reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

rozumiem mnie troche wkurzalo bo wszystko tlumaczyl mega dokladnie nawet takie oczywiste rzeczy ze nawet nastolatka powinna wiedziec. wrocilam ostatnio do mojej "starej" ginki ktora z nim notabene pracuje w invimedzie tylko jest o polowe tansza :) prowadzila mi wszystkie ciaze :) jest genialnym specem od USG (uczyla sie od prof. Preisa jesli znasz to nazwisko on jest slawa od patologii ciazy ) i wlasnie ona mi zaproponowala wlewy z intralipidu i dala sterydy na NK a P nie chcial o tym slyszec ze wzgledu na moje IO ... fakt boje sie tych sterydow cholernie , nie chce na insulinie wyladowac do konca zycia :( ale bez lekow raczej sie nie uda :(
Jak sie nazywa ta Pani?
 
reklama
Dziewczynki, powiedzcie mi proszę czy są jakieś witaminy na sam początek ciąży ale które nie zawierają kwasu foliowego? Ja biorę kwas foliowy oddzielnie 15 mg i nie chciałabym dokładać.

Jestem dopiero na samym poczatku bo to wszystko jest bardzo ale to bardzo wczesne, nie ma jeszcze czwartego tygodnia. Rozumiem że nie ma co popadać w panikę że piersi nie bolą…? To co odczuwam to podbrzusze które hm… ciągnie mnie. Wcześniej bolało podbrzusze jak do okresu a teraz dziwnie ciągnie.
 
Nie jestem lekarzem ,ale ja po 2 poronieniach właśnie kwas zmieniłam na zmetylowany

Wiem, połowa osób z Forum bierze tą metylowaną formę. Też chciałam metylo waną ale lekarka uznała że to nie ma sensu i syntetyczną tylko w dużej dawce. Nie kłócę się z nią bo ona pracuje w klinice Niepłodności więc chyba wie co robi – mam ogromną nadzieję.
 
a co jesli ma sie za wysoki poziom kwasu ?
mam 29 a powinnam miec do 20 :O :O a bralam tylko mio-inozytol z kwasem foliowym (400-800mg dziennie w zaleznosci czy bralam 2 czy 1 saszetke . przerwa w suplementacji wszystkiego od 22 sierpnia (ostatnie poronienie) mam teraz go nie brac czy przerzucic sie na metylowane jak myslicie ? diete mam bogata w warzywa bo mam IO moze to jest przyczyna ze az taki wysoki wynik ?
i wit B12 to tak bez szalu chyba mam 281 a norma (189-883) dosyplementowac sie ? metylowanymi czy co?
homocysteina ok 7 wiec dobry poziom
mthfr nie robilam bo immunolog powiedzilaa ze mam 3 dzieci i dobry poziom homocysteiny wiec nie sadzi ze mam mutacje
 
a co jesli ma sie za wysoki poziom kwasu ?
mam 29 a powinnam miec do 20 :O :O a bralam tylko mio-inozytol z kwasem foliowym (400-800mg dziennie w zaleznosci czy bralam 2 czy 1 saszetke . przerwa w suplementacji wszystkiego od 22 sierpnia (ostatnie poronienie) mam teraz go nie brac czy przerzucic sie na metylowane jak myslicie ? diete mam bogata w warzywa bo mam IO moze to jest przyczyna ze az taki wysoki wynik ?
i wit B12 to tak bez szalu chyba mam 281 a norma (189-883) dosyplementowac sie ? metylowanymi czy co?
homocysteina ok 7 wiec dobry poziom
mthfr nie robilam bo immunolog powiedzilaa ze mam 3 dzieci i dobry poziom homocysteiny wiec nie sadzi ze mam mutacje
Przeżuć się na zmetylowany ,to może znaczyć że nie przyswajasz ,tego zwykłego , a zmetylowany nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie
 
reklama
Dziewczyny byłam dziś u gina i w sumie chyba na tego właściwego. Stwiedzil że nie ma sensu iść na histeroskopie. Ze w drugiej ciąży był zasniad częściowy czyli przypadek. Powiedział że jak nie uda mi się uzyskać od genetyka lub hematologa zalecenia na heparyne to da mi kilka na 100% a potem wpisze mi krwiaka i da już na zniżkę.
 
Do góry