reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Dołączył(a)
4 Sierpień 2023
Postów
2
Witam, przez ok 6 lat przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Daylette, że względu na bardzo bolesne miesiączki. Teraz z mężem chcielibyśmy starać się o dziecko. Dwa i pół tygodnie temu odstawiałam tabletki antykoncepcyjne, było krwawienie z odstawienia. Po odstawieniu tabletek kiepsko się czuje, cały czas mam bardzo wzdęty brzuch, wygląda jak piłka. Mam bardzo mocne bóle głowy. Wczoraj bolał mnie dół brzucha z prawej strony (jajnik?) i brzuch pod żebrami. Zdarza się, że czuję jak mi krew odpływa z twarzy, tak że trochę słabo mi się robi. Zdarzyło się też kołatanie serca. Śluz raczej nie pojawia się, raz pojawiła się taka spora ilość, był taki bardzo galaretowaty, lekko żółty. Cały czas czuje jak boli mnie dół brzucha, szczególnie przy siadaniu i chodzeniu. Czy to normalne, że mój organizm tak zareagował na odstawienie tabletek? Kiedy to minie? Bardzo boje się że nie będę mogła długo zajść w ciążę
 
reklama
Cykl potrzebuje chwilę aby się unormował po antykoncepcji. Średnio trwa to 3 miesiące.
Organizm może reagować różnie.
Jeśli jednak bardzo Cię to niepokoi to idź do lekarza, niech sprawdzi i Cię uspokoi.
Przy okazji skieruje na badania dla starających się jeśli jeszcze nie zrobiłaś ;)
 
Warto porozmawiać z lekarzem, i tak jak napisała @spekoppar_ zrobić badania dla starających się. Współczuję tych dolegliwości, ale rzeczywiście może być tak, że organizm musi się "przestawić".
Co do zajścia w ciążę. W pierwszą ciążę zaszłam od razu po odstawieniu tabletek, nawet nie zdążyłam dostać miesiączki, także to nie jest tak, że napewno będą jakieś problemy z zajściem.
 
Warto porozmawiać z lekarzem, i tak jak napisała @spekoppar_ zrobić badania dla starających się. Współczuję tych dolegliwości, ale rzeczywiście może być tak, że organizm musi się "przestawić".
Co do zajścia w ciążę. W pierwszą ciążę zaszłam od razu po odstawieniu tabletek, nawet nie zdążyłam dostać miesiączki, także to nie jest tak, że napewno będą jakieś problemy z zajściem.
Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że uda nam się szybko zajść w ciążę
 
Do góry