reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny zaczęło mi się chyba to poronienie rozkręcać. Znowu zaliczam dół emocjonalny. Chciałabym zajść jak najszybciej w ciążę. To prawda że po poronieniu jest łatwiej czy jednak trudniej?
Trzymaj się ,wiem jak to jest ,ale niestety z tym zachodzeniem nie ma reguły , ja po łyżeczkowaniu po roku,ale wyszedł problem z prolaktyną , a po poronieniu bez łyżeczkowania ,po pół roku ,pierwsze 3 cykle bez owu
 
reklama
Bardzo dużo dziewczyn bierze i acard i heparynę . Sama włączę by ktoś mi przepisał heparynę ale u mnie lekarze nie chcą bo nie ma wskazań . Ciagle tylko mnie zbywają ze mam zrobić to badanie a jak robię to kolejne karze mi robić . 3 ciąże niepowodzenie i tylko acard mam brać . Mam prywatna gin która może mi przepisywać heparynę ale chciałam chodzić na NFZ . Jednak chyba zdecyduje się na prywatne wizyty bo kolejnej porażki nie zniosę a nikt odpowiedzialności za moje straty nie ponosi poza mną.
Poszukaj może jeszcze jakiegoś gina na NFZ, który będzie ci przepisywał ta heparynę.. Nie mogą tak cię zbywać. Większość lekarzy zapisaloby heparynę zwłaszcza po 3 poronieniach. To już podchodzi pod poronienia nawykowe :( a nawet gdybys zrobiła jeszcze te jedne badania to i tak bardziej ci się chyba opłaci, bo musisz się liczyć z tym ze prywatny gin najprawdopodobniej będzie ci zapisywał zastrzyki na 100% i za 10 ampułek clexane będziesz płacić 112 zł. Robiłaś badania na trombofilie? Byłaś u genetyka? Może gdybys poszła, to on by ci wypisał wskazania do brania heparyny już na podstawie tych 3 poronień??
 
Dziewczyny zaczęło mi się chyba to poronienie rozkręcać. Znowu zaliczam dół emocjonalny. Chciałabym zajść jak najszybciej w ciążę. To prawda że po poronieniu jest łatwiej czy jednak trudniej?
Myślę że nie ma to znaczenia i to jest kwestia bardzo indywidualna. Bądź dzielna Kochana [emoji3590]


Ja dzisiaj chciałam skoczyć do lekarza na NFZ, żeby dostać skierowanie na badania i nic z tego niestety.... Jedyny plus że zobaczyłam się z Fasolką, urosła, usłyszałam przez chwilkę serduszko, różnicy było 5 dni, maleje do 2 wg usg :) CRL wynosił tydzień temu 0,34 a dzisiaj 1,20. Serduszko bilo 144 uderzenia na minutę, wszystko jest chyba na dobrej drodze :)

Fasolka wita forumowe ciocie [emoji3590]
IMG_20190910_103946_394.jpeg
 
Poszukaj może jeszcze jakiegoś gina na NFZ, który będzie ci przepisywał ta heparynę.. Nie mogą tak cię zbywać. Większość lekarzy zapisaloby heparynę zwłaszcza po 3 poronieniach. To już podchodzi pod poronienia nawykowe :( a nawet gdybys zrobiła jeszcze te jedne badania to i tak bardziej ci się chyba opłaci, bo musisz się liczyć z tym ze prywatny gin najprawdopodobniej będzie ci zapisywał zastrzyki na 100% i za 10 ampułek clexane będziesz płacić 112 zł. Robiłaś badania na trombofilie? Byłaś u genetyka? Może gdybys poszła, to on by ci wypisał wskazania do brania heparyny już na podstawie tych 3 poronień??

U mnie pierwsza ciąża pozamaciczna , druga puste jajo się zrobiło w 8 tyg gdzie w 5 był pęcherzyk z ciałkiem żółtym.. a 3 to biochemiczna . Byłam u genetyka . Mam tylko pai hetero i mthfr hetero a reszta badań na trombofilie ok. Gin po samym pai mówiła ze nie ma wskazań żebym zrobiła mthfr a jak zrobiłam i wyszło hetero to tez mówiła ze to nie przyczyna i ze heparyny nie może dać . Jak uda się zajść w ciąże to pójdę do niej , jeśli nie da zastrzyków to pójdę prywatnie i w między czasie będę szukać na NFZ kogoś
 
A jest jakiś plan działania? Jak sobie z tym radzisz?
Niestety nie ma. Moja lekarka podejrzewa już nawet, że przedwcześnie przekwitam. Na razie czekam na wyniki cytologii i chcę zobaczyć czy w tym cyklu @ przyjdzie sama. Jeśli nie to będę musiała pójść na wizytę, ostatnio lekarka wspominała że jeśli nadal będą problemy z cyklem to zechce mnie skierować na oddział endokrynologiczny. Ja natomiast myślę jeszcze, żeby zaproponować jej leczenie hormonami. Może gdyby przystymulowałaby mi cykl CLO i innymi cudami, to kolejny może już sam by zaskoczył.
A ogólnie czuję się z tym okropnie, dosłownie jak baba z menopauzą. Zdenerwowana, opuchnięta, mocno przybrała na wadze. Poza tym jestem bardzo osłabiona. Mój organizm źle na to wszystko reaguje.
 
Koleżanka też zaszła zaraz po poronieniu. Do tej pory myślałam że to niemożliwe. A teraz mam nadzieję że i mnie to spotka
Na pewno, każda musi mieć w końcu swój moment, mocno w to wierzę. I po cichu liczę, że tym razem dwie kreski będą trochę szybciej niż za pierwszym razem (9msc)
 
reklama
U mnie pierwsza ciąża pozamaciczna , druga puste jajo się zrobiło w 8 tyg gdzie w 5 był pęcherzyk z ciałkiem żółtym.. a 3 to biochemiczna . Byłam u genetyka . Mam tylko pai hetero i mthfr hetero a reszta badań na trombofilie ok. Gin po samym pai mówiła ze nie ma wskazań żebym zrobiła mthfr a jak zrobiłam i wyszło hetero to tez mówiła ze to nie przyczyna i ze heparyny nie może dać . Jak uda się zajść w ciąże to pójdę do niej , jeśli nie da zastrzyków to pójdę prywatnie i w między czasie będę szukać na NFZ kogoś
Niektóre dziewczyny stad maja przepisywana heparynę na podstawie pai.. niektóre nawet bez tych badań, tylko żeby profilaktycznie zapobiec kolejnej stracie ... także szansa jest wiec szukaj ;) Powodzenia:)
 
Do góry