reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po łyżeczkowaniu

karolina95x

Aktywna w BB
Dołączył(a)
25 Marzec 2021
Postów
87
Cześć dziewczyny. Mam pytanie do Was, ile po poronieniu i łyżeczkowaniu starałyście się o kolejną ciążę? Chętnie przeczytam Wasze opinie i wasze doświadczenia w tym temacie. Lekarz po zabiegu (który odbył się we wtorek) powiedział, że najlepiej jak starania zacznę po wakacjach i najpewniej tak zrobię. Za 3 tygodnie kontrola u mojego lekarza i zobaczymy czy wszystko dobrze się goi.
 
reklama
Ja co prawda nie poroniłam, ale byłam łyżeczkowana z innych przyczyn medycznych. Zaczęłam starania w 2 cyklu od zabiegu i od razu zaszłam :) Wszystko prawidłowo, prawdopodobnie synek jest zdrowy jak konik. Z tym, że mi lekarz nie kazał czekać 3 mc, jak to zwykle właśnie bywa w przypadku strat.
 
Po łyżeczkowaniu w kolejną ciąże zaszłam praktycznie równo po roku. Ze staraniami czekaliśmy tak jak kazali w szpitalu czyli 3 miesiące (a może nawet zaczęliśmy ponowne starania po 4).
Później jeden ginekolog powiedział mi, ze zupełnie niepotrzebnie czekałam tyle czasu, bo zaraz po zabiegu zaszłabym szybciej... nie wiem ile w tym prawdy. Co lekarz to opinia.
 
Hej mi po zabiegu lekarz dał zielone światło po pierwszym @ jednak ciężko przeżyłam poronienie i partner musiał na nowo się oswoić jakoś półtora roku czekałam i zaszłam po ok. 6 mc
 
Jestem po 2 poronieniach i dwa razy miałam łyżeczkowanie. Lekarze zalecali odczekać 3 miesiące i tak też zrobiliśmy. Po 1 poronieniu zaszłam w ciążę w 3cs a po 2 w 5cs. Po tym drugim poronieniu organizm dłużej dochodził do siebie, miałam dziwne cykle inne niż zawsze ale w końcu się udało. 🙂 Aktualnie 5+5 zobaczymy czy tym razem się uda 🙂
 
Czytałam masę opinii, też chciałam wiedzieć ile dziewczyny czekały i faktycznie jest spora rozbieżność, najczęściej każą czekać 3mce,niektórzy że można odrazu po zabiegu. Mi lekarz też kazał 3mc odczekać po zabiegu w 8tc, zaczęliśmy starania po 2 i czekam właśnie na efekty :)
 
No właśnie tych opinii jest mnóstwo, niektóre dziewczyny zaczynają już nawet po 1@, wiadomo że każdy organizm jest inny. Wydaje mi się że po 1 kontroli lekarz mówi mniej więcej jak to wygląda w środku, czy dobrze się goi i czy daje zielone światło. Ja raczej odczekam te 3 mce, jestem teraz mocno zablokowana i mam jakiś ogromny strach przed ciążą. To jest straszne co my kobiety musimy udźwignąć [emoji22]
Czytałam masę opinii, też chciałam wiedzieć ile dziewczyny czekały i faktycznie jest spora rozbieżność, najczęściej każą czekać 3mce,niektórzy że można odrazu po zabiegu. Mi lekarz też kazał 3mc odczekać po zabiegu w 8tc, zaczęliśmy starania po 2 i czekam właśnie na efekty :)
 
reklama
No właśnie tych opinii jest mnóstwo, niektóre dziewczyny zaczynają już nawet po 1@, wiadomo że każdy organizm jest inny. Wydaje mi się że po 1 kontroli lekarz mówi mniej więcej jak to wygląda w środku, czy dobrze się goi i czy daje zielone światło. Ja raczej odczekam te 3 mce, jestem teraz mocno zablokowana i mam jakiś ogromny strach przed ciążą. To jest straszne co my kobiety musimy udźwignąć [emoji22]
To jak psychicznie się nie pozbierałaś to daj sobie czas, często te 3mce są bardziej dla głowy niż dla ciała... Ja byłam gotowa już po 1 @, ale właśnie dla ciała dałam dodatkowy mc żeby się pozbierało i wróciło do kupy :)
 
Do góry