reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po poronieniu- jak się przygotować

Badań dotyczących płodności jest ogrom i musisz sama sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto je teraz robić. Myślę, że jeśli z mężem byście chcieli się całościowo przebadać to koszt badań wyniósłby coś pomiędzy 5 a 10 tysięcy.

Ja osobiście zaczęłabym od sprawdzenia różnych infekcji:
1. badanie z krwi na toxo. rózyczkę, cytomegalię i parwowirus
2. cytologia + wymaz z pochwy
3. wymaz z pochwy w kierunku ureoplasma/mycoplasma/chlamydia (często infekcje bezobjawowe)

Dodatkowo można sprawdzić glukoza i insulina na czczo, tarczyca (TSH, ft3 i ft4), czas krzepnięcia i CRP.

I moim zdaniem tyle na początek wystarczy
 
reklama
Badań dotyczących płodności jest ogrom i musisz sama sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto je teraz robić. Myślę, że jeśli z mężem byście chcieli się całościowo przebadać to koszt badań wyniósłby coś pomiędzy 5 a 10 tysięcy.

Ja osobiście zaczęłabym od sprawdzenia różnych infekcji:
1. badanie z krwi na toxo. rózyczkę, cytomegalię i parwowirus
2. cytologia + wymaz z pochwy
3. wymaz z pochwy w kierunku ureoplasma/mycoplasma/chlamydia (często infekcje bezobjawowe)

Dodatkowo można sprawdzić glukoza i insulina na czczo, tarczyca (TSH, ft3 i ft4), czas krzepnięcia i CRP.

I moim zdaniem tyle na początek wystarczy
Z tarczycowych wrzuciłabym jeszcze anty-tpo, anty-tg, ew. Anty-TSH (nigdy akurat tego ostatniego nie badałam, ale słyszałam, że takie anty-też jest)...

Z hormonalnych - istnieje jakieś badanie na wszystkie hormony i ich poziom czy na każdy hormon trzeba oddzielnie skierowanie wywalczyć? (Już pomijam że się nie znam i nie wiem ile tych hormonów mamy - musiałabym podczytać)
 
Dziękuje za tak duży odzew! Chodziłam prywatnie do bardzo polecanej Pani Ginekolog w moim mieście, natomiast powiedziała mi dokładnie, ze po trzecim poronieniu zlecimy jakieś badania. Po pierwszym mam ogromne szanse na zdrowa ciąże, dużo większe niż na stratę i tego mam się trzymać, no ale wiadomo… chciałabym zrobić wszystko, żeby temu zapobiec. Totalnie nie wiem od czego zacząć. Tarczyce mam badana regularnie- mam niedoczynność, ale ustabilizowaną. Wybiorę jeszcze jakieś badania, ale to trochę jak szukanie igły w stogu siana, chyba, ze wydam od razu kilka tysięcy. :( Dziękuje za każda pomoc! ♥️
 
U nas wyszły te mutacje dotyczące krzepnięcia więc będę brała heparyne. Mam nadzieję, że to pomoże.
Miałam podobna historię, poronienie zatrzymane w 10 tc i kilka ciąż biochemicznych. Dopiero po tym ktoś zlecił badania, oczywiście prywatnie. Również wyszła tylko mutacja mthfr. Kolejne dwie ciąże na accard i heparynie od początku - jedna zakończona w 30 tc, druga w 39 tc :) powodzenia!
 
Nie do końca, bo pojawiło się brudzenie, a potem krwawienie ok 7tc. Ale koniec końców wszystko dobrze się skończyło. Ciąża poza początkowymi wydarzeniami w zasadzie bezproblemowa. Nie miałam żadnych dolegliwości ciążowych.
 
Miałam podobna historię, poronienie zatrzymane w 10 tc i kilka ciąż biochemicznych. Dopiero po tym ktoś zlecił badania, oczywiście prywatnie. Również wyszła tylko mutacja mthfr. Kolejne dwie ciąże na accard i heparynie od początku - jedna zakończona w 30 tc, druga w 39 tc :) powodzenia!
A heparyna i acard od pozytywnego testu czy wcześniej?
 
reklama
Dziewczyny, chyba na badania przed za późno. Dziś na teście blada kreseczka- robiony w ciągu dnia, jutro powtórzę. Pytanie czy w takiej sytuacji natychmiast do ginekologa nawet jak wszystko jest ok? Czy czekać normalnie do ok 6-7 tygodnia? 🙈
 
Do góry