reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po pierwszym porodzie przedwczesnym

tymira

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2010
Postów
239
Miasto
kujawsko-pomorskie
Witam!
30lipca urodziła się nasza pierwsza córeczka, któr żyła tylko 29dni. Chciałam sie zapytć, czy któraś z Was po pierwszym porodzie przedwczesnym, kolejną ciąze zakonczyła w terminie? czy jest to możliwe? bardzo chcielibyśmy mieć w przyszłosci ziemskie dziecko, a ja bardzo boję się, żeby historia się nie powtórzyła
 
reklama
Bardzo Ci współczuję straty Twojego Skarbeńka! To straszne co Cię spotkało!
Z ciążami po porodach wcześniaczych jest różnie. Gdy byłam z Kubą w szpitalu, to była kobieta której obie ciąży zakończyły się porodem przedwczesny. Ale jak ostatnio byłam u mojego gina, to w poczekalni rozmawiałam z kobietą, którą pierwsze dziecko urodziła przedwcześnie, a drugie udało jej się donosić i urodziła w terminie.
My też chcemy mieć drugie dziecko i tak samo jak Ty bardzo się boję czy uda mi się donosić ciąże....:-(
 
wszystko zależy od tego dlaczego miałaś ten poród przedwczesny? jeśli skracająca się szyjka założy ci szew albo pestar. zrób badania bo może jakaś bakteria spowodowała szybszy poród. bardzo ci współczuję, ale jestem pewna że będziecie jeszcze szczęśliwymi rodzicami ziemskiego dziecka :)
 
wierzę że się uda!!!mój szwagier w zeszłym roku został ojcem 460g dziewczynki, urodziła się między 5 a 6 mc ciąży.a teraz spodziewa się synka, termin miał na 18września a Mały jeszcze nie pcha się na świat więc wychodzi na to że można:tak:
trzymam za Ciebie kciuki!
 
Witam. Moja siostra urodziła się w 6-mcu i po 3 latach ja się urodziłam i jeszcze ciąża była przenoszona o dwa tygodnie, a było to prawie 30 lat temu. W dobie dzisiejszej techniki i opieki nie masz co się martwić. Idź do dobrego ginekologa i on ci wszystko wyjaśni. Powodzenia :)
 
Witam!
30lipca urodziła się nasza pierwsza córeczka, któr żyła tylko 29dni. Chciałam sie zapytć, czy któraś z Was po pierwszym porodzie przedwczesnym, kolejną ciąze zakonczyła w terminie? czy jest to możliwe? bardzo chcielibyśmy mieć w przyszłosci ziemskie dziecko, a ja bardzo boję się, żeby historia się nie powtórzyła
Bardzo Ci współczuję z powodu straty dzidzi.Tymira.to,że twoja pierwsza ciąża skończy ła się przedwczesnym porodem wcale nie musi oznaczać,że kolejne też się tak zakończą.Mam wiele koleżanek które urodziły skrajne wcześniaki,a kolejne dzieciaczki urodziły się o czasie.Poprostu zanjdziesz się w grupie kobiet objętej specjalną opieką- tak w każdym razie powinno być- na moim terenie tak jest.Wszystko zależy od przyczyny przedwczesnego porodu,czasami kobiety mają zakładane szewki- gdy skraca się szyjka,czasami zalecone leżenie- wszystko zależy od lekarzy.Życze powodzenia
 
Dziękuję Wam wszystkim za słowa otuchy. Na do 19tc miałam łożysko przodujące , ale w 21tc łożysko podniosło się o 5cm i się wszystko się normowało, ale w szpitalu nagle wszystkie pacjentki dostały paciorkowca bezmleczności i on spowodował najprawdopodobniej przebicie wód płodowych...
 
reklama
Tymira bardzo współczuję straty, sama też straciłam pierwsze dziecko ale przez poronienie. Co do kolejnej ciąży, myślę, że jaknajbardziej masz szanse ją donosić. Tym bardziej-tak jak już pisały koleżanki, że nie bedziesz pozostawiona sama sobie, lecz będziesz pod opieką lekarza. Trzymam kciuki i życzę wszystkiego dobrego!
 
Do góry