reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po łyżeczkowaniu

Nie wiem od czego to zależy. Jak mogę zapytać ile masz lat? Ja mam niespełna 20 dlatego może padło stwierdzenie że możemy już przy pierwszej owulacji. Nie mam problemów ze zdrowiem a ciąża i tak po poronieniu zawsze jest zagrożona.
Mam 28 lat. To moja druga ciąża, pierwsza przebiegła bez problemów.
 
reklama
U mnie zabieg odbył się w 10tc, przyczyną było obumarcie ciąży, spadek beta HCG, zarodek się nie rozwijał. Po dwóch tygodniach od zabiegu wizyta kontrolna u ginekologa z wynikami badań histopatologicznych. Rekomendowany czas starań przez lekarza było OD 3 miesięcy w górę. Tak naprawdę to pewnie kwestia indywidualna, czy jesteś na to gotowa psychicznie, ale uważam że po tym zabiegu organizm powinien się zregenerować, aby miał korzystne warunki do utrzymania i rozwoju ciąży.
Poza tym przed zajściem w ciążę powinno się zażywać kwas foliowy przez 3 miesiące.
Ja niestety miałam dosyć długą przerwę przed staraniami o kolejną ciążę, bo prawie rok. Dodatkowo choruje na PCOS i IO. Przed zajściem w ciążę brałam chyba wszystkie możliwe suplementy diety, kwas foliowy. Zaszłam w ciążę ok w 4 cyklu, od czasu starań. Obecnie 18tc. I oby wszystko było w porządku ✊🏻✊🏻
Tobie również życzę powodzenia 🤗
 
U mnie zabieg odbył się w 10tc, przyczyną było obumarcie ciąży, spadek beta HCG, zarodek się nie rozwijał. Po dwóch tygodniach od zabiegu wizyta kontrolna u ginekologa z wynikami badań histopatologicznych. Rekomendowany czas starań przez lekarza było OD 3 miesięcy w górę. Tak naprawdę to pewnie kwestia indywidualna, czy jesteś na to gotowa psychicznie, ale uważam że po tym zabiegu organizm powinien się zregenerować, aby miał korzystne warunki do utrzymania i rozwoju ciąży.
Poza tym przed zajściem w ciążę powinno się zażywać kwas foliowy przez 3 miesiące.
Ja niestety miałam dosyć długą przerwę przed staraniami o kolejną ciążę, bo prawie rok. Dodatkowo choruje na PCOS i IO. Przed zajściem w ciążę brałam chyba wszystkie możliwe suplementy diety, kwas foliowy. Zaszłam w ciążę ok w 4 cyklu, od czasu starań. Obecnie 18tc. I oby wszystko było w porządku ✊🏻✊🏻
Tobie również życzę powodzenia 🤗
Dodatkowo dodam, że zbliżenia w tak krótkim czasie od zabiegu nie są zbyt dobrym pomysłem. W ten sposób narażasz się na infekcje, stany zapalne..
 
Do góry