reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Bardziej upierdliwe , dużego bólu jeszcze nie mam. Miałam dzisiaj zacząć kanałowe leczenie i za plombowanie jednego zęba już po leczeniu kanałowym ale to bez żadnego znieczulenia.

Tak, to bardzo Wczesna ciąża
Hmm jak bez znieczulenia to może przejdzie. Najwyżej dostaniesz lekarstwo i przyjdziesz po 14 tc [emoji4] U mnie na wątku tak miały dziewczyny, ja sama 2 zęby robiłam ale właśnie w 2 trymestrze.
 
reklama
@Dmalw Lepiej zrobić zęba niż miałby wdać się stan zapalny. Dla ciężarnych są znieczulenia, które nie obkurczają naczyń krwionośnych. Bierzesz acard i/lub heparynę? Bo jeśli tak, to bym poinformowała stomatologa, by mógł podjąć decyzję odnośnie podania znieczulenia. Samo leczenie zęba nie ma wpływu na ciążę.

@roki_1991 A byłaś u neurologa? Jeśli jesteś zapisana, to on powinien dać Wam skierowanie na USG przezciemiączkowe (o ile jeszcze się nie zarosło - bo jak się zarosło to tylko TK głowy pozostaje...). Zresztą u mnie prywatne badanie USG głowy to koszt 120zł.
 
@Dmalw Lepiej zrobić zęba niż miałby wdać się stan zapalny. Dla ciężarnych są znieczulenia, które nie obkurczają naczyń krwionośnych. Bierzesz acard i/lub heparynę? Bo jeśli tak, to bym poinformowała stomatologa, by mógł podjąć decyzję odnośnie podania znieczulenia. Samo leczenie zęba nie ma wpływu na ciążę.

@roki_1991 A byłaś u neurologa? Jeśli jesteś zapisana, to on powinien dać Wam skierowanie na USG przezciemiączkowe (o ile jeszcze się nie zarosło - bo jak się zarosło to tylko TK głowy pozostaje...). Zresztą u mnie prywatne badanie USG głowy to koszt 120zł.

Właśnie jestem w poczekalni i zaraz wchodzę. boje się ryzykować z czymkolwiek.
Powiem mi ze biorę heparynę i Akard.
 
@Dmalw Lepiej zrobić zęba niż miałby wdać się stan zapalny. Dla ciężarnych są znieczulenia, które nie obkurczają naczyń krwionośnych. Bierzesz acard i/lub heparynę? Bo jeśli tak, to bym poinformowała stomatologa, by mógł podjąć decyzję odnośnie podania znieczulenia. Samo leczenie zęba nie ma wpływu na ciążę.

@roki_1991 A byłaś u neurologa? Jeśli jesteś zapisana, to on powinien dać Wam skierowanie na USG przezciemiączkowe (o ile jeszcze się nie zarosło - bo jak się zarosło to tylko TK głowy pozostaje...). Zresztą u mnie prywatne badanie USG głowy to koszt 120zł.

Jaki wpływ ma heparynę na znieczulenie? Masz na myśli ewentualne krwawienie tak?
 
Wiem wiem :) U nas było tak że trafiliśmy do ośrodka i tam mieliśmy dwóch różnych fizjo zanim zdecydowaliśmy się na jednego. pierwsze spotkanie pielęgnacja drugie ćwiczenia z babka od Bobatha potem facet od Vojty i to my zdecydowaliśmy. Poszliśmy drugi raz na bobath ale to było bez sensu... teraz 2c w tyg mamy vojte z fizjo plus praca własna.. no a właśnie obawa jest że coś się zrobi źle i mimo że Staś tak samo krzyczy jak jest głodny czy chce spać jak na Vojcie to jakoś się boję
@Oczekujaca123 Ja nie mówię, że źle, że Vojta. Interesuje mnie czym kierują się rehabilitanci przy wyborze metody. A w domu - to fakt, że ciężko ćwiczyć... I jeszcze się człowiek zastanawia czy wszystko dobrze robi i czy nie zaszkodzi. Także wygląda na to, że zaczynają od bobath, a dopiero później zmieniają.
 
@roki_1991 ! No widzisz, :( domyślam się co przychodzisz... my idziemy na usg główki oczywiście prywatnie ... neurolog zrobi na wizycie pierwsze mieliśmy w szpitalu teraz kontrola... myślę że jak się stresujesz to idź do neurologa i zrobi wam usg główki. My tylko rehabilitację mamy na NFZ ale to dlatego, że u nas aglomeracja miasto obok miasta, więc dojeżdżamy DO Zabrza bo tam termin był sensowny , a tylko dlatego, że to dzienny ośrodek edukacyjno wychowawczy i mało.osob jest z zewnątrz A nam się udało z racji wczesniactwa ... cała reszta prywatnie.. zdecydowałaś się na bobath czy vojte?.
Super ze się udało z tą pracą! :)
Dziękuję że pytasz. U nas dobrze. Wikusia rośnie, zaraz będzie 5 miesięcy!!! Ja nie wiem kiedy to zlecialo. Ogólnie jest kochana, chociaż w nocy mam ochotę ją oddać komuś, albo wystawić za okno [emoji14] nie no, żart. Chociaż noce mamy ciężkie. Pobudka koło 1 w nocy i minimum 2h na cyca. Potem różnie ze spaniem. Także czasem wstaje jak zombie... Ale i tak kocham ją najbardziej na świecie ;)
A jak u was??



