reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po poronieniu i strach..

Katrina1993

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Lipiec 2018
Postów
140
Witam wszystkie obecne i przyszłe Mamusie,
Jestem tu nowa, to mój pierwszy post, więc w razie błędów proszę o wyrozumiałość
smile.png


Potrzebuje chyba wsparcia, rady..
Jestem w tym momencie w 9t1d ciąży, pierwszą ciążę poroniłam w 6t1d, poronienie samoistne, bez zabiegu..
Teraz odkąd dowiedziałam się o dzidziusiu jestem ciągle w strachu, cały czas się zastanawiam czy z Maluszkiem wszystko dobrze, czy nic się nie stanie, czy nic nie robię źle..
W sobotę okropnie bolała mnie głowa, im późniejsza godzina tym mocniej, nie brałam żadnych leków, nie mierzyłam ciśnienia ani nic, przeleżałam to, i jak obudziłam się w niedzielę rano było wszystko w porządku, ale od tego momentu tak jakby przestałam mieć objawy ciąży - przestał ciągnąć mnie brzuszek, przestało mi być niedobrze czy kręcić się w głowie, jedyne co zostało to bolesność piersi.. Dzisiaj to samo a do tego miałam głupie sny o krwawieniu, braku możliwości dojazdu do szpitala, i wyrywaniu zębów...
i strasznie się boję czy to ustanie objawów nie zwiastuje czegoś złego? Lekarz dopiero 16stego, bo jest teraz na urlopie.. a z "przeczuciami" raczej nie wypada lecieć na izbę przyjęć.. Nie wiem co mam myśleć, poradźcie coś..
frown.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiem co to znaczy, ale musisz myśleć pozytywnie! Mnóstwo kobiet roni ciąże na wczesnym etapie często nawet o tym nie wiedząc, a potem mają gromadki zdrowych dzieci. Powtarzaj sobie,że będzie dobrze. Po 12tc możesz zacząć słuchać serducha przez detektor tętna. Mnie to uspokajało. Trzymam kciuki!
 
Wiem co to znaczy, ale musisz myśleć pozytywnie! Mnóstwo kobiet roni ciąże na wczesnym etapie często nawet o tym nie wiedząc, a potem mają gromadki zdrowych dzieci. Powtarzaj sobie,że będzie dobrze. Po 12tc możesz zacząć słuchać serducha przez detektor tętna. Mnie to uspokajało. Trzymam kciuki!
Staram się cały czas tak sobie powtarzać ale są momenty kiedy strach mnie dobija.. :-)
 
Spokojnie Kochana, dokładnie rok temu przeżywałam to co Ty. Poronienie samoistne w maju w 6t4d. W sierpniu byłam w kolejnej ciąży. Dziś jestem mamą zdrowego, slicznego 2-miesiecznego chłopczyka, ale wiem przez co przechodzisz. Jak tylko było mi mniej niedobrze niż zwykle stresowałam się, że nie mam objawów ciąży. Biegalam co chwile do toalety sprawdzac czy na papierze nie pojawia się krew. A co było w II trymestrze gdy mdłości ustały! Niejednej nocy nieprzespalam bo bałam się, że coś jest nie tak. Gdy pojawiły się ruchy stresowałam się, że jest ich za mało albo są zbyt gwaltowne. Ehhh... kosmos. Że to moje dziecko nie jest znerwicowane to cud. Wiem że łatwo się mówi ale podobno druga ciąża po poronieniu jest silniejsza, bo cały organizm był już nastawiony na dziecko. Jeśli zaszlas w ciążę w ciągu 3 msc od poronienia masz bardzo duże szanse na szczęśliwe donoszenie (85%). Jesli słyszałaś już serduszko dzidziusia (i tetno jest prawidlowe) prognozy są jeszcze bardziej optymistyczne. Uwierz w siebie, wszystko będzie dobrze!
 
Spokojnie Kochana, dokładnie rok temu przeżywałam to co Ty. Poronienie samoistne w maju w 6t4d. W sierpniu byłam w kolejnej ciąży. Dziś jestem mamą zdrowego, slicznego 2-miesiecznego chłopczyka, ale wiem przez co przechodzisz. Jak tylko było mi mniej niedobrze niż zwykle stresowałam się, że nie mam objawów ciąży. Biegalam co chwile do toalety sprawdzac czy na papierze nie pojawia się krew. A co było w II trymestrze gdy mdłości ustały! Niejednej nocy nieprzespalam bo bałam się, że coś jest nie tak. Gdy pojawiły się ruchy stresowałam się, że jest ich za mało albo są zbyt gwaltowne. Ehhh... kosmos. Że to moje dziecko nie jest znerwicowane to cud. Wiem że łatwo się mówi ale podobno druga ciąża po poronieniu jest silniejsza, bo cały organizm był już nastawiony na dziecko. Jeśli zaszlas w ciążę w ciągu 3 msc od poronienia masz bardzo duże szanse na szczęśliwe donoszenie (85%). Jesli słyszałaś już serduszko dzidziusia (i tetno jest prawidlowe) prognozy są jeszcze bardziej optymistyczne. Uwierz w siebie, wszystko będzie dobrze!
Dziękuję za wsparcie !
Oby tak było jak mówisz, żeby się udało :-)
 
@katarina1993 poronilam 2 razy i wiem jak stresujaca moze byc kolejna ciaza. 9tc to juz duzo. To maly skaczacy czlowiek z serduchem, a ty mieszkasz w Polsce, wiec jesli tylko masz watpliwosci to wal na ip. Oni maja obowiazek zrobic usg i sprawdzic, czy wszystko jest w porzadku. Spokoj mamy jest rownie wazny jak jej dolegliwosci fizyczne. Kazde przeczucie warto sprawdzic
 
@katarina1993 poronilam 2 razy i wiem jak stresujaca moze byc kolejna ciaza. 9tc to juz duzo. To maly skaczacy czlowiek z serduchem, a ty mieszkasz w Polsce, wiec jesli tylko masz watpliwosci to wal na ip. Oni maja obowiazek zrobic usg i sprawdzic, czy wszystko jest w porzadku. Spokoj mamy jest rownie wazny jak jej dolegliwosci fizyczne.
Dziekuje , chyba tak zrobie , jak rano dalej będę czula sie "za dobrze", to pojade.. :-)
 
Na IP zawsze możesz pojechać. Choćby z powodu silnego bólu głowy.
Też tak miałam, modliłam się o objawy, ciągle mi się wydawało, że znikają :)
Spokojnie mamusiu, to hormony szaleją :)
Trzymam kciuki!
 
reklama
Do góry