reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Oj dziewczyny oby tak było boję się kolejnej straty :< @hona nie mam tej choroby jestem zdrowa a i tak jakiejś przyczyny nie mogę donosić :<
Lekarz wypisał mi jakie mam zrobić badania : ANA 1 i 2 , przeciwciała antyfosfolipidowe , i hormony tarczycy ale tarczyce mam na bieżąco badaną więc nie w tym problem .
 
reklama
Roxie ale oznaczalas przeciwciala aTpo i aTg czy nie?Robilas usg tarczycy?Po drugim poronieniu robilam badania na zespol antyfosfolipidowy,badania wyszly ok,chociaz nie wiem,czy nie zrobilam ich juz troche za pozno,podobniez trzeba do 6 tyg.po poronieniu,ja robilam cos na pograniczu 6 tygodnia.Oczywiscie badalam tez tarczyce,dopiero po kilku miesiacach tsh wyszlo mi 0,017,az bylam wzywana do przychodni w celu powtorzenia badan.A skierowanie dostalam od kardiologa,poszlam do niego,bo myslalam,ze mam jakas arytmie,wszystkie objawy na to wskazywaly.Co bylo przyczyna poronien?Nie wiem,moze wszystko na raz,w dodatku na poczatku ciazy bylam bardzo chora i jeszcze jakby tego bylo malo zatrulam sie sledziami,myslalam,ze wypluje wnetrznosci,tak pawiowalam,a i druga strona tez sie fajnie dzialo.Wydaje mi sie,ze warto porobic badania,chociaz te podstawowe,u mnie tez nie ma problemu z zajsciem w ciaze,wszystkie 3 razy byly za pierwszym razem,problem jest z donoszeniem.
 
Gloria - moj dawid mial podobne ubranko jak synek Alzy - koszulobody i spodnie na kancik z szelkami.
Corcie chrzcilam w lipcu i miala sukienke w kwiatki. Tez zaszalalam wtedy, buciki rajstopki kapelusik - byl upal wiec rajstopki od razu na bok, butki zdjela jeszcze przed kosciolem, z kapelusikiem walczyla przez 10min na mszy i dopiero jak zdjelam to byl spokoj. Takze wystapila w sukience i skarpetkach[emoji2] [emoji6] nawet zdjecia nie ma w tych cudnych bucikach i pieknym kapelusiku. Oczywjscie wiecej nie zalozylam bo wyrosla. Dlatego z synem bylam madrzejsza i wydalam 80zl i tez teraz to lezy i sie przewala. Moim zdaniem szkoda kasy. No ale wiem jak sie szaleje przy pierwszym dziecku[emoji6]
 
Roxie ale oznaczalas przeciwciala aTpo i aTg czy nie?Robilas usg tarczycy?Po drugim poronieniu robilam badania na zespol antyfosfolipidowy,badania wyszly ok,chociaz nie wiem,czy nie zrobilam ich juz troche za pozno,podobniez trzeba do 6 tyg.po poronieniu,ja robilam cos na pograniczu 6 tygodnia.Oczywiscie badalam tez tarczyce,dopiero po kilku miesiacach tsh wyszlo mi 0,017,az bylam wzywana do przychodni w celu powtorzenia badan.A skierowanie dostalam od kardiologa,poszlam do niego,bo myslalam,ze mam jakas arytmie,wszystkie objawy na to wskazywaly.Co bylo przyczyna poronien?Nie wiem,moze wszystko na raz,w dodatku na poczatku ciazy bylam bardzo chora i jeszcze jakby tego bylo malo zatrulam sie sledziami,myslalam,ze wypluje wnetrznosci,tak pawiowalam,a i druga strona tez sie fajnie dzialo.Wydaje mi sie,ze warto porobic badania,chociaz te podstawowe,u mnie tez nie ma problemu z zajsciem w ciaze,wszystkie 3 razy byly za pierwszym razem,problem jest z donoszeniem.

@hona tak robiłam wszystko mam w normie , tsh też tylko biorę tabletki bo jak zachodzę to mi strasznie winduje do góry i muszę brać letrox . Badania zrobię na pewno już w przyszłym tygodniu a na wizytę mam przyjść po miesiączce . I tak będziemy próbować do skutku mam nadzieję ze w końcu uda się donosić nie wyobrażam sobie nie mieć bobaska :<
 
Robiłam chwile temu kolejny test i odrazu wyszły takie 2 ładne kreseczki !!! :-)
 

Załączniki

  • 1488047601619-1483904096.jpg
    1488047601619-1483904096.jpg
    511,7 KB · Wyświetleń: 79
@hona ja biorę aktualnie 100 euthyroxu. Może ten letrox Ci nie służy? Poròwnywałaś skład? Ja przeciwciała robiłam tylko raz, w celu potwierdzenia Hashimoto. Co do wagi, to raczej stoi w miejscu, ale jak na koniec września moje tsh wzrósło do 16, to waga momentalnie zaczęła się piąć w górę. Wtedy też było mi strasznie zimno. Innych dolegliwości raczej nie odczuwam. A bierzesz letrox na czczo i pilnujesz żeby nie jeść po nim z pół godziny?
Moje wyniki przeciwciał z maja anty tpo 109 norma do 34, anty tg 104 norma do 115
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, pomocy! Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale tu zaczelam więc tu zapytam. 14.02 urodziłam w 20 tc mojego kochanego Szymonka. W szpitalu dali mi antybiotyk i bromergon na zatrzymanie laktacji, miałam brać 5 dni. Skończyłam w ostatni poniedziałek, nawet przedłużylam o 1 dzień i dziś mam mleko w obu bolesnych piersiach... Aktualnie jestem na wyjeździe poza domem, wracam za dwa dni, chce się też jakos pozbierać z mężem i planujemy miesięczny wyjazd. Co robić? Ginekolog i porada, czy samej zacząć znów brać bromergon, czy wyciskać pokarm. Nie chcę mieć żadnego zapalenia jak wyjedziemy za granicę... Pomóżcie proszę, z góry dziękuję :)
 
Dziewczyny, pomocy! Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale tu zaczelam więc tu zapytam. 14.02 urodziłam w 20 tc mojego kochanego Szymonka. W szpitalu dali mi antybiotyk i bromergon na zatrzymanie laktacji, miałam brać 5 dni. Skończyłam w ostatni poniedziałek, nawet przedłużylam o 1 dzień i dziś mam mleko w obu bolesnych piersiach... Aktualnie jestem na wyjeździe poza domem, wracam za dwa dni, chce się też jakos pozbierać z mężem i planujemy miesięczny wyjazd. Co robić? Ginekolog i porada, czy samej zacząć znów brać bromergon, czy wyciskać pokarm. Nie chcę mieć żadnego zapalenia jak wyjedziemy za granicę... Pomóżcie proszę, z góry dziękuję :)
Wizyta u lekarza nie wchodzi w grę? Ja bym chyba wzięła jeszcze bromergon.
 
reklama
Do góry