reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po ciąży pozamacicznej

Dołączył(a)
12 Grudzień 2019
Postów
3
Hej, chciałabym się czegoś dowiedzieć o ciąży po ciąży pozamacicznej. 1.5roku temu zaszłam w ciążę pozamaciczną i mam usunięty prawy jajowód. Lekarz powiedział że z próbą zajścia w ciążę doczekała z pół roku i tak zrobiłam. Po zabiegu trochę rozregulowala mi się miesiączka raz jest w terminie drugim razem 1-2tyg. później. Staramy się o dziecko od roku i niestety bez skutku. Byłam u lakarza który powiedział że wszystko jest w porządku więc dlaczego nie mogę zajść 😭 tak mocno chciałabym mieć już bobaska 😞 czy któraś z was ma lub miała taką sytuację jak ja nie wiem co robić czy zmienić jakoś tryb życia, czy robić jakieś badania na płodność?
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć :)
Mi pół roku temu przydarzyła się ciąża pozamaciczna. Laparoskopia, usunięcie jajowodu. Nie robiłam żadnych badań. Postanowiłam, ze spróbujemy ponownie po 2-3 miesiącach od operacji, dam sobie kilka miesięcy i zobaczę co będzie się działo. Stwierdziłam, ze badania typu sprawdzanie drożności czy inne wpłyną w dużym stopniu na psychikę, mogą niepotrzebnie zablokować, stresować. Być może nie jest to prawidłowe postępowanie, ale tak było w moim przypadku.
Obecnie jestem w 7 tygodniu ciąży ;)
Pozdrawiam ciepło!
@Paula2510, OGROMNE GRATULACJE! :) :) Cieszę się i trzymam mocno kciuki!
Podczas starań nie bałaś się kolejnej cp? Jak szybko doszłaś do siebie fizycznie i psychicznie? Konsultowałaś działanie z lekarzem...
Czy drugi jajowód masz drożny ? Od tego należy zacząć badania. Pamiętaj masz połowę mniejsze szanse z powodu tylko jednego jajowodu. Mówisz , ze lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze na jakiej podstawie? Zrobił Ci jakieś badania?
 
Ja jestem w identycznej sytuacji.
Zacznij od zrobienia HSG, żeby wiedzieć, że z drugim jajowodem jest wszystko OK. U mnie też było po prawej a HSG nic nie wykazało w lewym. Mam nadzieje, żę tak będzie u Ciebie :)

HSG robi sie w warunkach szpitalnych Martini9. Dostajesz skierowanie od ginekologa. Badanie trwa krótko. Wprowadzają Ci aparaturę przez drogi rodne, naświetlają RTG (nie polecam wtedy sie starać) a przez drogi rodne podają kontrast i patrzą czy przeleci czy nie ;) Oczywiście musisz być już po okresie a przed owulacją ;) No i w szpitalu tam też trzeba się zapisac na termin w zależności na jaki dzień Ci wypadnie cykl ;)
 
Ja jestem w identycznej sytuacji.
Zacznij od zrobienia HSG, żeby wiedzieć, że z drugim jajowodem jest wszystko OK. U mnie też było po prawej a HSG nic nie wykazało w lewym. Mam nadzieje, żę tak będzie u Ciebie :)

HSG robi sie w warunkach szpitalnych Martini9. Dostajesz skierowanie od ginekologa. Badanie trwa krótko. Wprowadzają Ci aparaturę przez drogi rodne, naświetlają RTG (nie polecam wtedy sie starać) a przez drogi rodne podają kontrast i patrzą czy przeleci czy nie ;) Oczywiście musisz być już po okresie a przed owulacją ;) No i w szpitalu tam też trzeba się zapisac na termin w zależności na jaki dzień Ci wypadnie cykl ;)
Dziękuję za radę moja droga 🙂 oby wszystko było dobrze 🙂
 
Byłam w ciąży pozamacicznej, tez mam usunięty prawy jajowod. Z lewym wszystko ok. Zaszłam po roku w kolejna ciąże, niestety poroniłam. A w tym roku w sierpniu i we wrześniu milam ciąże biochemiczne. Obecnie jestem 5/6tc. Ale co będzie dalej nie wiem. Ale zajść można bez problemu :)
Powodzenia
 
reklama
Byłam w ciąży pozamacicznej, tez mam usunięty prawy jajowod. Z lewym wszystko ok. Zaszłam po roku w kolejna ciąże, niestety poroniłam. A w tym roku w sierpniu i we wrześniu milam ciąże biochemiczne. Obecnie jestem 5/6tc. Ale co będzie dalej nie wiem. Ale zajść można bez problemu :)
Powodzenia

No cieszy mnie fakt, że Ci się w końcu udało i że jest to możliwe. Dajesz nadzieję lekką nam staraczką pozamaczicznym ;)
Ja już jestem na skraju wytrzymałości. I jeszcze mam wredne cykle co idą mi po kilka razy z prawego jajowodu... albo idą bezowulacyjne.
 
reklama
Tez miałam wiele obaw, ze po usunięciu jajowodu nic z tego już nie będzie bo owu często miałam z jajnika, przy którym brak jajowodu. Udało się kilka razy. Niestety 3 ciąże stracone. Teraz jeszcze nie wiem co będzie ale mam nadzieje, ze dobrze.
 
Do góry