reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po poronieniu

Dołączył(a)
7 Lipiec 2020
Postów
7
Witam dziewczyny,
19 czerwca poroniłam, obumarcie płodu w 8 tygodniu. Miałam problemy z niedoczynnością tarczycy, gdzie wcześniej zero dolegliwości, moje tsh to ponad 8. Norma to do 4. Natomiast badanie poziomu tsh 2 tyg po zabiegu wynosiło 1.
Miałam podane tabletki na wywołanie plus zabieg łyżeczkowania, Pytanko do Was.
Czy któraś z Was juz po pierwszej miesiączce zaszła w ciąże? Czy lepiej sie wstrzymać? Bardzo prosze o radę,
Jesli chodzi o wyniki to wszystko mam w normie, partner również.
 
reklama
Witam dziewczyny,
19 czerwca poroniłam, obumarcie płodu w 8 tygodniu. Miałam problemy z niedoczynnością tarczycy, gdzie wcześniej zero dolegliwości, moje tsh to ponad 8. Norma to do 4. Natomiast badanie poziomu tsh 2 tyg po zabiegu wynosiło 1.
Miałam podane tabletki na wywołanie plus zabieg łyżeczkowania, Pytanko do Was.
Czy któraś z Was juz po pierwszej miesiączce zaszła w ciąże? Czy lepiej sie wstrzymać? Bardzo prosze o radę,
Jesli chodzi o wyniki to wszystko mam w normie, partner również.
Jest już taki wątek.
 
hej. ja zaszłam w ciążę od razu po poronieniu, z tym, że nie było łyżeczkowania a poronienie samoistne. Nie dostałam nawet okresu. Dziś zaczynam 40tydzień :) moja pani ginekolog nie zleca żadnych dokładnych badań po pierwszym poronieniu tylko podstawa: mocz, morfologia, tsh. Uważa też, że jeśli organizm znów zajdzie w ciążę (co pod wpływem hormonów jest łatwiejsze po poronieniu) to oznacza, że jest juz gotowy. Najlepije słuchać lekarza, choć tu też niestety mają bardzo różne poglądy, jeden mówi, żeby juz , drugi żeby poczekać do pierwszej miesiączki a trzecie zaleca 3 czy 6 miesiecy odwlekania. Na pewno usg kontrolne czy wszystko jest dobrze oczyszczone i macica ładnie się regeneruje jest niezbędne przed kolejną próbą. Trzymam bardzo mocno kciuki kochana żebyś szybciutko zobaczyła 2 kreseczki!
 
Po łyżeczkowaniu może być o tyle trudniej szybko zajść w ciążę, bo endometrium jest dość mocno "zdrapane" i musi się zregenerować. Czasem technicznie po prostu się nie uda. Przeważnie lekarze zalecają poczekać kilka miesięcy ale to od lekarza i psychiki kobiety zależy.
 
reklama
reklama
hej. ja zaszłam w ciążę od razu po poronieniu, z tym, że nie było łyżeczkowania a poronienie samoistne. Nie dostałam nawet okresu. Dziś zaczynam 40tydzień :) moja pani ginekolog nie zleca żadnych dokładnych badań po pierwszym poronieniu tylko podstawa: mocz, morfologia, tsh. Uważa też, że jeśli organizm znów zajdzie w ciążę (co pod wpływem hormonów jest łatwiejsze po poronieniu) to oznacza, że jest juz gotowy. Najlepije słuchać lekarza, choć tu też niestety mają bardzo różne poglądy, jeden mówi, żeby juz , drugi żeby poczekać do pierwszej miesiączki a trzecie zaleca 3 czy 6 miesiecy odwlekania. Na pewno usg kontrolne czy wszystko jest dobrze oczyszczone i macica ładnie się regeneruje jest niezbędne przed kolejną próbą. Trzymam bardzo mocno kciuki kochana żebyś szybciutko zobaczyła 2 kreseczki!
hej. ja zaszłam w ciążę od razu po poronieniu, z tym, że
Po łyżeczkowaniu może być o tyle trudniej szybko zajść w ciążę, bo endometrium jest dość mocno "zdrapane" i musi się zregenerować. Czasem technicznie po prostu się nie uda. Przeważnie lekarze zalecają poczekać kilka miesięcy ale to od lekarza i psychiki kobiety zależy.
hej. ja zaszłam w ciążę od razu po poronieniu, z tym, że nie było łyżeczkowania a poronienie samoistne. Nie dostałam nawet okresu. Dziś zaczynam 40tydzień :) moja pani ginekolog nie zleca żadnych dokładnych badań po pierwszym poronieniu tylko podstawa: mocz, morfologia, tsh. Uważa też, że jeśli organizm znów zajdzie w ciążę (co pod wpływem hormonów jest łatwiejsze po poronieniu) to oznacza, że jest juz gotowy. Najlepije słuchać lekarza, choć tu też niestety mają bardzo różne poglądy, jeden mówi, żeby juz , drugi żeby poczekać do pierwszej miesiączki a trzecie zaleca 3 czy 6 miesiecy odwlekania. Na pewno usg kontrolne czy wszystko jest dobrze oczyszczone i macica ładnie się regeneruje jest niezbędne przed kolejną próbą. Trzymam bardzo mocno kciuki kochana żebyś szybciutko zobaczyła 2 kreseczki!
poronieniu tylko podstawa: mocz, morfologia, tsh. Uważa też, że jeśli organizm znów zajdzie w ciążę (co pod wpływem hormonów jest łatwiejsze po poronieniu) to oznacza, że jest juz gotowy. Najlepije słuchać lekarza, choć tu też
niestety mają bardzo różne poglądy, jeden mówi, żeby juz , drugi żeby poczekać do pierwszej miesiączki a trzecie zaleca 3 czy 6 miesiecy odwlekania. Na pewno usg kontrol czy wszystko jest



Dziekuje, życzę dużo zdrówka ❤️
 
Do góry