reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza po odstawieniu tabletek

K

Kkk88

Gość
Witam.. pomimo tego ze dorosla ze mnie kobieta i wiem " jak sie robi dzieci" to kiedy mnie to dopadlo zupelnie zwariowalam..:(
Do rzeczy.. wraz z mężem stwierdziliśmy że zaczynamy starać się o dziecko. Ostatnia tabletkę wzięłam 15go listopada, 20go listopada dostałam okres. Zrobiłam pierwszy test ciążowy na początku grudnia który oczywiście wyszedł negatywny. 30go grudnia kiedy wiedziałam już że nie dostałam miesiączki zrobiłam 2 kolejne - obydwa pozytywne, wizyta u ginekologa A on mi powiedział że niestety ale ciąży nie widać.. nie mam żadnych z wymienionych objaw ciąży pozamacicznej czy wczesnego poronienia, spalabym najchętniej cały dzień na zmianę z piciem wody. Przed wczoraj zrobiłam kolejny test , tak dla pewności ( pokazuje który tydzień ciąży, wyszło 4-5) i teraz pytania..po 1. Czy tak szybko po odstąpieniu tabletek można zajść w ciążę
Po2. Czy wyniki pozytywne testu mogą być np spowodowane torbielem na jajniku
Po 3. W którym tygodniu ciąży powinna być ona widoczna na usg?
 
reklama
W ciążę można zajść od razu - ja zaszłam 2 cyklu. Po tabletkach nawet łatwiej- tak mówi mój gin. Testy pozytywne to ciąża :-p na usg nic jeszcze nie widać - to normalne jest za wcześnie. Chyba ten gin Ci to powiedział???!!! Bądź spokojna, jeśli chcesz zrób badanie beta hcg w laboratorium - 2 razy w odstępie 48 lub 72h, żeby sprawdzić czy przyrost jest prawidłowy (w necie są kalkulatory przyrostu) Bierz kwas foliowy! I dbaj o siebie, bez stresu. Ja tez na pierwszej wizycie w 1 ciąży usłyszałam "być może, ale nic nie widać" - byłam za wcześnie. Ciąże na usg widać różnie - w zależności od sprzętu- zazwyczaj każą przychodzić na usg po skończeniu 7tc. U mnie bicie serca było w 5t5d, ale sprzęt bardzo dobry. Dziewczyny tu piszą, że pęcherzyk od bety pow.1000.
 
Witam.. pomimo tego ze dorosla ze mnie kobieta i wiem " jak sie robi dzieci" to kiedy mnie to dopadlo zupelnie zwariowalam..:(
Do rzeczy.. wraz z mężem stwierdziliśmy że zaczynamy starać się o dziecko. Ostatnia tabletkę wzięłam 15go listopada, 20go listopada dostałam okres. Zrobiłam pierwszy test ciążowy na początku grudnia który oczywiście wyszedł negatywny. 30go grudnia kiedy wiedziałam już że nie dostałam miesiączki zrobiłam 2 kolejne - obydwa pozytywne, wizyta u ginekologa A on mi powiedział że niestety ale ciąży nie widać.. nie mam żadnych z wymienionych objaw ciąży pozamacicznej czy wczesnego poronienia, spalabym najchętniej cały dzień na zmianę z piciem wody. Przed wczoraj zrobiłam kolejny test , tak dla pewności ( pokazuje który tydzień ciąży, wyszło 4-5) i teraz pytania..po 1. Czy tak szybko po odstąpieniu tabletek można zajść w ciążę
Po2. Czy wyniki pozytywne testu mogą być np spowodowane torbielem na jajniku
Po 3. W którym tygodniu ciąży powinna być ona widoczna na usg?
Ja mialam identyczna sytuacje. Zrobilam bete i slabo przyrastala. Poronilam niestety tydzien temu. Mam nadzieje ze u Ciebie wszystko skonczy sie dobrze- trzymam kciuki. Daj znac.
 
