reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza po ciąży pozamacicznej

Ewa3341

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2020
Postów
23
Dzień dobry, mam pytanie ile zajęło wam zajście w ciążę po ciąży pozamacicznej. Jestem po usunięciu jednego jajowodu i zaczynamy znowu starania o dziecko, czy jest szansa na zajscie w ciążę w miesiacu w którym owulacja jest z strony po której nie ma jajowodu? Zaczęłam pić także olej z wiesiołka czy on pomaga?
 
reklama
Rozwiązanie
Już trochę odpuściłam, bo na początku przed tą ciaza pozamaciczna ubranka już ogarniałam, łóżeczko, pokój pomalowany, szafa kupiona, a po powrocie z szpitala za każdym razem jak wchodziłam do tego pokoju to ryczałam i musiałam wszystko schować na strych, po czym mój mąż stwierdził, że się poddałam i nie potrzebnie chowam, a zaraz znowu będę ściągać, ale nie miałam na prawdę sił tego oglądać i na razie nawet jak już zajde w ciaze do trzeciego miesiąca nic nie kupuje i nie ściągam tych rzeczy z strychu... A wszyscy mi mówili po co mi te rzeczy, że to źle wróży ale nie słuchałam...
Pewnie na spokojnie do tego podeszliście, bo ja to nie mogę się pogodzić, myślałam, że nie będzie żadnego problemu z ciaza bo w końcu 20 lat mam, a tu problem po 4 miesiacach dopiero zaszłam w ciążę i to pozamaciczna, wtedy przerwa 3 miesiace i już 2 próby kolejne i nic i za każdą miesiączka jestem taka załamana nie chce mi sie nic, tylko rycze..
 
Nie, ja też byłam Złamana przy każdej miesiączce. Staraliśmy się 1,5 roku. Walczyłam, nie poddawałam się. Miałam histeroskopie, drożność. W każdym cyklu zastrzyki z heparyny, lekarstwa, badania i stymulację ovitrelle. Wreszcie się udało! Nie poddawaj się, walcz bo warto!
 
Najpierw zrób drożność jajowou hsg koniecznie bym to sprawdziala jakby został mi tylko jeden ,podobno łatwiej zajść w ciąże po tym . Ja miałam cp jajowod zachowany mialam hsg i oba drozne .
 
Ja bym nie próbowała bez badań i sprawdzenia drożności. Polecam hsg!! progesteron 7 dni po owulacji (niski przyczynia się do ciąży pozamacicznej ponieważ jajowody wtedy się nie kurczą )
Chlamydia (podobno też się przyczynia)
 
Miałam robione badanie hsg te dwa miesiące temu przed zaczęciem na nowo staran bo bałam się powtorki. Wgl był problem z załatwieniem skierowania od lekarzy na nfz i musiałam i tak iść prywatnie, ale wywalczyłam swoje. Nie odpuszczam nigdy bo ci na nfz mi mówili, że to nie jest potrzebne... Tak jak mówili że ze poroniłam, a byłam w ciąży pozamacicznej i gdybym nie odpuszczała to nie wiem jak to by się skończyło, bo mówili mi tylko, ze bez sensu wydaje pieniądze na badania...
 
reklama
reklama
Już trochę odpuściłam, bo na początku przed tą ciaza pozamaciczna ubranka już ogarniałam, łóżeczko, pokój pomalowany, szafa kupiona, a po powrocie z szpitala za każdym razem jak wchodziłam do tego pokoju to ryczałam i musiałam wszystko schować na strych, po czym mój mąż stwierdził, że się poddałam i nie potrzebnie chowam, a zaraz znowu będę ściągać, ale nie miałam na prawdę sił tego oglądać i na razie nawet jak już zajde w ciaze do trzeciego miesiąca nic nie kupuje i nie ściągam tych rzeczy z strychu... A wszyscy mi mówili po co mi te rzeczy, że to źle wróży ale nie słuchałam...
 
Rozwiązanie
Do góry