reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Funia90 właśnie nie zamierzam brać tych tabletek, bo chcemy poczekać do końca roku i znów się starać. No właśnie mówisz, że o ile lekarz pozwoli...A mój na pewno nie pozwoli. Uparcie trzyma się tych pół roku :/ ja już nawet mówiłam, że jak cytomegalie zrobię i wyjdzie ze to ona i pozbede się jej, że np za 2msce powtórze ja i będę czysta to czy juz bym mogła...NIE. No bez dyskusji pół roku każe czekać..gdzie wspominałam wyżej, że mówił ze gwarancji nie ma, że znów mnie coś złapie ale że będziemy stosować profilaktykę po tabletkach, czyli unikanie ludzi z którymi mam rzadszy kontakt niż regularny.
Pati kurcze, chyba naprawdę poszukalabym innego lekarza. Bo faktem jest że kiedyś lekarze kazali czekać pół roku, ale to było dawno dawno temu. Teraz już odchodzi się od tego, tym bardziej jeśli nie ma konkretnych powodów.
 
reklama
Czesc dziewczyny.
@roxie123 buziaczki. Wymodl sobie i nam ten cud.
@ivvonka i jak @przyszla? Tak czy tak baw sie dobrze.
@roki_1991 tak jak A @Funia90 pisze, lutke lepiej paluszkiem.
Dziewczyny, ja czytalam w necie, ze najnowsze badania dowodza, iz czekanie pol roku utrudnia zajscie. Kobiety, ktore zaczely po 3 miesiacach mialy wiekszy odsetek ciąż, niz te ktore czekaly pół roku. Po pierwszej @ mozna sie starac gdy nie było zabiegu, a po zabiegu 3 cykle.
Trzymam kciuki. :)
 
@p_a_t_i w sumie to nie wiesz czy masz/mialas jakiegos wirusa dopoki nie sprawdzisz a opryszczka mogla byc od oslabienia organizmu.
No i umowmy sie ,ze unikanie ludzi jest bez sensu,to co do centrum handlowego tez zabroni Ci isc hehe[emoji23]

@roki_1991 ten aplikator jest wilokrotnego uzytku no nie?hmm ja bym sie bala ,ze cos sie na nim zalegnie.
Ja przed kazda allikacja myje porzadnie rece mydelm antybakteryjnym.
Moze zmien na duphaston,lepiej zebys nie zapodala sobie jakiejs infekcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Funia90 tak, aplikator jest wielokrotnego użytku. Po każdym użyciu dokładnie go myje pod gorąca woda z mydłem. Ale nie myślałam o tym że mogą się tam rozwijać bakterie, co w sumie jest przekonywującym argumentem. Kurde... Spróbuję palcem, ale jakoś ciężko to widzę
 
@roki_1991 albo zmien na duphaston i po sprawie[emoji6]

@Frezja_1 ja tez mysle,ze jak wszystko jest w porzadku to po tych 3 miesiacach to na prwwde mozna sie starac[emoji4]gwarancji i tak nie ma nigdy[emoji4]

@hona i jak tam sie czujesz?bylas na tym badaniu?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@roki_1991 ja po luteinie dopochwowej dostałam infekcji. Przy pierwszej ciąży jak i teraz (bo zapomnialam po 5latach że mi nie służy) żadne zasady higieny u mnie jie działały. Moja mycha nie lubi takiego wtykania ;-) brałam tą pod język.

A testy owulacyjne pojazują coś wcześniej jż ciążowe. Tak z ciekawości pytam? Bo kupiłam ale ładu nie mogłam z nimi dojść ;-) wiecZnie nic nie pokazywało. Ja matematyk jestem i tak z biologią u mnie nie bardzo
 
@p_a_t_i U mnie tak samo jak u funi. Moglam się starać po pierwszej @ od zabiegu. Zaszłam po drugiej. Mój gin twierdzi, że 6 miesięcy to stara szkoła. I jeśli wszystko fizycznie jest ok, to można od razu się starac. Wymusiłam tylko listę badań, które moznaby było profilaktycznie wykonać - przynajmniej uspokoiło mnie że jestem zdrowa. Szczerze mówiąc nie do końca wierzę, że u Ciebie to wirus - ale zbadaj cytomegalie, różyczkę i toxoplazmoze. I jak nie robiłaś w ciąży to jeszcze WZW, VDRL i do tego tarczyce (tsh, ft3 i ft4) oraz enzymy watrobowe.
 
