reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Nafoczka, Mamcia - zdrowka dla Was.
Nas wirus dopadl w gorach. Maz i corka tam zaczeli chorowac a ja juz w domu - goraczka 39 stopni i kaszel ze pluca wyrywa - osluchowo czysto. Lekarka mowi ze teraz wszyscy choruja na to samo. Jakis okropny wirus bo nir pamietam kiedy tak chorowalam. Goraczka dreszcze bol kazdej kosteczki. Tylko synek zdrowy bo nie byl z nami na nartach tylko z babcia zostal. I teraz boje sie czy go nie zaraze bo jednak ja chorobe przeszlam juz w domu.
Kitki oby nie złapał choć niestety żeby go nie zarazić to by z babcia musiał zostać. Choć. . (cicho powiem) ze u nas Wikus przeszedł najlzej bo tylko z katarem. ..zdrowka :*
 
reklama
To i my się dołączamy. Olek znowu chory :-( gorączka, katar, kaszel... A dzisiaj bal karnawałowy w żłobku. Tak się grzaliśmy, ma super strój... Nic z tego :-(
 
Dzięki dziewczyny.
Alza zdrówka dla Was .
U mnie mały miał dziś 38.8 dałam syrop i spadła trochę. Ja na razie bez gorączki ale wszystko mnie boli :/
 
@nafoczka , @alza , @mamcia2014 zdrówka Wam życzę :)
Ja mam katar chyba już od miesiąca na szczęście Ali nie zaraziłam, miała tylko delikatne glutki. U nas wirusy szaleją dlatego pediatra kazała mi trzymać się z daleka z Alą od wszelkich skupisk ludzi, nie przyjmować gości po chorobie i dużo wietrzyć.

Mam kuzynkę która ma bąbla równo 2 miesiące starszego od Ali, maluch od ponad miesiąca ma mokry kaszel co tydzień chodzą na kontrolę. Ostatnio pediatra wysłała ich do laryngologa bo inhalacje nie pomagały. Po wizycie u laryngologa z kartą inf. kuzynka poszła do pediatry zapytać co dalej bo kaszel nadal męczy malca, pediatra przy okazji profilaktycznie osłuchała malca i mówi, że ma zapalenia płuc i przepisała antybiotyk. Maluch je jak zawsze, nie ma gorączki, kataru tylko mokry kaszel. Kuzynka nie wiele myśląc zamówiła prywatną wizytę u innego pediatry, który stwierdził, że dziecko nie ma zapalenia płuc i kazał odstawić antybiotyk. Dziewczyny czy to możliwe aby zapalenie płuc przebiegało bez gorączki tylko z kaszlem? Wydaje mi się, że nie, więc po co tak małe dziecko od razu faszerować antybiotykami?
 
@nafoczka , @alza , @mamcia2014 zdrówka Wam życzę :)
Ja mam katar chyba już od miesiąca na szczęście Ali nie zaraziłam, miała tylko delikatne glutki. U nas wirusy szaleją dlatego pediatra kazała mi trzymać się z daleka z Alą od wszelkich skupisk ludzi, nie przyjmować gości po chorobie i dużo wietrzyć.

Mam kuzynkę która ma bąbla równo 2 miesiące starszego od Ali, maluch od ponad miesiąca ma mokry kaszel co tydzień chodzą na kontrolę. Ostatnio pediatra wysłała ich do laryngologa bo inhalacje nie pomagały. Po wizycie u laryngologa z kartą inf. kuzynka poszła do pediatry zapytać co dalej bo kaszel nadal męczy malca, pediatra przy okazji profilaktycznie osłuchała malca i mówi, że ma zapalenia płuc i przepisała antybiotyk. Maluch je jak zawsze, nie ma gorączki, kataru tylko mokry kaszel. Kuzynka nie wiele myśląc zamówiła prywatną wizytę u innego pediatry, który stwierdził, że dziecko nie ma zapalenia płuc i kazał odstawić antybiotyk. Dziewczyny czy to możliwe aby zapalenie płuc przebiegało bez gorączki tylko z kaszlem? Wydaje mi się, że nie, więc po co tak małe dziecko od razu faszerować antybiotykami?
Madzia z tego co wiem zapalenie płuc jest bardzo zdradliwe bo właśnie bezobjawowe często i myślę że może być bez temp.
 
