reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny ja dziś dostalam wyniki na mutacje ...
Mthfr 1298A-c układ heterozygotyczny
Pai1- układ homozygotyczny
Spodziewalam się mthfr przez to ze wysoka homocysteina i kwas foliowy ale mialam nadzieję że na tym sie skonczy Ale jednak nie.

Nie denerwuj się. Ja mam bardzo podobne wyniki. Też jedną mthfr i właśnie pai1. Na to pierwsze oczywiście jak już wiesz - metyle. A na pai1 dobrze byłoby mieć w ciąży zastrzyki z heparyny, bo to świadczy o tym że masz jakieś problemy z krzepliwoscia krwi. Nie pamiętam, robiłaś po poronieniu badania na zespół antyfosfolipidowy? Fajnie byłoby żebyś miała gina który da heparyne :) albo możesz iść do genetyka z tymi wynikami i możesz dostać zaświadczenie ze masz mieć heparyne w ciąży :)
 
Jestem ciekawa @Dzoana88 o co chodzi w tych układach? To znaczy że coś jest nie tak czy jak ?
Miałam badany też czynnik V Leiden, czynnik V R2, protrombine, mthfr c677t i te wyniki są okej. Problemem jest to co mi wyszło nieprawidłowo. Ale muszę się umówić do lekarza. A mam nadzieję że dziewczyny podpowiedzą conieco też.
 
Jestem ciekawa @Dzoana88 o co chodzi w tych układach? To znaczy że coś jest nie tak czy jak ?

To znaczy że albo masz mutacje po jednym z rodziców albo po obu z nich. Stąd homo lub hetero. A jeśli są obecne to znaczy że jest coś nie tak, bo nie powinno tego być. Ale w dzisiejszych czasach mega dużo osób to ma i nie jest to problem jeśli chodzi o ciążę
 
Nie denerwuj się. Ja mam bardzo podobne wyniki. Też jedną mthfr i właśnie pai1. Na to pierwsze oczywiście jak już wiesz - metyle. A na pai1 dobrze byłoby mieć w ciąży zastrzyki z heparyny, bo to świadczy o tym że masz jakieś problemy z krzepliwoscia krwi. Nie pamiętam, robiłaś po poronieniu badania na zespół antyfosfolipidowy? Fajnie byłoby żebyś miała gina który da heparyne :) albo możesz iść do genetyka z tymi wynikami i możesz dostać zaświadczenie ze masz mieć heparyne w ciąży :)
Robilam toczeń, b
Nie denerwuj się. Ja mam bardzo podobne wyniki. Też jedną mthfr i właśnie pai1. Na to pierwsze oczywiście jak już wiesz - metyle. A na pai1 dobrze byłoby mieć w ciąży zastrzyki z heparyny, bo to świadczy o tym że masz jakieś problemy z krzepliwoscia krwi. Nie pamiętam, robiłaś po poronieniu badania na zespół antyfosfolipidowy? Fajnie byłoby żebyś miała gina który da heparyne :) albo możesz iść do genetyka z tymi wynikami i możesz dostać zaświadczenie ze masz mieć heparyne w ciąży :)
Miałam robiony antykoagulant toczniowy, beta 2 i pc przeciw kardiolipinie. Wyszlo wszystko w porządku.
 
Nie denerwuj się. Ja mam bardzo podobne wyniki. Też jedną mthfr i właśnie pai1. Na to pierwsze oczywiście jak już wiesz - metyle. A na pai1 dobrze byłoby mieć w ciąży zastrzyki z heparyny, bo to świadczy o tym że masz jakieś problemy z krzepliwoscia krwi. Nie pamiętam, robiłaś po poronieniu badania na zespół antyfosfolipidowy? Fajnie byłoby żebyś miała gina który da heparyne :) albo możesz iść do genetyka z tymi wynikami i możesz dostać zaświadczenie ze masz mieć heparyne w ciąży :)
A heparyna to tylko zastrzyki ? Czy są też tabletki ? Ty masz zastrzyki? Przepraszam ale nie pamiętam tyle tu historii :(
 
Robilam toczeń, b

Miałam robiony antykoagulant toczniowy, beta 2 i pc przeciw kardiolipinie. Wyszlo wszystko w porządku.

No to dobrze że wszystko wyszło ujemne :) na pocieszenie powiem ci ze pai1 to ta najłagodniejsza wersja, więc spokojnie :)
Heparyna to zastrzyki, innej opcji nie ma. Dużo z nas bierze też tabletki acard, to takie dodatkowe wsparcie :) ale te wyniki nie są na prawdę złe. Znasz problem więc wiesz jak działać i możesz to zrobić :) także bardzo sporym głowa do góry :)
 
Przyszły mi dziś wyniki cytologii i ogólnie wszystko oki jest tylko napisane zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typowa regeneracja) iść z tym do lekarza od razu coś mi przepisze na to antybiotyk czy raczej nic z tym nie robi? Cytologia robiona po pierwszej @od poronienia
 
Termin mam na początek maja :) a szpital w Bielsku na Wyspiańskiego, bo tam też moja gin pracuje, więc nie było wyboru ;) do wojewódzkiego bym nie poszła za nic w świecie



Daj czas organizmowi. To że ci aplikacja mówi że masz dostać dziś o niczym nie świadczy. Ile minęło od zabiegu? Jeśli nie przyjdzie 6-7tyg po zabiegu to wtedy się trzeba martwić dopiero i iść do gina sprawdzić



Ja robiłam właśnie ten za 330zł. Nie wiem co jest w innym, chociaż kojarzy mi się że ktoś tu wrzucał (może ty) opis badań gdzie były jeszcze geny odpowiedzialne za celiakie. Więc jeśli to to, to wydaje mi się że można się pokusić jeśli masz kasę
Nie miałam zabiegu. Ciąża była malutka. Samo się oczyścilo[emoji4]
 
reklama
Do góry