reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po cc

Wytyczne mówią, że powinno być minimum 18ms między porodami - czyli zachodzić w ciążę można już 9ms po cięciu :)
Wytyczne jednak wytycznymi ;) Są dziewczyny co zaraz po połogu zachodzą w drugą ciążę i nie ma żadnych problemów, a są takie co zachodzą po iluś latach i są komplikacje... każdy przypadek jest inny.
 
reklama
Po 1 cc usłyszałam od Pani dr, że po pół roku mogę się starać (akurat wtedy też byłam na wizycie). Nie czułam się jednak na to gotowa. Zaszłam w kolejną ciążę po 15 miesiącach od cięcia i urodziłam równo 2 lata po cięciu - w szpitalu mi mówili, że najlepiej wg nich zachować min 2 lata odstępu pomiędzy kolejnymi cięciami, bo tkanki są wtedy na tyle mocno zbliznowaciałe, że lepiej się je ponownie nacina.
 
Ja już około pół roku po CC byłam dobrze od środka zagojona, lekarz pozwolił po roku od cięcia zajść w ciążę... no to zaszłam xD I nie mam żadnych powikłań z tego powodu.
 
Do góry