. Ciąża zaplanowaną po 7m-cach starań odpuściliśmy i okazało się że jestem w ciąży. Teraz pełno obaw czy dzieć będzie zdrowy. USG prenatalne wyszło super, ale pappa pokazała ryzyko ZD 1:181.Zdecydowałam się na amino i teraz czekam na wynik. Mam wielką nadzieję że będzie wszystko ok.
 
Chciałam się przywitać. W maju skończyłam 40 i obecnie 15+3 wg miesiączki, a 16 wg USG. Na pokładzie 19sto latek, 17sto latek i 11sto latka. Ciąża zaplanowaną po 7m-cach starań odpuściliśmy i okazało się że jestem w ciąży. Teraz pełno obaw czy dzieć będzie zdrowy. USG prenatalne wyszło super, ale pappa pokazała ryzyko ZD 1:181.Zdecydowałam się na amino i teraz czekam na wynik. Mam wielką nadzieję że będzie wszystko ok.
Ja tez sie bardzo balam zd wlaanie ze wg na wiek. 40 skonczone 2tyg temu. Dzisiaj 32+5. U mnie ratio bylo o wuele wyzsze bo 1:2000 ale i tak gdzues w glowie byly mysli czy to nie za nisko.
Mam nadzieje ze u ciebie wyjdzie wszystko dobrze i bedziesz mogla w pelni cieszyc sie ciaza.
 
U mnie 42 lata, jak utrzymała się 3-cia ciąża, ryzyko ZD 1/44, skorygowane 1/64. Nie zdecydowałam się na amnio, chociaż każdy z lekarzy krzywo na mnie patrzył, ale zapytałam się wprost, co mi da wynik, że np będzie dziecko z ZD, umożliwi mi to terminację w godny sposób, czy będę musiała kombinować a może płacić za granicą?
USG wychodziło idealnie, u kilku lekarzy , Echo serca też, i dziś mam prawie roczną córę, która nie dość, że zdrowa, to zaskakuje z rozwojem na każdym kroku,
 
Chciałam się przywitać. W maju skończyłam 40 i obecnie 15+3 wg miesiączki, a 16 wg USG. Na pokładzie 19sto latek, 17sto latek i 11sto latka. Ciąża zaplanowaną po 7m-cach starań odpuściliśmy i okazało się że jestem w ciąży. Teraz pełno obaw czy dzieć będzie zdrowy. USG prenatalne wyszło super, ale pappa pokazała ryzyko ZD 1:181.Zdecydowałam się na amino i teraz czekam na wynik. Mam wielką nadzieję że będzie wszystko ok.
Te ryzyka bywają złudne, bo to jednak tylko statystyka. Ile ja przeczytałam postów, że z testu wyszło nieciekawie, a potem dziecko zdrowe, to nie zliczę. Ja zrobiłam test ciążowy akurat w 40-ste urodziny...tak trochę dla jaj, bo nie wierzyłam, że po poronieniu tak szybko mogę zajść w ciążę (po 1 cyklu), a jednak zaszłam. Prenatalne wyszły bardzo dobrze, mam jedynie możliwość zatrucia ciążowego, więc biorę Acard i tyle. Spokojnie poczekaj na wynik amniopunkcji, a potem połówkowe, na pewno będzie dobrze.
 
Chciałam się przywitać. W maju skończyłam 40 i obecnie 15+3 wg miesiączki, a 16 wg USG. Na pokładzie 19sto latek, 17sto latek i 11sto latka. Ciąża zaplanowaną po 7m-cach starań odpuściliśmy i okazało się że jestem w ciąży. Teraz pełno obaw czy dzieć będzie zdrowy. USG prenatalne wyszło super, ale pappa pokazała ryzyko ZD 1:181.Zdecydowałam się na amino i teraz czekam na wynik. Mam wielką nadzieję że będzie wszystko ok.
Miałam 1:32 zD. Mam 39 lat, a zdrowy syn ma 10 mcy🙂
 
Witam dziewczyny czytam wasze wpisy i tak mi lepiej na sercu.
No więc bije się z myślami, czy dam radę jeszcze z jeszcze jednym szkrabem
Córki 23,20 lat już w miarę samodzielne, uczą się pracują. Synek 3 lata a teraz nieplanowana niespodzianka.
Mam 43lata jestem w tym momencie w szoku bo jak dam radę. Jak zareagują córki dorosłe kobiety, że będą mieć rodzeństwo.
Ja wróciłam do pracy i znowu od nowa.
13 lat nie mogłam zajść w ciążę a teraz na stare lata tak się podziało.
Pozdrawiam dziewczyny
 
