reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po cc

89Katia

Moderatorka
Członek załogi
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2013
Postów
5 006
Drogie Mamuśki!

Po jakim czasie od cięcia cesarskiego zaszłyście po raz kolejny w ciążę?
Jak wyglądała ciąża? Były jakieś problemy?
Rozwiązanie nastąpiło poprzez cc?
Ile dzieci urodziłyście poprzez cesarskie cięcie?

Podzielcie się swoimi doświadczeniami :tak:
 
reklama
Zaszłam w ciążę rok i 4 mies po cc.
Druga ciążą została zakończona przez cc w 33t6dc z powodu rozejścia macicy i odklejenia łożyska. Dzień później i prawdopodobnie nie dali rady by nas uratować.
 
U mnie druga ciąża dokładnie rok po pierwszej cesarce zaszłam. Teraz jestem w trzeciej ciąży 2lata i miesiąc od cc. U mnie druga ciąża bezproblemowo zupełnie no a teraz się okaże jeszcze wszystko przede mną ale na razie jest ok. Tyle, że na koniec już 100% cc.
 
Ostatnia edycja:
u mnie obydwie ciąże zakończone cięciem,teraz jestem w trzeciej.Różnica między chłopcami to 2,5 roku ,czyli w drugą ciąze zaszłam po 20 miesiącach,lekarz zalecał 2 lata,u mnie rocznikami jest 3 i zostałam pochwalona za odstęp :-p,w 2 ciąży wszystko było ok.,za to teraz mam nowego gina,który nie był zachwycony,że po 2 cc zdecydowałiśmy się na 3 ciąże.
 
Moja bratowa jest po 5!!!! cesarkach. 4 ciąże bezproblemowe, w 5 miała wielkiego polipa który zagrażał dziecku i musiała go mieć usuniętego. Ale ciąża zakończona sukcesem. Oczywiście już przy 4 był problem z lekarzem bo mówił jej o różnych zagrożeniach itp itd. Ale 5 to była klasyczna wpadka:-D i szła do gina jak na skazanie:-p
 
Kwiatuszek!! WOW!!!

Ja jestem po 1 cc. Nie wiem jak będę rodzić drugie dziecko. Jeśli to będzie cc, to raczej nie zdecyduję się na trzeciego brzdąca.

Teraz co prawda w ciąży nie jestem, ale boję się wpadki :zawstydzona/y: dosłownie jak nastolatka :-D:-D Mimo, że wszystkie stosunki są zabezpieczone.
Ale wiadomo - wpadki chodzą po ludziach :-p

Drugie dziecko planuję za 5-6 lat.
 
Pierwsze cc 10.2008. Drugie maj 2010. Kolejne styczeń 2013 i teraz będzie kolejne w listopadzie/grudniu 2014 :-) Same cięcia ok. 1 i 2 zupełnie bezproblemowo. Przy 3 wycinali mi zrosty, więc operacja trwała dość długo. Po każdym szybko dochodzilam do siebie. Chyba najszybciej po 3. W trzeciej ciąży ogromny problem z rozchodzacym się spojeniem, ale to raczej nie wina cc. Teraz jakoś leci. Oby tak było do końca :-)
 
Ja prawie równo rok temu miałam cc. 13.08. mój synek skończy roczek. Robię przymiarkę do kolejnej ciąży. Póki co będę się starać, ale mam nadzieję, że uda się szybko zaskoczyć. A lekarz powiedział, że rok po cc to już bardzo długo i spokojnie można się starać :)
 
reklama
W drugą ciążę zaszłam 13 miesięcy po cc. Ciąża przebiegała bezproblemowo, absolutnie nic złego się nie działo. Drugie rozwiązanie również przez cc, choć mogłam próbować sn. Wybrałam pierwszą opcję ze względu na ryzyko pęknięcia macicy. Po cięciu zarówno pierwszym jak i drugim szybko doszłam do siebie.
 
Do góry