Witam.. pomimo tego ze dorosla ze mnie kobieta i wiem " jak sie robi dzieci" to kiedy mnie to dopadlo zupelnie zwariowalam..:(
Do rzeczy.. wraz z mężem stwierdziliśmy że zaczynamy starać się o dziecko. Ostatnia tabletkę wzięłam 15go listopada, 20go listopada dostałam okres. Zrobiłam pierwszy test ciążowy na początku grudnia który oczywiście wyszedł negatywny. 30go grudnia kiedy wiedziałam już że nie dostałam miesiączki zrobiłam 2 kolejne - obydwa pozytywne, wizyta u ginekologa A on mi powiedział że niestety ale ciąży nie widać.. nie mam żadnych z wymienionych objaw ciąży pozamacicznej czy wczesnego poronienia, spalabym najchętniej cały dzień na zmianę z piciem wody. Przed wczoraj zrobiłam kolejny test , tak dla pewności ( pokazuje który tydzień ciąży, wyszło 4-5) i teraz pytania..po 1. Czy tak szybko po odstąpieniu tabletek można zajść w ciążę
Po2. Czy wyniki pozytywne testu mogą być np spowodowane torbielem na jajniku
Po 3. W którym tygodniu ciąży powinna być ona widoczna na usg?
Ps Torbiel na jajniku tez mialam, ale u mnie to byla torbiel cialka zoltego- normalna podczas ciazy.
 
Ja mialam identyczna sytuacje. Zrobilam bete i slabo przyrastala. Poronilam niestety tydzien temu. Mam nadzieje ze u Ciebie wszystko skonczy sie dobrze- trzymam kciuki. Daj znac.
Bardzo optymistycznie! Proszę - nie straszymy się. 4-5 tydzień to nie czas na obraz usg. @Kkk88 zrób sobie betę jak Ci pisałam. Ja też jestem po złych przyrostach i poronieniu, ale wiem, że 4-5tydzień to nie czas na wyrokowanie i pisanie komuś, że miałam tak samo. Na razie nic nie jest tak samo, bo nie miałaś bety. Masz tak samo jak 99% dziewczyn, u których wszystko jest ok testy masz pozytywne, a na usg jeszcze nic nie widać! Na luzie, stres jest Ci teraz najmniej potrzebny!
 
Ja tam się nie stresuje bo nie ma czym..W końcu to to na co czekaliśmy
Co do badań.. niestety w uk jest z nimi trochę gorzej i na pierwsza wizytę u lekarza rodzinnego muszę czekać do 31.01..:/ ale za to mam test właśnie z poziomem bhcg który mówi w którym tygodniu jesteś w domu i planuje to zrobić w odstępie tygodnia po pierwszym żeby mieć pewność że działa poprawnie.. A na usg i resztę to prywatnie dlatego właśnie nie wiem kiedy najlepiej.. ;) co do gina to akurat byłam w Polsce więc i z marszu. Powiedział mi tylko że " oczyma wyobraźni może coś tu zobaczyć ale nie jest na 100% pewny" no i właśnie mówił mi o objawach poronienia i ciąży pozamacicznej ale jak narazie wszystko jest ok ;)
 
Poczekaj na spokojnie do skończonego 7 tyg. Powinno być widać wtedy juz serduszko - to najlepszy moment na pierwsze usg. A na razie się nie stresują i bierz witaminy :)
 
Poczekaj na spokojnie do skończonego 7 tyg. Powinno być widać wtedy juz serduszko - to najlepszy moment na pierwsze usg. A na razie się nie stresują i bierz witaminy :)


Dzięki!;) narazie tylko kwas foliowy biorę, nie chce nic brać poza tym na własną rękę bo z witaminami też można przesadzic.. poza ciaza również
 
reklama
Dzięki!;) narazie tylko kwas foliowy biorę, nie chce nic brać poza tym na własną rękę bo z witaminami też można przesadzic.. poza ciaza również
Nie wiem jak to jest w UK ale w Polsce masz specyfiki dedykowane juz od 1 dnia ciąży. Ja polecam femibion. Jeżeli zdecydowanie nic nie chcsz brać to musisz bardzo dbać o swoją dietę bo ciąża to czas wzmożonego zapotrzebowania na witaminy.
 
Do góry