reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po czterdziestce

Gratulacje!

Ja urodziłam rok temu w listopadzie córeczkę, mając 38 lat. Jestem na grupie Listopadowe mamy, jeśli wszystko pójdzie dobrze, a tego Ci życzę, możesz dołączyć do przyszłych mam, z miesiąca w którym wyliczą Ci poród 💞 .. mam w grupie dwie mamuśki po 40stce, myślę, że tu na forum jest dużo takich mam i się odezwą 🤞🏼 Powodzenia ♡
urodziłam w lipcu czyli tydzień po 40 urodzinach
Cała ciąża i poród ksiazkowo i córcia tez 💗
 
reklama
Dzięki dziewczyny. Tak się cieszę, że trafiłam na to forum ❤☺
Na tym forum są same fajne kobietki :).
Ja jestem mamą po 40 totalnie się nie czuję na ten wiek i podobno nie wyglądam 🤭.. ale ja nie o tym.
Gratulacje trzymam mocno kciuki, żeby ciąża rozwija się zdrowo. Fajnie, że mimo rozstania z mężem spotkałaś miłość i są tego owoce. Mnie to zawsze wzrusza.
Dwie córeczki urodziłam przed 30 i dwójkę przed 40. Najmłodsza ma teraz roczek. Dwójką ostatnich ciąże książkowe, z małymi ryzykiem mimo wieku. Nawet mój gin mówił, że chciałby by inne pacjentki miał tak wzorowe jeśli chodzi o wyniki badań, prenatalnych itp.
Także nie Ty pierwsza nie ostatnia. Powodzenia
 
Dzięki dziewczyny. Tak się cieszę, że trafiłam na to forum ❤☺
Kochana ja mam 45 lat i miesięczną długo wystaraną córeczkę. Co prawda to nie pierwsze dziecko ale czy to ma znaczenie. Ciesz się ze się udało, bo to nie takie łatwe po 40. Na pewno już pokochałaś swoją fasolkę. Gratuluje i głowa do góry 😘
 
Cześć. Ja mam 42 lata i jestem w 5t ciąży z in vitro. Jedyną obawe,jaka mam to taką, czy uda sie donosić.Jeśli tak, będzie to moje pierwsze dziecko. Wcześniej dziecka nie chciałam, od moich 40 urodzin jestem z nowym partnerem, z którym po raz pierwszy w życiu poczułam chęć założenia rodziny. Tak, że na pewno nie jesteś sama. Pozdrawiam ciepło🙂.
 
Hej ja urodziłam w wieku 43 lat zdrową córeczkę , wiadomo że ryzyko w prenatalnych wychodzi wyższe z racji wieku ale trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze , czego Ci życzę ❤️
 
Hej. W tamtym roku się rozwiodłam po 17 latach małżeństwa. Coś wygasło i postanowiliśmy że to koniec. W maju tego roku spotkałam na swojej drodze miłość ze szkolnych lat. Jemu zmarła żona, ja po rozwodzie i za kochaliśmy się w sobie na nowo. Wiadomo, że wybuchła namiętność itp i teraz okres mi się spóźnia już ponad 7 dni. Bycie mamą zawsze było moim marzeniem. Mąż nigdy nie dał mi dziecka. Okazało się że był bezpłodny. I teraz zastanawiam się czy to może być ciąża czy zaczyna mi się menopauza. W marcu skończę 41 lat i z jednej strony była bym najszęśliwsza na świecie gdyby okazało się że będę w końcu mamą ale przeraża mnie fakt, że to było by moje pierwsze dziecko i czy w wieku 41 lat nie jest za późno na to wszystko... Może jest tu jakaś mamusia która urodziła po 40 i troszkę podniesie mnie na duchu
Gratulacje! Mam dużo znajomych, które mają dziecko około 40 i super sobie radzą 😃
 
Hej. W tamtym roku się rozwiodłam po 17 latach małżeństwa. Coś wygasło i postanowiliśmy że to koniec. W maju tego roku spotkałam na swojej drodze miłość ze szkolnych lat. Jemu zmarła żona, ja po rozwodzie i za kochaliśmy się w sobie na nowo. Wiadomo, że wybuchła namiętność itp i teraz okres mi się spóźnia już ponad 7 dni. Bycie mamą zawsze było moim marzeniem. Mąż nigdy nie dał mi dziecka. Okazało się że był bezpłodny. I teraz zastanawiam się czy to może być ciąża czy zaczyna mi się menopauza. W marcu skończę 41 lat i z jednej strony była bym najszęśliwsza na świecie gdyby okazało się że będę w końcu mamą ale przeraża mnie fakt, że to było by moje pierwsze dziecko i czy w wieku 41 lat nie jest za późno na to wszystko... Może jest tu jakaś mamusia która urodziła po 40 i troszkę podniesie mnie na duchu
Ja urodzilam 31 sierpnia a pod koniec czerwca obchodzilam 40ste urodziny. Jest to moje pierwsze dziecko ktorego tez bardzo pragnelam i dlugo na nie czekalam. Tez mnostwo watpliwosci mialam ze wzg na wiek, mialam obawy ze nie wroce juz do pracy a co za tym idzie sytuacja finansowa ulegnje mega pogorszeniu. Ze nic juz nie bedzie takie jakie bylo. Ale z drugiej strony oczekiwalam na ta zmiane, tyle nowych planow, tyle rzeczy do zrobienia. Teraz nie wyobrazam sobie jak moglam tyle lat funkconowac bez niej. Co prawda trafilo mi sie dziecko idealne ale naprawde nie ma co sie stresowac i zamartwiac. Bedziesz najlepsza mama dla swojego bobasa.
 
reklama
W lutym mam 40 urodziny, pierwszy i jedyny syn wtedy będzie miał 1,5 roku. Na patologii ciazy bylam najstarsza, dziewczyny z pokoju mowiły mi na pani😂🤣 Jest większe ryzyko, jest większy stres, ale tez opieka jest lepsza. Trudniej się zrywac w nocy, niż 20-latkom, ale widzę, ze mlode mamy są często przestraszone, zagubione... Starsze mamy często mają wiecej zyciowego doswiadczenia i wiecej spokoju.
U mnie się porobilo i po ciazy mam zestaw codziennych tabletek, ale nie żałuję. To byla dobra decyzja🙂
 
Do góry