reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po cesarce, ile czasu?

Ogólnie to każdy przypadek jest inny są dziewczyny które zaszły już 3 miesiące po cesarce i jest git a są które 5 lat po operacji i ledwo dały radę donosić. U mnie lekarze zalecają minimum rok ale mówia że dłużej to nawet lepiej. Zrobisz jak uważasz. Wszystkiego dobrego
 
reklama
Witam. Miałam cesarke pod koniec stycznia ale niestety moja coreczka umarła.. byłam u ginekologa, wszystko dobrze zagojone, blizna wygląda dobrze, wszystko ogólnie wporządku. Ogólne zalecenia lekarzy jest rok odstępu. Ja się chciałam zapytać po jakim czasie wy byłyście w ciazy i jak ta ciąża przebiegała?
Bardzo mi przykro 🙁
Domyślam się jak się czujesz …
Sama straciłam syna 2,5 miesiąca po porodzie ze względu na wadę serduszka 🙁

Cc miałam w styczniu 2021r
Kolejne podejscie do transferu w połowie października . Lekarz sugerował aby odczekać minimum 8 miesięcy . Oczywiście to wszystko zależy od twojego stanu zdrowia , twojej macicy , blizny . Niestety w 7tc okazało się ze jest to puste jajo płodowe .

Odczekalismy do marca (troszke ponad 4 miesiące) i podeszliśmy do kolejnego transferu .
Narazie wszystko ok .

Daj sobie troszkę czasu ♥️
Zrob coś dla siebie , dla Was …
 
Witam. Miałam cesarke pod koniec stycznia ale niestety moja coreczka umarła.. byłam u ginekologa, wszystko dobrze zagojone, blizna wygląda dobrze, wszystko ogólnie wporządku. Ogólne zalecenia lekarzy jest rok odstępu. Ja się chciałam zapytać po jakim czasie wy byłyście w ciazy i jak ta ciąża przebiegała?
Zaszłam równy rok po CC. I super kolorowo nie jest - powstało jakieś duże naczynie krwionośne, które może pokomplikować trochę sytuację. Co wizyta jestem monitorowana pod tym kątem bo mój lekarz boi się nacieku na pęcherz oraz tego, że to naczynie jest blisko starej blizny. Nikt nie da Ci gwarancji, że będzie dobrze. Na razie mam się nie stresować, ale zawsze z tyłu głowy jest jednak to info, że może coś pójść nie tak. Przede wszystkim zadbaj o zdrowie psychiczne a potem planuj kolejne dziecko.
 
Ja miałam cesarskie cięcie w marcu 2020, a następnie w czerwcu 2022, wszystko z ciążą, dzieckiem, blizną ok

Mój lekarz mówił, że najlepiej jak od cięcia do cięcia minie 18 miesiecy, ale to też zależy, bo można i wcześniej, to indywidualne
 
Zaszłam równy rok po CC. I super kolorowo nie jest - powstało jakieś duże naczynie krwionośne, które może pokomplikować trochę sytuację. Co wizyta jestem monitorowana pod tym kątem bo mój lekarz boi się nacieku na pęcherz oraz tego, że to naczynie jest blisko starej blizny. Nikt nie da Ci gwarancji, że będzie dobrze. Na razie mam się nie stresować, ale zawsze z tyłu głowy jest jednak to info, że może coś pójść nie tak. Przede wszystkim zadbaj o zdrowie psychiczne a potem planuj kolejne dziecko.

Niestety z tego co wiem blizna i wszystko goi się 6 tygodni potem już większe zmiany nie zachodzą, proszę sobie poczytać różne naukowe artykuły. Także czasem po ool roku może się nic nie stać a po 3 latach może i na odwrót, to już pewnie loteria🤷‍♀️😊

A o zdrowie psychiczne dbam tak jak dla mnie uważam jest najlepiej i psychicznie jestem w dobrym stanie😊😊😊😊😊
 
Ja zapytałam lekarza na wizycie po połogu po cc, ile muszę poczekać z kolejną ciążą, bo słyszałam, że ok. roku. Powiedział, że w moim przypadku ładnie się zagoiło i mogę JUŻ się starać.
Akurat 2 miesiące po cc nie było mi w głowie, by zachodzić w kolejną ciążę... Zaszłam 1,5 roku roku po cc. A kolejna ciąża rozwiązała się sn.
 
Czerwiec 2012, lipiec 2014, sierpień 2023, potężne zrosty i endometrioza w bliżnie po cięciu dwukrotnie wycinana.

Ps. nie wszystko widać podczas badania blizny na usg a artykuły naukowe nie odnoszą się do każdego przypadku. Pozdrawiam.
 
reklama
Córa miała 15 miesięcy jak zaszłam w kolejna ciąże. Obie były rozwiązane przez cc. U mnie akurat problemów nie było.
 
Do góry