@nafoczka po rozmowie z kuzynką stwierdziłyśmy, że powinna zamówić kolejną wizytę u innego pediatry i sprawdzić który ma rację bo już zgłupiała. O to bezobjawowe zapalenie płuc pytałam moją pediatrę, ona stwierdziła że każda matka zauważy u swojego dziecka niepokojące objawy bo przy zapaleniu płuc dziecko inaczej oddycha.

Dziewczyny czy wasze maluchy jak są śpiące to też trą nosek i oczka?
 
Magdalena U mojego syna często są bezobjawowe zapalenia płuc i jak wystarczająco szybko nie poda się antybiotyku to jest potem tragedia. Nie ma temperatury, tylko zaczyna lekko kaszleć. Dopiero osłuchowo słychać świsty w płucach. Także ja bym u takiego malca podała antybiotyk - zwłaszcza że u takich maluchów często następstwem zakażań wirusowych są zakażenia bakteryjne (i antybiotyk jest podawany by do tych nadkażeń nie doszło).

A ja miałam pochwalić swoje dzieci, że zdrowe... O 23 młody zaczął kaszleć, co skończyło się zwrotem całej treści żołądkowej - cała pościel do prania. Jak już skończył wyciągnęłam go z łóżka i postawiłam obok. Zaczął się drzeć. Mówię: "Nie krzycz, bo znów będziesz wymiotować". Nie zdążyłam się z miską do niego odwrócić, a już była brudna wykładzina... Dzisiaj oboje wstali w marudnych "chorobowych" nastrojach :( Dostali rano Groprinosin i modlę się, by nic się nie rozwinęło - ale złudzeń raczej nie mam.

roxie Jak tam dzisiaj u Ciebie? Swoją drogą ja po zabiegu zielone światło na starania dostałam po pierwszej @ - z informacją, że im szybciej uda mi się w ciążę zajść, tym są większe szanse jej utrzymania.
 
@Magdalena26 tak Madziu, moja trze oczy i ziewa i od razu ja wyciszam, chwile kolysze i do lozka i zasypia. Przy zmianie pieluchy tez mi podskakuje i sie odpycha nogami i musze sie z nia naganiac zeby zapiac. A dzwieki to wydaje przerozne, sama jest nieraz zaskoczona tym co robi. Piszczy, spiewa, pohukuje jak sowa albo buczy.
U nas dla odmiany my zdrowi ale pies chory, maz go wezmie do weterynarza jak wroci. Jak nie urok to ...
 
@nafoczka po rozmowie z kuzynką stwierdziłyśmy, że powinna zamówić kolejną wizytę u innego pediatry i sprawdzić który ma rację bo już zgłupiała. O to bezobjawowe zapalenie płuc pytałam moją pediatrę, ona stwierdziła że każda matka zauważy u swojego dziecka niepokojące objawy bo przy zapaleniu płuc dziecko inaczej oddycha.

Dziewczyny czy wasze maluchy jak są śpiące to też trą nosek i oczka?
Magda macie racje lepiej to skonsultować. U starszego fakt umiem słyszeć po oddechu oskrzela ale u młodszego to trudno bo jemu ciągle cos świaszczy furczy i chrapie ;)
Tak mój trze oczy a najbardziej nosem w moje ramię ;)
@alza zatem i wam zdrówka życzę!

@Roxie u mnie ze staraniami było tak ze druga ciążę która miałam zaraz po stracie donosiłam ale czwarta która miałam po 3 stracie stracilam wiec myśle że nie ma reguły. Do piątej miałam rok przerwy i stracilam a szosta tez po roku i się udało.
 
reklama
Jak u mnie dzisiaj ? chyba ok...krwawienie już dużo mniejsze byłam odreagować... poszłam do kosmetyczki zrobić brwi bo już zarosłam jak borsuk i u fryzjera a co... bo już wyglądałam i czułam się jak 'g '... muszę dbać o siebie mimo wszystko w końcu mam faceta , który o mnie dba więc jest i moją motywacją żeby się posklejać do kupy i nie popaść w depresje ...
Czyli mówicie żeby nie czekać tylko próbować dalej ... @nafoczka ile cykli czekałaś ?
 
Do góry