reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po konizacji

Dołączył(a)
9 Marzec 2017
Postów
3
Witam,
mam 23 lat i miesiąc temu przeszłam konizacje szyjki macicy. Powiem szczerze, że jestem przerażona tym,czy będę mogła po tym zabiegu bez problemu zajść w ciąże i ją utrzymać. Stąd moje pytanie, czy są tu jakieś Panie, które zaszły w ciąże po konizacji? Proszę, powiedzcie mi czy zajście i utrzymanie ciąży stanowiło dla Was problem? Musiałyście leżeć całą ciąże czy dozwolone były ćwiczenia dostosowane specjalnie dla kobiet ciężarnych? Jestem osobą dość aktywną i martwię się trochę tym leżeniem w ciąży, ale dla dzidziusia wszystko :) Powiedzcie mi, proszę jeszcze, czy możliwy był u Was poród naturalny czy wyłącznie cesarskie cięcie?
Dziękuję za wszystkie merytoryczne odpowiedzi :)
Pozdrawiam :)
 
reklama
Rozwiązanie
U
W 2012 roku urodzilam synka . W 2014 konizacja. Jestem teraz w 28 tygodniu ciazy. Zaszlam za pierwszym razem. Niestety po 20 tyg z szyjki 44 mm w dwa tyg zeszlo do 20 mm . Dwa razy bylam w szpitalu . Mam zalozony pessar i mam duzo lezec. Mam nadzieje ze donosze do bezpiecznego terminu. [emoji6]
Co do zajscia w ciaze to konizacji chyba nie ma znaczenia. Napewno trzeba czesto chodzic do lekarza i kontrolowac szyjke . Przy dobrej opiece da sie wszystko [emoji6][emoji6] co do porodu lekarz mi proponuje rodzic naturalnie a jakby byl problem to w ostatecznosci cc . I chyba tak zrobie . Po co sie kroic bez potrzeby jak moze bedzie dobrze. [emoji6]
A mogę zapytać dlaczego miałaś konizację?
Po konizacji ciąża może być podwyższonego ryzyka, ale nie musi. I jak najbardziej możliwy jest poród naturalny - ale to oceni lekarz w zależności od tego jak będzie przebiegać ciąża.
 
Ola21 ja tez mialam konizacje i tak jak Ty po Cin2. Mimo ze lekarz mowil ze moze byc problem z utrzymaniem ciazy (w razie problemow zaklada sie szwy lub pesser) do konca bylam aktywna i urodzilam naturalnie ;-) Szybki porod 30min II fazy wlasnie przez skrocona szyjke.


Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witaj, ja miałam konizacje szyjki macicy w sierpniu 2015 a w marcu 2016 dowiedziałam sie ze jestem w ciąży. Cała ciąże pracowałam do ostatniego dnia przed porodem, wszystko aktywnie- porod naturalny-5godzin i urodziłam zdrowa córeczkę 4,5kilowa. Powodzenia ☺️
 
W 2012 roku urodzilam synka . W 2014 konizacja. Jestem teraz w 28 tygodniu ciazy. Zaszlam za pierwszym razem. Niestety po 20 tyg z szyjki 44 mm w dwa tyg zeszlo do 20 mm . Dwa razy bylam w szpitalu . Mam zalozony pessar i mam duzo lezec. Mam nadzieje ze donosze do bezpiecznego terminu. [emoji6]
Co do zajscia w ciaze to konizacji chyba nie ma znaczenia. Napewno trzeba czesto chodzic do lekarza i kontrolowac szyjke . Przy dobrej opiece da sie wszystko [emoji6][emoji6] co do porodu lekarz mi proponuje rodzic naturalnie a jakby byl problem to w ostatecznosci cc . I chyba tak zrobie . Po co sie kroic bez potrzeby jak moze bedzie dobrze. [emoji6]
 
Rozwiązanie
Do góry