Kochana, u mnie Wiki urodzona o czasie, też mamy asymetrie i to sporą, obniżone napięcie, wiotkosc krtani i buzia wiecznie otwarta... Rak do zabawek nie chce dalej wyciągać. Ale obraca się ładnie na brzuszek. Też chodzimy na rehabilitację, oczywiście prywatnie, bo na nfz mamy termin na listopad...... W domu staram się z nią ćwiczyć, ale też różnie to jest. I tak, też sobie wmawiam nie wiadomo co... Do tego ma dużą główkę, powyżej 97centyla, rośnie szybko i też się stresuje... Póki co pediatra mówi że jeszcze okej, ale będziemy obserwować... Chyba wolałabym skierowanieg na usg główki żeby się uspokoić...
Życie rodzica niestety też stresuje, ale dla naszych maluchów damy radę ;)
 
@Dmalw Lepiej zrobić zęba niż miałby wdać się stan zapalny. Dla ciężarnych są znieczulenia, które nie obkurczają naczyń krwionośnych. Bierzesz acard i/lub heparynę? Bo jeśli tak, to bym poinformowała stomatologa, by mógł podjąć decyzję odnośnie podania znieczulenia. Samo leczenie zęba nie ma wpływu na ciążę.

@roki_1991 A byłaś u neurologa? Jeśli jesteś zapisana, to on powinien dać Wam skierowanie na USG przezciemiączkowe (o ile jeszcze się nie zarosło - bo jak się zarosło to tylko TK głowy pozostaje...). Zresztą u mnie prywatne badanie USG głowy to koszt 120zł.
@roki_1991 ! No widzisz, :( domyślam się co przychodzisz... my idziemy na usg główki oczywiście prywatnie ... neurolog zrobi na wizycie pierwsze mieliśmy w szpitalu teraz kontrola... myślę że jak się stresujesz to idź do neurologa i zrobi wam usg główki. My tylko rehabilitację mamy na NFZ ale to dlatego, że u nas aglomeracja miasto obok miasta, więc dojeżdżamy DO Zabrza bo tam termin był sensowny , a tylko dlatego, że to dzienny ośrodek edukacyjno wychowawczy i mało.osob jest z zewnątrz A nam się udało z racji wczesniactwa ... cała reszta prywatnie.. zdecydowałaś się na bobath czy vojte?.
Byłyśmy u neurologa początkiem lipca. Nie wspomniał nic o usg niestety, ja sama nie pytałam wtedy bo byłam jakaś taka skołowana tym wszystkim.... U nas po urodzeniu niestety nie robią standardowo usg, a szkoda bo coś bym wiedziała. Zaczynają mnie trochę niepokoić jej ruchy i niektóre zachowania, mówiłam o nich fizjo, powiem jeszcze pediatrze na szczepieniu za 2tyg. Pediatra super babka, także może się uda coś popytać o usg główki
 
Ja właśnie byłam u nowego gina i jestem dobrej myśli. Pani doktor powiedziała, ze moje wszystkie wyniki są prawidłowe i mamy czekać tylko na poprawę nasienia u męża. Jak się poprawi, to od razu działać :) powiedziała tez, ze pomimo braku mutacji, jak tylko zobaczę dwie kreski, mam brać 150 acardu. Pytałam tez o moje plamienia - znów mam nadzerke i ponoć można ja mieć wiele wiele lat. Bez leczenia ona sama nie ustąpi. I dopóki nie przeszkadza mi, to nie mam jej usuwać.
 
reklama
Właśnie dziś szukałam info, czy pediatra może Dax skierowanie na usg główki miałam nadzieję, że choć usg będę miała za darmo i pójdę tylko na konsultacje... no ale już wyczytałam, że niestety nie :( U nas usg głowy i badanie serca jest w standardzie tylko dla wcześniaków. Jakie odruchu ma Wiki? Jak nie chcesz tu to odezwij się na priv ;*
Byłyśmy u neurologa początkiem lipca. Nie wspomniał nic o usg niestety, ja sama nie pytałam wtedy bo byłam jakaś taka skołowana tym wszystkim.... U nas po urodzeniu niestety nie robią standardowo usg, a szkoda bo coś bym wiedziała. Zaczynają mnie trochę niepokoić jej ruchy i niektóre zachowania, mówiłam o nich fizjo, powiem jeszcze pediatrze na szczepieniu za 2tyg. Pediatra super babka, także może się uda coś popytać o usg główki
 
Do góry