reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Pamiętam, jak mojemu ojcu miał się urodzić wnuk - tzn z drugiego małżeństwa ten wnuk - i moja przyrodnia siostra chciała dać mu na imię Ariel. Mój ojciec z przyczyn mi nieznanych jest delikatnym antysemitą. Narobił wrzasku w rodzinie, że lepiej już Mosze dać mu na imię bo będzie lepiej. Siostra ogłupiała zupełnie i dała dziecku na imię Dawid :-) Bardziej biblijnie to brzmi.
Basiu ja nie rozróżniam Zwiadowcy i Rose ale Filip twierdzi, że są inne. Dla mnie są brązowe i tyle. Reszta jest biała i łaciata a Piejutek to kogut:) Może będą z tego jeszcze kurze dzieci, czekamy :))

PS. Filip to dziecko, nie gładkowłosy :)))
 
reklama
Fajne te imona zwierzakow... Moj ostatni pies wabil sie Shadow - mix ON i collie, imie z dwoch przyczyn takie a nie inne. Raz, ze byl wierniejszy od cienia, dwa model motocykla Hondy. Pies zyje jeszcze, jest bardzo starszym, bo 15 letnim panem i zostal w domu - poniewaz zakceptowal calosc rodziny jako stado, trudno bylo dziadka wyszarpywac w swiat daleki.
Faktycznie do jamnika jakos Filip pasuje... Za to znalam pekinczyka Agatke - tez pasowalo, byla zadziorna w stosunku do obcych i milutka do znajomych. Noszona w torbie przez pania, atakowala wsciekle jesli ktos chcial pania dotknac.
Anka_d, jako dziecko tez odroznialam kury. Teraz bym pewnie juz nie rozrozniala podobnych, ale kiedys mialam swoje faworytki w stadzie, ktore dzieki temu krotko zyly bo karmilam po cichu az sie zatuczaly.
 
Anko ... ja wiem, że jest taki przepis tylko, że te jego sztroty stoją na terenie zamkniętym (blok jest ogrodzony,ma bramę na klucz, domofon) także tylko bardziej lub mniej uprzejme prośby zostają :-( że też musieliśmy zamieszkać a tekiej kaltce - w innych nie ma takich ... dziwnych ludzi...
Moja psica nazywała sie Gabi - dostałam ją. Podobnie jak Bazylii - nikt jej nie chciał :-( Osoba która ją znalazła na krakowskich plantach nazwała ją na "cześć" swego wykładowcy (?) asystenta (?) także otrzymałam ją już z imieniem ...
A tak to nasze koty to Stary - uspilismy go w wieku 16 lat :-( siadły mu nerki, Młody - aktualny wiek to lat 19 ... no i Bazylia ;-)
Przez krótką chwilę robilismy za rodzinę zastępczą spanielki: Tiny.
Moja znajoma miała Kocura o wdzięcznym imieniu Rychu ale nie od Ryszarda (nawet Ochuckiego) tylko od rysia.
Musze pomarudzić ... Młody marudzi a m. sobie poszedł na spotkanie Fundacji - dojrzał do ostatecznych rozmów chyba ... i dobrze bo mnie już zaczęły irytować telefony po 22 z pierdołami lub rzeczami, które od mego m. nie należą.
 
Ostatnia edycja:
Ewa wrzucę ci ten przepis niebawem:) tylko muszę z mamą nie przez telefon a indywidualnie:) a to w nast sobotę:) poczekasz?
a za suszarkę to dzięki za info - i chyba się nie skuszę

a mi laptopa znowu T zabrał to teraz na Miśki, wróciła wszystko gra tylko śpi od 14:szok: nie było tam chyba spania nic a nic:-D taka integracja bez snu:szok: jutro wywiadówka więc zobaczymy....:blink: ale chyba jej dobrze w tej grupie dzieciaków nawet lepiej niż w gimnazjum - tak sądzę a to teraz w tym wieku ważne dla niej:blink:

a ja taki wózek sobie kupię:) tylko uzywany, miałam wcześniej - jest bardzo lekki i wygodny dla malucha szczególnie spacerówka:)
http://www.wozki-emmaljunga.pl/foto_plus/emmaljunga/smart/sand.jpg
 
Fajny wozeczek, taki prawie klasyk.
Rajmund "prawiezrobil" samochod. Znalazl problem, jutro bedzie dlubal dalej. Kurcze, wyglada na to ze sie uda...
 
Witajcie dziewczyny :) Bardzo tutaj gwarnie i swojsko. Oglądam wasze wypowiedzi od kilku dni i tak się robi lepiej na duszy. Jestem bardzo rozbita swoją sytuacją, ale widząc Wasz entuzjazm mam nadzieję, że kiedyś przejdzie. Chodzi oczywiście o wszystkie obawy związane z późną ciążą. Jak na razie jeszcze nie mogę w to uwierzyć, nie wiem czy czy wszystko będzie dobrze, a co najważniejsze nie wiem jak zareaguje mój 18-sto letni syn. Cieszę i wspieram się Waszą radością :)
 
Witam słonecznie w deszczowy dzień:)
Misia pada od rana, tzw. zengra i ohyda na dworze.

Madua witam serdecznie krajankę-Wrocławiankę:-) Czyżbyś miała dołączyć do grona szczęśliwych mamuś po 40? Zapewniam, że syn będzie zachwycony mając młodsze o tyle rodzeństwo.

Znowu mam problem.... od tygodnia męczą mnie wzdęcia i bóle jelit. Kurcze nigdy tego w ciąży nie miałam i teraz zaczynam mieć obawy czy to nie ciąża pozamaciczna. Pomaga mi trochę herbata miętowa i zastanawiam się czy nie brać espumisanu żeby zlikwidować obrzmiały brzuch i uspokoić bóle. Za przeproszeniem niech to szlag....
 
reklama
Misia, u nas jest regionalnie i narodowo. Znaczy sie pizdzi i leje. :tak: Poniewaz mgla przynalezy tradycyjnie do Londynu, nam zostaje wietrzysko, szarzyzna i deszczyk od mzawki po calkiem uczciwe polewanie. Lato skonczylo sie jak nozem ucial kilka dni temu.
Madua, witaj! Moze byc wesolo - moje 23 letnie dziecie, chlop wydawaloby sie dorosly, odczuwa lekkie zazenowanie faktem ze jego matka uprawia seks.:-D Ciazy kibicuje jak najbardziej. Cora lat 19 manifestowala przewaznie obojetnosc zatytulowana "twoje dziecko, twoja sprawa, tylko nie kaz mi przewijac", ale kiedy zaczelo byc juz blizej polowy, zglosila zapotrzebowanie na siostre, a nie "jeszcze jednego brata". Na wiesc ze jednak chlopak, strzelila focha, ale bez przytupu - po prostu zdruzgotana jej dusza nie byla w stanie wyartykulowac glebi rozpaczy. Czyli luzik.:-D Z tym ze moje dzieciaki wiedzialy ze staramy sie o dziecko, wiedzialy o poronieniach, byly "na biezaco".
Anka_d, a masz jakies szanse na zrobienie USG byle szybko? Bo jesli masz takie podejrzenia to nie bardzo jest na co czekac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry