reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja i u hematologa i genetyka mam zalecenia żeby profilaktycznie brać, dlatego dziwi mnie podejście waszych lekarzy.

Byłam u hematologa przed robieniem badań genetycznych , ona zleciła mi jakieś specjalne badania na krzepnięcie bo w jednym ze szpitali jak robię morfologię to cały czas mam ponad normę pare parametrów , za gęsta krew . I wyniki które robiłam były ok u niej stad nie dała żadnych wskazań do heparyny
 
reklama
@Aneczka85_01 według mnie na podstawie chorób w rodzinie powinnaś mieć zalecona heparyne. U mnie babcia i dziadek mieli problem z miażdżyca, a babcia dodatkowo zakrzepice żył. Dodatkowo wyszła mi Mutacja PAI i mthfr plus 1 poronienie i mam zalecona heparyne, a Acard przy staraniach.


@Charlotte21 jak tam u Ciebie? Kiedy masz wizytę? Mocno trzymam za Was kciuki ❤️
 
Ostatnia edycja:
Byłam u hematologa przed robieniem badań genetycznych , ona zleciła mi jakieś specjalne badania na krzepnięcie bo w jednym ze szpitali jak robię morfologię to cały czas mam ponad normę pare parametrów , za gęsta krew . I wyniki które robiłam były ok u niej stad nie dała żadnych wskazań do heparyny
To może idź do innego hematologa? Powiedz o tym obciążeniu rodzinnym. Przecież dlatego to się nazywa "profilaktyka heparyną". A jak nie to do tych Katowic prywatnie do genetyka
 
Muszę zajechać do ojca bo u niego w domu były problemy z nogami, ciotka obie nogi straciła przez zakrzepicę , ojciec miał czyszczone żyły i tak ledwo chodzi , muszę zerknąć na jego badania które mu robili . Ja poprostu mam dosyć , nawet dla świetego spokoju mogłaby mi dawać ta heparynę . Wie ile lat to trwa , wie ile mnie to kosztuje , ile można ? Ah ta służba zdrowia
Jak można olac tak ważne informacje z wywiadu rodzinnego! Masakra... spróbuj u innego lekarza kochana
A co do pai i mthfr mam jedno homo A drugie hetero Ale teraz nie pamiętam które było jakie, jeśli chciałabyś wiedzieć to sprawdzę później jak będę w domku.
 
Dla mnie jest sens. ;) zrobiłam badanie genetyczne po poronieniu o wiedziałam że jest wada genetyczna dziecka i jestem pewna że leki działały. Bo utrzymamy ciaze do 8tc. A teraz robiłam.kardiorypy. Nie mam jeszcze wyników. Ale wolę wiedzieć. Bo wtedy wiem na co się nastawić. Że będzie ciezej albo większy czynnik poronien. A tracenie ciąży za ciąża to wykanczajace i psychicznie i fizycznie
Kochana, chodzi mi o badania już w ciąży, co jeżeli okaże się, że dziecko jest chore...
Oczywiście z badaniami jakie Ty wykonałas nawet nie podejmuje tematu, oczywiście mają sens :*
 
@Wiatraki Ja bym zdecydowała się na badanie, jeśli USG wykazałoby nieprawidłowości. Chciałabym wiedzieć. Nie wytrzymałabym do końca ciąży w niepewności. A może okazać się, że to wcale nie wada genetyczna - tylko coś innego, czemu można zaradzić. Nie wiem jak bym postąpiła w przypadku wady genetycznej, pewnie dużo zależałoby od sytuacji i zagrożenia życia. Jak dobrze poszukasz na forum - jest wątek dotyczący dziewczynki, która urodziła się z wadą letalną - trisomią 16, a dziewczynka za niedługo skończy rok. Czasem sobie podczytuję, jak nie znajdziesz, to daj znać - to wstawię linka.
 
@Wiatraki Ja bym zdecydowała się na badanie, jeśli USG wykazałoby nieprawidłowości. Chciałabym wiedzieć. Nie wytrzymałabym do końca ciąży w niepewności. A może okazać się, że to wcale nie wada genetyczna - tylko coś innego, czemu można zaradzić. Nie wiem jak bym postąpiła w przypadku wady genetycznej, pewnie dużo zależałoby od sytuacji i zagrożenia życia. Jak dobrze poszukasz na forum - jest wątek dotyczący dziewczynki, która urodziła się z wadą letalną - trisomią 16, a dziewczynka za niedługo skończy rok. Czasem sobie podczytuję, jak nie znajdziesz, to daj znać - to wstawię linka.
Kojarzę ten wątek... nie czuję się na siłach, żeby tam wejść... Jest to trudny temat.
 
reklama
Super ! [emoji7][emoji7] gratulacje i powodzenia życzę.
Byliśmy dziś u neurologopedy i Staś ma do podcięcie wędzidełko ... widziałam to od początku, ale położna tego nie widziała najwidoczniej..myślałam, że dziś mi.ppdetnie neurologopeda ale ona tego nie robi o muszę szukać kogoś kto podetnie... chciałabym.ma NFZ, ale nie wiem.jakie są terminy no i muszę od skierowanie poprosić pediatre, bo ta babka dziś nie mogła... no cóż. :O no jak nie to będę szukać prywatnie.. do tego ma obniżone napięcie w okolicy ust... no i będziemy chodzić co jakoś czas na jakiś masaż do niej A a oprócz tego za tydzień w środę szkolimy się z MASAŻU shantalla ... eh.. ciągle coś wychodzi.. aż boję się co będzie w kolejnych etapach rozwoju , płakać mi się chce... :(
@Oczekujaca123 melduję, że od poniedziałku zaczynam pracę w zawodzie :D jsk na razie wszystko idzie po mojej myśli. :) a jak tam u Was? Jak Amelka i Staś? :)

@roki_1991 jak tam u Was jak Wiki? :)

@kb.karola90 kochana, a jak tam u Was leci? Jsk tam Antos? :)

Przesyłam buziaki dla Waszych Maluszków [emoji3590]
 
Do góry