Witam dziewczyny czytam wasze wpisy i tak mi lepiej na sercu.
No więc bije się z myślami, czy dam radę jeszcze z jeszcze jednym szkrabem
Córki 23,20 lat już w miarę samodzielne, uczą się pracują. Synek 3 lata a teraz nieplanowana niespodzianka.
Mam 43lata jestem w tym momencie w szoku bo jak dam radę. Jak zareagują córki dorosłe kobiety, że będą mieć rodzeństwo.
Ja wróciłam do pracy i znowu od nowa.
13 lat nie mogłam zajść w ciążę a teraz na stare lata tak się podziało.
Pozdrawiam dziewczyny
Dasz radę, oczywiście, że tak :) Masz doświadczenie większe niż np. ja, bo w wieku 40 lat mam dopiero 1 dziecko w drodze. Myślę, że wszystkich trzeba spokojnie o tym poinformować, pewnie będą w szoku, ale nie jesteś starszą panią, tylko kobietą w kwiecie wieku i płodności, czemu miałabyś nie mieć dziecka :)
Gratuluję serdecznie! Który tydzień? :)
 
Witam dziewczyny czytam wasze wpisy i tak mi lepiej na sercu.
No więc bije się z myślami, czy dam radę jeszcze z jeszcze jednym szkrabem
Córki 23,20 lat już w miarę samodzielne, uczą się pracują. Synek 3 lata a teraz nieplanowana niespodzianka.
Mam 43lata jestem w tym momencie w szoku bo jak dam radę. Jak zareagują córki dorosłe kobiety, że będą mieć rodzeństwo.
Ja wróciłam do pracy i znowu od nowa.
13 lat nie mogłam zajść w ciążę a teraz na stare lata tak się podziało.
Pozdrawiam dziewczyny
No to ci sie posypaly niespodzianki.
Masz juz jednego malucha w domu wiec nie powinno byc problemu ze zrozumieniem ze strony corek. Sa dorosle i raczej wiedza o twoich problemach z zajsciem w ciaze. Teraz poprostu wszyscy musicie sie oswoic z ta mysla i zaczac sie cieszyc. Dasz rade.

My z mezem czekalismy na naszego bobasa 10 lat ( dzisiaj 33+5) i ciraz bardziej zastabawiam sie jak to bedzie bo przez 21 lat bylismy tylko we dwojke. Ale bardzi bardzo sie ciesze i patrze optymistycznie na najblizsza przyszlosc.. Juz sie smialismy ze na kryzys wieku sredniego bedziemy mieli bobasa takze glupoty do glowy nie beda nam przychodzic.
Ale tez sie zastawiam co bedzie jezeli po calym tym czasie nieplodnosci rozwniezszybko zajde w kolejna ciaze. Tak wiem wiem sa rozne metody antykoncepcji ale po tylu latach problemow z ustabilizowaniem hormonow nie chcialabym znowu sie w to pakowac. Takze zobaczymy jak bedzie.
 
reklama
No to ci sie posypaly niespodzianki.
Masz juz jednego malucha w domu wiec nie powinno byc problemu ze zrozumieniem ze strony corek. Sa dorosle i raczej wiedza o twoich problemach z zajsciem w ciaze. Teraz poprostu wszyscy musicie sie oswoic z ta mysla i zaczac sie cieszyc. Dasz rade.

My z mezem czekalismy na naszego bobasa 10 lat ( dzisiaj 33+5) i ciraz bardziej zastabawiam sie jak to bedzie bo przez 21 lat bylismy tylko we dwojke. Ale bardzi bardzo sie ciesze i patrze optymistycznie na najblizsza przyszlosc.. Juz sie smialismy ze na kryzys wieku sredniego bedziemy mieli bobasa takze glupoty do glowy nie beda nam przychodzic.
Ale tez sie zastawiam co bedzie jezeli po calym tym czasie nieplodnosci rozwniezszybko zajde w kolejna ciaze. Tak wiem wiem sa rozne metody antykoncepcji ale po tylu latach problemow z ustabilizowaniem hormonow nie chcialabym znowu sie w to pakowac. Takze zobaczymy jak bedzie.
Oj tak zwłaszcza, że nie mamy żadnych problemów, kredytów tylko się cieszyć. Teraz strach, czy wszystko będzie dobrze z maleństwem. Synkowi też się przyda rodzeństwo tylko można było rok po roku zaplanować, ale jak to mówią my planujemy a tam na górze się z nas śmieją.
 
Do góry