reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza po ciazy pozamacicznej

Ewa3341

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2020
Postów
23
Dzien dobry, byłam w ciąży pozamacicznej podano mi metotreksat raz, co nie przyniosło skutków i usunęli jajowod w którym było dziecko. Przy wypisie mówili, że mam wziąć skierowanie od ginekolog na badanie droznosci jajowodu, jednak ginekolog nie dała mi go i powirdziala że nie ma takiej potrzeby i jak nie zajde w ciążę po dwóch próbach to wteyd da mi skierowanie na to badanie, gdzie ja się boję że znowu będzie to samo i jak usuną mi drugi jajowod to nie będę mogła już mieć dzieci, a le na badaniu histopatologicznym było napisane, że ten drugi jajowod zwykły. Czyli to znaczy że nie muszę robić tego badania czy iść do innego ginekologa który mi da skierowanie na nie. Po za tym ile czasu odczekać po metotreksacie na staranie się o dziecko? I czytałam o tym, że podobno branie kwasu foliowego pomaga usunąć go z organizmu czy to prawda?
 
reklama
Po pierwsze ja bym zrobiła drożność ! To jest 600 zł prywatnie A masz święty spokój i pewność na czym stoisz . Ja po metotreksacie czekałam pół roku tak zalecają. Ja zrobiłam po 6 miesiącach drożność i po 2 /3 Nie pamiętam zaszłam w ciaze poronilam ją na wczesnym etapie nie widząc jej nawet na usg gdzie jest umiejscowiona . Teraz 2 cykl po poronieniu zaszłam znowu w ciaze i jest już tam gdzie powinna owulacja była z lewej strony A pozamaciczna miałam z prawej
 
Mi mówili że niby 3 miesiące odczekać po tym metotreksacie. Nie dadzą mi nigdzie skierowania na tą drożność jajowodu tylko muszę iść prywatnie?
 
Mi mówili że niby 3 miesiące odczekać po tym metotreksacie. Nie dadzą mi nigdzie skierowania na tą drożność jajowodu tylko muszę iść prywatnie?
Dadzą skierowanie jeśli masz dobrego lekarza to dadzą , no to zależy ile dawek miałaś jeśli mówią że 3 miesiące to może mają rację ja w sumie miałam dużo dawek to mów dlatego 6 miesięcy .
 
Do góry