reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

W takie upały po prostu częściej przystawiam do piersi. Bywa i tak, że nawet co godzinę. Po to właśnie aby się napila :) wtedy wiem że nie potrzebuje wody. Dzieci karmione mm to troszkę inna bajka, bo ten pokarm mają "treściwy", on się nie zmienia tak jak mleko mamy. Poza tym jego nie można dawać aż tak często, dlatego przy karmieniu mm jestem w stanie zrozumieć że ktoś daje dziecku wodę. A czy z cukrem czy bez, nie będę się wypowiadać bo nie zagłębiałam się tak mocno w temat ;)
Inna sprawa, że każdy ze swoim dzieckiem robi jak uważa za słuszne i tu już nikt nie powinien się wtrącać, dlatego mnie tak bardzo irytuje jak słyszę wiecznie "daj jej wody"
Rozumiem. Każdy ma swoje sposoby. Dokładnie nikt nie powinien Ci zarzucać że masz dac małej wodę. To jest twoja indywidualna sprawa.
Myślę że jak ktoś daje wodę dzieciom to nic złego ponieważ mój brat i dzieci mojej siostry są zdrowi nic im nie ma.

Jeśli nie chcesz to podawać Wiki wody to tak rób. Nikt nie powinien się wtrącać. Każda kobieta ma swój instynkt i robi jak najlepiej dla swojego dziecka.
 
reklama
Przy mm można podawać dzieciom wodę szczególnie w takie upaly i/lub jeśli mają zatwardzenie;)
Przy piersi nie ma takiej potrzeby bo tak jak piszesz mleko ma fazy i dostosowuje się do potrzeb dziecka, niestety mm jest takie samo i na początku i na końcu butelki stąd zalecane podawanie niewielkich ilosci wody ;) i współcześnie raczej bez cukru ;)
Dokładnie tak, przy mm można delikatnie dopajać, ale na pewno nie wodą z cukrem [emoji4] A karmienie piersią rządzi się też swoimi prawami bo właśnie najpierw leci woda, a potem dopiero mleko właściwe.
 
Mam pytanie do dziewczyn co maja/mialy heparyne, wiecie co drugi raz stało się tak że po wyjęciu igły pojawiła się kropelka leku na skórze, to normalne ze moze sie coś wydostać? Mam małą dawkę bo 0,3 I taka kropelka robi różnicę Chyba co? Nie wiem hehe może niepotrzebnie się martwię, ale też nie wiem czy cos zle zrobilam czy co, wydaje mi się że tak samo jak inne robilam.
I coś z innej beczki, macie jakieś metody na przeziębiony pęcherz ? Dziś chodzę co chwilę siusiu i ciągle parcie na pęcherz i tylko troszkę poleci i koniec. Ogólnie mam czestomocz jako objaw ciąży Ale to co dzis sie dzieje to nie jest już to samo [emoji20]
 
Już wczoraj byłam zmęczona, aby dokładnie zamieścić wynik badania.

Badanie HSG w torze wizyjnym:
Kanał szyjki i jama macicy długości 6,0 cm do przodu. Jama macicy prawidłowej wielkości i kształtu. Oba jajowody drożne. Kontrast wylewa się do jamy otrzewnej.
Dostałam też film z badania.
Wnioski: boli niestety dosyć mocno, ale przez chwilę.
Troszeczkę się uspokoiłam.
Miłego dnia Wam życzę.
 
Mam pytanie do dziewczyn co maja/mialy heparyne, wiecie co drugi raz stało się tak że po wyjęciu igły pojawiła się kropelka leku na skórze, to normalne ze moze sie coś wydostać? Mam małą dawkę bo 0,3 I taka kropelka robi różnicę Chyba co? Nie wiem hehe może niepotrzebnie się martwię, ale też nie wiem czy cos zle zrobilam czy co, wydaje mi się że tak samo jak inne robilam.
I coś z innej beczki, macie jakieś metody na przeziębiony pęcherz ? Dziś chodzę co chwilę siusiu i ciągle parcie na pęcherz i tylko troszkę poleci i koniec. Ogólnie mam czestomocz jako objaw ciąży Ale to co dzis sie dzieje to nie jest już to samo [emoji20]
Może się tak zdarzyć że będzie ta kropelka albo na igle albo po zastrzyku. Może zwiększ trochę kat wkłucia. Ja też czasem miałam te kropelki ale nie przyjmowałam się tym i jak widać wszystko ok :-)
 
Okropnie bola mnie piersi i ten pęcherz mi mocno dokucza, ale tak poza tym to wszystko dobrze, czuje się dobrze, mdłości praktycznie brak, nieraz brzuch zaboli ale to wiadomo jakies nerwy zmęczenie czy cos, a za chwile przechodzi. Dzis u mnie 7+4, jutro ide porobic zlecone wyniki
 
Okropnie bola mnie piersi i ten pęcherz mi mocno dokucza, ale tak poza tym to wszystko dobrze, czuje się dobrze, mdłości praktycznie brak, nieraz brzuch zaboli ale to wiadomo jakies nerwy zmęczenie czy cos, a za chwile przechodzi. Dzis u mnie 7+4, jutro ide porobic zlecone wyniki
Możesz brać witaminę C 1000mg, położna nam polecała acerolę. Może pomoże na Twój pęcherz i dużo musisz pić wody :-) ja to wypijałam chyba że 3 l dziennie
 
reklama
Możesz brać witaminę C 1000mg, położna nam polecała acerolę. Może pomoże na Twój pęcherz i dużo musisz pić wody :-) ja to wypijałam chyba że 3 l dziennie
Kurczę no ja to nie pije nawet 2l, w pracy ciężko mi non stop chodzic do toalety (chociaż wsumie i tak chodzę i tak chodze) w domu staram się nadrobić Ale z kolei na wieczór znowu mało pije żeby w nocy mniej wstawac. Dzis wstawalam 5 razy, do tego mam jakiś "ból" nog w nocy i nad ranem, takie ciagniecie no nie wiem ale bardzo nie daje to spać, coś jak syndrom niespokojnych nóg [emoji6] oj daje mi to popalić, dziś jestem padnieta. Teraz jestem w pracy i mój luby przywiózł mi sok 100% z żurawiny, do tego dżem z żurawiny i żurawinę suszona [emoji6][emoji6] i .... urosept [emoji16][emoji16] pytam go czy mowil w aptece że dla kobiety w ciąży A on "No nie" hehe
 
Do góry