reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

To wszystko w teorii wiem, natomiast nie wiedziałam o zastrzykach po poronieniu.
No właśnie ja też tylko z teorii z racji że to była pierwsza ciąża. Nie byłam do końca pewna jak to jest przy poronieniu. A ostatecznie jak przyszło co do czego to mi całkiem to umknęło. Koniec końców zastrzyku nie dostałam, a widać powinnam:sad:
 
reklama
@nnat. Akurat ja miałam puste jajo w 11tc (mimo że 7tc było bicie serduszka) - lekarz mi to tłumaczył w ten sposób, że nie wiadomo jaka była grupa krwi u dziecka/w pępowinie i na wszelki wypadek lepiej podać, by nie było problemów w kolejnych ciążach. I że to w sumie tak trochę na zaś, bo prawdopodobieństwo jest znikome, ale jednak jakieś jest. Dodam, że po żadnym z dwóch porodów już nie dostałam antyglobuliny D, bo w krwi było rh-.
 
No właśnie ja też tylko z teorii z racji że to była pierwsza ciąża. Nie byłam do końca pewna jak to jest przy poronieniu. A ostatecznie jak przyszło co do czego to mi całkiem to umknęło. Koniec końców zastrzyku nie dostałam, a widać powinnam:sad:
Skonsultuj to koniecznie z lekarzem...
@nnat. Akurat ja miałam puste jajo w 11tc (mimo że 7tc było bicie serduszka) - lekarz mi to tłumaczył w ten sposób, że nie wiadomo jaka była grupa krwi u dziecka/w pępowinie i na wszelki wypadek lepiej podać, by nie było problemów w kolejnych ciążach. I że to w sumie tak trochę na zaś, bo prawdopodobieństwo jest znikome, ale jednak jakieś jest. Dodam, że po żadnym z dwóch porodów już nie dostałam antyglobuliny D, bo w krwi było rh-.
Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie :) [emoji3590]
Jezusku, puste jajo mimo że w 7tc biło serduszko?? Jak to jest możliwe?! :o
Nigdy mnie ludzki organizm nie przestanie zaskakiwać.......
 
Cześć dziewczyny. U mnie sytuacja wygląda tak, że jestem po poronieniu miałam ciążę biochemiczna, lekarz dla od razu zielone światło, także od razu po krwawieniu w tym cyklu zaczęliśmy starania, chociaż nie wiem czy owulacja była, miałam śluz plodny koło 26 dnia cyklu. I teraz @ mi się spóźnia 4 dni, chociaż wiem że tak jest często po poronieniu, poza tym ten sluz plodny tak późno. Także czekam i boję się zrobić test czy iść na bete po t6m co się stało:( I chyba tak będę czekać jeszcze ze 2 tygodnie, bo strach nie pozwala mi zrobić testu:(
 
@nnat. Prawdopodobnie była jakaś wada genetyczna i organizm sam usunął i wchłonął. Nie wiem co miało na to wpływ, bo czynników mogło być mnóstwo. Ciąża była nieplanowana, ja miałam podjąć pracę i będąc już w ciąży miałam RTG klatki piersiowej (jakiś sam początek, bo musiałam być przed terminem @). A jakiś czas temu wyciągnęłam USG, by komuś coś sprawdzić, a tam było napisane, że miałam krwiaka. Staram się nie wracać do tamtego czasu i nie analizować. To już było ponad 9 lat temu.
 
Sama się teraz zastanawiam, jak to się stało, że tego nie zrobili. Dobrze, że niedługo lekarz to jeszcze podpytam co i jak. Już było lepsze nastawienie do kolejnego podejścia to znów coś musiało podciąć skrzydła :/
Teraz to i tak po ptokach ;) ale warto sprawdzić czy Twój organizm ,nie odrzuca płodu ,to pierwsza ciąża ?
 
Cześć dziewczyny. U mnie sytuacja wygląda tak, że jestem po poronieniu miałam ciążę biochemiczna, lekarz dla od razu zielone światło, także od razu po krwawieniu w tym cyklu zaczęliśmy starania, chociaż nie wiem czy owulacja była, miałam śluz plodny koło 26 dnia cyklu. I teraz @ mi się spóźnia 4 dni, chociaż wiem że tak jest często po poronieniu, poza tym ten sluz plodny tak późno. Także czekam i boję się zrobić test czy iść na bete po t6m co się stało:( I chyba tak będę czekać jeszcze ze 2 tygodnie, bo strach nie pozwala mi zrobić testu:(
Może być tak ,że ten pierwszy cykl będzie inny ,dłuższy ,nie nakręcaj się na razie , ja pierwsze cykle po miałam po 36 dni
 
@nnat. Akurat ja miałam puste jajo w 11tc (mimo że 7tc było bicie serduszka) - lekarz mi to tłumaczył w ten sposób, że nie wiadomo jaka była grupa krwi u dziecka/w pępowinie i na wszelki wypadek lepiej podać, by nie było problemów w kolejnych ciążach. I że to w sumie tak trochę na zaś, bo prawdopodobieństwo jest znikome, ale jednak jakieś jest. Dodam, że po żadnym z dwóch porodów już nie dostałam antyglobuliny D, bo w krwi było rh-.
Nie rozumiem , jak mogłaś mieć puste jajo? skoro było serduszko ? to przeczy jedno drugiemu ,ale tak zastrzyk podaje się tak czy siak
 
Po prostu ciąża obumarła, zarodek został wchłonięty przez organizm. A że przyjmowałam duphaston, to "ciąża" była sztucznie podtrzymywana. Po wielkości pęcherzyka - ciąża obumarła ok 8tc. Nie doszło do poronienia, bo duphaston "oszukiwał" organizm. Musiałam mieć zabieg, bo i tak dość długo to trwało.
 
reklama
@mohaaa a powiedz dlaczego zmienilas lekarza ?
Jeszcze nie wiem czy zmieniłam, bo dziś idę znów do P. Chciałam zobaczyć jak to będzie u kogoś innego, co mi powie itp. U Pana P. niestety czuje sie ostatnio jak nastolatka, jak tylko o coś zapytam, to mam wrażenie, ze mnie wyśmiewa. Poza tym na 2 ostatnich wizytach pytał mnie kiedy robiłam cytologię, a robiłam ją u niego 3 miesiące wcześniej. Wkurza mnie to, ze się nie przygotowuje do wizyt, tylko zawsze pyta o to samo. A moim zdaniem jak już bierze tyle kasy, to mógłby się przygotowywać
 
Do góry