reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Uwaga! Zaczynamy odliczanie! Tego nie przegap i przygotuj się z nami do Świąt. mam nadzieję, że ten link zadziała ;) Jesli masz problem z wysłaniem zgłoszenia - napisz do mnie - aniaslu KALENDARZ ADWENTOWY - kliknij

A jesli wybierasz się w zimową podróż nie zapomnij wziąć ze sobą tego zestawu. Co wolisz? Ciepły śpiworek do wózka, czy miękką wkładkę. Ja osobiście jestem fanką mufki. Zobacz i wybierz!

reklama

Ciaza po poronieniu

Ciaza po poronieniu

• Sukces

Głosów: 0 0,0%
  • Poronienie ponowne

Głosów: 1 100,0%

• Wszystkich głosujących
    1

kamaxx

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witam, pół roku temu poroniłam swoją pierwszą ciążę samoistnie w 7 tygodniu, powód nie jest znany, miałam wtedy wysoka tarczyce (przed ciaza była w normie) na wizytę u swojego ginekologa musiałam czekać tygodniami, więc nie zdążyłam zacząć przyjmować wtedy leku który ta tarczyce by obniżył. Teraz jestem w drugiej ciąży ok.4-5 tydzień, zmieniłam ginekologa na takiego, u którego na wizytę nie będę musiała czekać po 2-3 tygodnie. Staram sie byc dobrej mysli jednak boje sie że sytuacja nie daj Boże sie powtorzy. Podobno w pierwszej ciazy ryzyko poronienia jest najwieksze i dotyka wielu kobiet a w drugiej juz bardzo spada i mnostwo ciąż konczy sie sukcesem. Jesli sa tu jakies panie po poronieniu pierwszej ciazy bardzo prosze o odpowiedz jak to u was wygladalo lub wyglada przy drugiej c55iazy.

reklama

89karola80

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej 🖐
Ja swoja pierwsza ciąże poronilam w 2 miesiącu (Lipiec 2019). Na wizytę zgłosiłam się ok 5 tygodnia. Dr zalecił mi zażywać:
- magnez, żelazo, pregna plus, pregna dha
- komplet badan: morfologia, mocz, glukoza, tarczyca, HBS, WR, toksoplazmoza itd.
Niestety ciaza nie rozwijała się prawidłowo, były małe przyrosty Beta HCG, zarodek był mniejszy niż wskazywała data ostatniej miesiączki. W efekcie nastąpiło samoistnie poronienie. Po tym czasie miałam wizytę kontrolna, wizytę po pierwszej miesiączce i dostałam zielone światło :)
Lekarz prowadzący różniez przekazał mi, że jest b.duzo przypadków, że pierwsza ciąża kończy się poronieniem, ok 30% wszystkich ciąż porodem przedwczesnym, ale trzeba być dobrej myśli.
Obecnie jestem w drugiej ciazy (13 tydzień). Z maleństwem jest wszystko dobrze, rośnie prawidłowo, niskie ryzyko wad. Leki zażywam takie same jak w pierwszej ciąży + buscopan i duphatson (w 11 tyg miałam plamienie).
Pozdrawiam i trzymam kciuki ❤

kamaxx

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hej 🖐
Ja swoja pierwsza ciąże poronilam w 2 miesiącu (Lipiec 2019). Na wizytę zgłosiłam się ok 5 tygodnia. Dr zalecił mi zażywać:
- komplet badan: morfologia, mocz, glukoza, tarczyca, HBS, WR, toksoplazmoza itd.
Niestety ciaza nie rozwijała się prawidłowo, były małe przyrosty Beta HCG, zarodek był mniejszy niż wskazywała data ostatniej miesiączki. W efekcie nastąpiło samoistnie poronienie. Po tym czasie miałam wizytę kontrolna, wizytę po pierwszej miesiączce i dostałam zielone światło :)
Lekarz prowadzący różniez przekazał mi, że jest b.duzo przypadków, że pierwsza ciąża kończy się poronieniem, ok 30% wszystkich ciąż porodem przedwczesnym, ale trzeba być dobrej myśli.
Obecnie jestem w drugiej ciazy (13 tydzień). Z maleństwem jest wszystko dobrze, rośnie prawidłowo, niskie ryzyko wad. Leki zażywam takie same jak w pierwszej ciąży + buscopan i duphatson (w 11 tyg miałam plamienie).
Bardzo dziękuję mam nadzieję że z Twoją ciąża też już do końca będzie wszystko dobrze ❤

kamaxx

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hej 🖐
A w którym tygodniu zaczęłaś brać leki? Ja byłam półtora tygodnia temu u lekarza jednak jeszcze nic nie widzial, nastepna wizyte mam w poniedziałek powiedział że wtedy już zobaczy pęcherzyk, i narazie nie da mi żadnych leków bo to nie miałoby wpływu, że poradzi mi coś dopiero w poniedziałek

DarkAsterR

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Ja miałam podobnie.
Pierwsza ciąże poroniłam w 10 tygodniu, zaszłam w kolejna ciąże po niecałych sześciu miesiącach. Tym razem szczęśliwie się ona zakończyła. Mam zdrowa dziewczynkę.
Po kolejnych sześciu miesiącach znowu zaszłam w ciąże. Znowu poroniłam. Po siedmiu miesiącach od poronienia znowu zaszłam w ciąże. I znowu ta zakończyła się sukcesem. 9 tygodniowy chłopiec. Więcej dzieci nie planuje :)

kamaxx

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja miałam podobnie.
Pierwsza ciąże poroniłam w 10 tygodniu, zaszłam w kolejna ciąże po niecałych sześciu miesiącach. Tym razem szczęśliwie się ona zakończyła. Mam zdrowa dziewczynkę.
Po kolejnych sześciu miesiącach znowu zaszłam w ciąże. Znowu poroniłam. Po siedmiu miesiącach od poronienia znowu zaszłam w ciąże. I znowu ta zakończyła się sukcesem. 9 tygodniowy chłopiec. Więcej dzieci nie planuje :)
Ja miałam podobnie.
Nie miałaś żadnych problemów przy drugiej ciąży? 🙂

Fado123

Rozwiązania
2
Ja poronilam 2 razy pod rząd, ja bym na Twoim miejscu zrobiłbym badanie tsh, żeby sytuacja się nie powtórzyła

reklama

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Nie miałaś żadnych problemów przy drugiej ciąży? 🙂
Masz na myśli ta druga donoszona?
Nie, nie miałam. Jacek urodzil się 4100, 10/10, zdrowy, okrągły i różowy.
Ciaze złe znosiłam, czułam się podle, ale żadnych problemów zdrowotnych ze sobą czy dzieckiem nie miałam.

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry