reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Oczekujaca123 nie ukrywam, że trzymałam się tego, że niedługo zacznę starania, a tu dziewczyny podpowiadają, że z taką nie można. Ale troszkę mnie uspokoilas. Muszę wrzucić bardziej na luz bo nabawie się nerwicy :)
 
reklama
Ja mam nadczynność tarczycy uregulowana i moja gin jak i Endo mówiły ze nie muszę brać pakietu wit tylko wystarczy właśnie brać metyle , magnez , dha, wit b complex . A i wit D . Ja nie mogę jodu wiec mam okrojony wybór ale mówiły ze to w zupełności wystarczy
Dziewczyny jakie dha bierzecie i w jakiej dawce? Bo czytam , ze niby ok brac 600 ale i info o 1000 znalazlam i sama nie wiem. Bierzecie od 1trym?
I co do b complex, który bierzecie, zeby byl metylowany?
I jeszcze jedno pyt: folian , b12 i b6 ze swansona sa ok w ciazy? Bralam przed ciaza a teraz chcialam dokupić i pisze, ze w ciąży nie mozna... nie wiem czy to tylko dlatego, ze badan nie przeprowadzono i tak musieli napisac czy faktycznie musze brac inne typowo dla kobiet ciazy ? ... doradzcie :)
 
Dziewczyny jakie dha bierzecie i w jakiej dawce? Bo czytam , ze niby ok brac 600 ale i info o 1000 znalazlam i sama nie wiem. Bierzecie od 1trym?
I co do b complex, który bierzecie, zeby byl metylowany?
I jeszcze jedno pyt: folian , b12 i b6 ze swansona sa ok w ciazy? Bralam przed ciaza a teraz chcialam dokupić i pisze, ze w ciąży nie mozna... nie wiem czy to tylko dlatego, ze badan nie przeprowadzono i tak musieli napisac czy faktycznie musze brac inne typowo dla kobiet ciazy ? ... doradzcie :)
Ja jeżeli chodzi o dha biorę mumomega to jest typowo dla ciężarnych, nie biorę B complex bo żaden mi nie służył. Obecnie biorę to mumomega, kwas foliowy 800mcg swansona, b12 pół tabletki metylokalbamina swansona, choline 250/250 inozytolu bo to ważne w ciąży, cynk, selen ( żeby cykl metylacji był wspomagany) i zamiast b6 biorę magnez z b6, witaminę b2 12mg. Nie wiem co z witamina d? Wszędzie pisze że od 2 trymestru. Ja pytałam lekarza co mam brać to powiedział że cały czas to samo, żeby ta homocysteine trzymać w ryzach. Jodu nie przyjmuje bo tsh w ciągu miesiąca wzrosło mi z 1.52 na 3.25 więc nie biorę. Teraz po odstawieniu jodu miałam 1.58.
 
@Lu_cy ja tak troszkę nie w temacie napisze. Czyli jod podniósł Ci tsh? Ja od miesiąca biorę prenatal uno i w składzie jest jod i tak na prawdę od t w m tej pory to tsh od 1.5 wzrosło mi do 2.44
 
@Lu_cy ja tak troszkę nie w temacie napisze. Czyli jod podniósł Ci tsh? Ja od miesiąca biorę prenatal uno i w składzie jest jod i tak na prawdę od t w m tej pory to tsh od 1.5 wzrosło mi do 2.44
Tak. I to w ciągu miesiąca. Znalazłam kiedyś że to jest normalna reakcja że tsh rośnie po jodzie, ale jednak wolałam się trzymać wersji że przy staraniach ma być do 1.5 więc natychmiast po otrzymaniu wyników odstawiłam ten jod bo ponad 3 to już sporo
 
Dziewczyny my tak polecamy sobie rozne witaminy, ale trzeba zwrocic uwage, ze nasze organizmy sa rozne i do tego dostosowujemy witaminy. W pierszym trymestrze dha nie jest az tak istotne, za to kwas foliowy owszem. Swansona mozna brac w ciazy, ale np mi nie sluzyl i musialam odstawic. Ja bralam femibion natal najpierw 1, potem 2plus. I teraz tez tylko to. Homocysteiny w ciazy nie pilnowalam. Malo kto sie wtedy nad nia skupia chocby dlatego, ze jak zwykle dla ciezarnych inne normy. A warto pic soki, czy kwas buraczany. Choc przyznam, ze w obecnej ciazy w ogole patrzec na buraki nie moge. Nie ma zlotego srodka. Trzeba podpasowywac pod siebie. Ja np. Mam dosc zaawansowana niedoczynnosc tarczycy. Nawet jak nie jestem w ciazy potrzebuje letrox 50 lub 75. A nie mam problemu z jodem. Za to malo sole. Trzeba przy tsh brac tez pod uwage czynnik immunologiczny i hormonalny, ktory duzy wplyw na tsh ma na poczatku ciazy i w okolicy 16tc. Wtedy te wyniki tez moga byc podwyzszone lub niestabilne. A godzina brania leku ma duzy wplyw. Caly czas mam letrox 100. Jak biore kolo 4-6 to tsh ponizej jeden. Ostatnio bralam kolo 9 tsh prawie 3. Jak biore kolo 7-8 tsh 1,5. Zauwazylam ta zaleznosc w poprzedniej ciazy. Moze to miec zwiazek z porannym wyrzutem kortyzolu, ale na tym juz sie nie znam za dobrze. Wiem tylko, ze przy mocno skaczacym tsh kazali mi zbadac nadnercza, a zatem one moga mocno wplyeac na prace tarczycy. W koncu to jeden i ten sam uklad hormonalny, gdzie jedno zalezy od drugiego.
 
Tak. I to w ciągu miesiąca. Znalazłam kiedyś że to jest normalna reakcja że tsh rośnie po jodzie, ale jednak wolałam się trzymać wersji że przy staraniach ma być do 1.5 więc natychmiast po otrzymaniu wyników odstawiłam ten jod bo ponad 3 to już sporo

Czyli znalazłam już przyczynę tego całego zamieszania:) dziękuję Ci bardzo z nieba mi spadłas :) Czy możecie polecić mi dobre witaminy, które nie mają w składzie jodu? A prenatal uno odstawie teraz i powtórzę wynik za tydzień
 
reklama
Ja jeżeli chodzi o dha biorę mumomega to jest typowo dla ciężarnych, nie biorę B complex bo żaden mi nie służył. Obecnie biorę to mumomega, kwas foliowy 800mcg swansona, b12 pół tabletki metylokalbamina swansona, choline 250/250 inozytolu bo to ważne w ciąży, cynk, selen ( żeby cykl metylacji był wspomagany) i zamiast b6 biorę magnez z b6, witaminę b2 12mg. Nie wiem co z witamina d? Wszędzie pisze że od 2 trymestru. Ja pytałam lekarza co mam brać to powiedział że cały czas to samo, żeby ta homocysteine trzymać w ryzach. Jodu nie przyjmuje bo tsh w ciągu miesiąca wzrosło mi z 1.52 na 3.25 więc nie biorę. Teraz po odstawieniu jodu miałam 1.58.
A jod podobno pomaga pracy tarczycy... pogubic sie mozna.

Co do dha w mumomega i w pregna dha to one maka dawki 250-300 dha to nie troche malo? Juz sama nie wiem :(

Lu_cy a ktory magnez bierzesz i czy te b6 w magnezie jak nie jest metylowane jest ok ?
A no i b2 to tez musi byc metylowane ?
Choline to bierzesz ze swansona? Mimo, ze oni jakos specjalnie dla kobiet w ciazy nie polecają?
No i ostatnie pytanie [emoji14]
Cynk selen to firma obojetna czy tez typowo ciazowe? ...
 
Do góry