Dziewczyny ja już wiem że trzeba szukać lekarzy którzy zgłębiają wiedzę a nie zakończyli naukę w chwili opuszczenia uczelni. Byłam wczoraj z córcią u takiej pediatry 73 lata którą na okolicę wszyscy chwalą. Pytałam o tą wit d3 powiedziała że Polska jest sto lat za murzynami i jak daje córce 5tyś to bardzo dobrze bo to jest minimum jakie powinna od jesieni przyjmować. Przy okazji jakiś badań kazala sprawdzić jej poziom aby wiedzieć czy to srarczy. Ona nonstop się dokształca bo w sumie w domu została sama i nie ma co robić. Ktoś pytał jaka jest dobra. My bierzemy dr jacobs. Taka d3 z k2 kosztuje ponad 60 zl ale to jest 600 kropli a w kroplo 800jednostek. Więc jak ktoś chce przyjmować 2tyś to trzy ktople wiec starcza na 200dni. Także nie wychodzi drogo i jest polecana przez ludzi naprawdę chorych.

To samo dotyczy ginekologa który się trochę interesuje tematem to po pierwszej @ wybada i da zielone światło a nie dokształceni każą czekać 6 miesięcy
 
reklama
@roki_1991 ja pierwszy raz w życiu brałam luteinę jak leżałam teraz w ciąży po plamieniach. Ja aplikowałam bez żadnych patyczków. Jak wykupiłam po szpitalu to w pudełku był ten aplikator, ale stwierdziłam, że nie będe pchała tam żadnych patyków :D robiłam to palcem :D

@Funia90 ja w połowie przyszłego miesiąca wezmę sobie ciuszki od siostry, żeby przejrzeć co tam jest i co jeszcze muszę dokupić.
Już po mału zastanawiam się nad zakupem tych wszystkich majtek poporodowych, podpasek, butelek do dziecka etc. Jednak sporo tego będzie a kupić później wszystko na hura to też nie lada wyzwanie bo jednak wszystko kosztuje a po drugie takie długie bieganie po sklepach też nie jest zalecane kobietom w ciąży.
Koleżanka mnie uczula cały czas, żebym miała już gotowe wszystko miesiąc przed porodem bo wiadomo, że różnie to bywa. Od 38 tygodnia ciążę uważa się za donoszoną, więc Julka i Asia mogą dojść do wniosku, że to już :p

@p_a_t_i tulę mocno :*
Ja bym na Twoim miejscu tabletek anty nie brała. Rozwalisz sobie cały cykl.
Co to za wirus?
Moja siostra w pierwszej ciąży złapała jakąś bakterię i urodziła synka Wiktorka w 26tc ważył 750gramów. Dziś taki rojbel jakich mało :)

@roxie123 pomódl się za Nas wszystkie :) za dzidziusie które są już z Nami, za te które pływają w brzuszkach, które pływać będą i oczywiście za wszystkie Aniołki :*
Cytaty piękne.
Udanego dnia życzę :*

@Baslan jak się macie?

@nafoczka w końcu weekend co? Czas dla dzieci i męża no i dla Nas bo tęskno za Tobą ;)

@aniaslu śniłaś mi się :)
Byłaś u mnie w domu i ze mną rozmawiałaś, ale nie pamiętam o czym :p

@ivvonka te Twoje przedszkolaki to udane :D
Ostatnio gdzieś przeczytałam jak 4 letnia dziewczynka mówi:
- Te drzewo jest zepsute !
- Dlaczego tak uważasz?
- Bo pogubiło wszystkie liście.
:D

Chciałam Wam wrzucić filmik jak Julka szaleje w brzuszku, ale plik za duży :( już zmniejszyłam do minimum i kapa :(
 
Do góry