reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Nie rozumiem , jak mogłaś mieć puste jajo? skoro było serduszko ? to przeczy jedno drugiemu ,ale tak zastrzyk podaje się tak czy siak

U mnie było podobnie , byl pęcherzyk i ciałko żółte , zaczął się kształtować zarodek i bach 2 tyg po tym puste jajo. Żaden lekarz nie jest w stanie tego wytłumaczyć , miałam plamienia i trafiłam do szpitala to lekarz pierwsze co jak zrobił usg to pow : wszystko jest ok , mamy krwiaczka ale całe szczęście ze to nie puste jajo , pokazał mi na usg pęcherzyk i ciałko oraz maleńka kropkę i mówi ze zarodek się kształtuje ... także jak pokazuje zdjęcie z tego usg a potem wypis ze szpitala po zabiegu to każdy oczy robi co się stało z ciałkiem żółtym itd
 
reklama
Ja po poronieniu też dostałam zastrzyk.

@roki_1991 A ciemiączko macie niezarośnięte? Ja bym jednak dla spokoju poszła prywatnie i USG głowy zrobiła, by potem za późno nie było.
Chyba Nie zaroślo jeszcze, także zapytam lekarki że chciałabym zrobić. Dzięki ;)

Nie rozumiem , jak mogłaś mieć puste jajo? skoro było serduszko ? to przeczy jedno drugiemu ,ale tak zastrzyk podaje się tak czy siak
Jak ciąża obumiera na takim etapie to organizm ją wchłania. U mnie było podobnie. Miałam usg w 8+5 było okej, 3tyg później zarodek wyglądał na 8+4 czy jakoś tak. Więc ewidentnie się zmniejszył, bo po wizycie na pewno serduszko jeszcze biło. I w drugiej ciąży taka sama sytuacja. Także myślę że jeżeli zarodek jest malutki to spokojnie może się tak stać jak u witch.

Dziewczyny, czy to jest Ok? Nie znam się kompletnie, wybaczcie głupie pytania Zobacz załącznik 1021581
Normy na wyniku mówią że taka wartoś to ujemny wynik, więc okej :)

Ja jestem po dwóch poronieniach i lekarka mi powiedziała że lepsze będzie to niż metylowany bo się pytałam.

Niebawem czemu tak. Wiadomo lek na receptę mam brać jedną dziennie

Zbadaj poziom kwasu foliowego, bo jeśli jest ponad normę to bramie 15mg nie ma sensu. Jeśli masz mthfr to prawdopodobnie twój organizm nie przyswaja zwykłego kwasu i odkłada go jako toksynę. W tym wypadku taka dawka kwasu jest wręcz toksyczna
 
Chyba Nie zaroślo jeszcze, także zapytam lekarki że chciałabym zrobić. Dzięki ;)


Jak ciąża obumiera na takim etapie to organizm ją wchłania. U mnie było podobnie. Miałam usg w 8+5 było okej, 3tyg później zarodek wyglądał na 8+4 czy jakoś tak. Więc ewidentnie się zmniejszył, bo po wizycie na pewno serduszko jeszcze biło. I w drugiej ciąży taka sama sytuacja. Także myślę że jeżeli zarodek jest malutki to spokojnie może się tak stać jak u witch.


Normy na wyniku mówią że taka wartoś to ujemny wynik, więc okej :)



Zbadaj poziom kwasu foliowego, bo jeśli jest ponad normę to bramie 15mg nie ma sensu. Jeśli masz mthfr to prawdopodobnie twój organizm nie przyswaja zwykłego kwasu i odkłada go jako toksynę. W tym wypadku taka dawka kwasu jest wręcz toksyczna
tak, u mnie w 10 tyg był zarodek, niestety serduszko nie biło... tydzień później rozmyte rysy i za chwile poroniłam...
 
a co jesli ma sie za wysoki poziom kwasu ?
mam 29 a powinnam miec do 20 :O :O a bralam tylko mio-inozytol z kwasem foliowym (400-800mg dziennie w zaleznosci czy bralam 2 czy 1 saszetke . przerwa w suplementacji wszystkiego od 22 sierpnia (ostatnie poronienie) mam teraz go nie brac czy przerzucic sie na metylowane jak myslicie ? diete mam bogata w warzywa bo mam IO moze to jest przyczyna ze az taki wysoki wynik ?
i wit B12 to tak bez szalu chyba mam 281 a norma (189-883) dosyplementowac sie ? metylowanymi czy co?
homocysteina ok 7 wiec dobry poziom
mthfr nie robilam bo immunolog powiedzilaa ze mam 3 dzieci i dobry poziom homocysteiny wiec nie sadzi ze mam mutacje
Ja tez miałam homocysteine 7 coś, a mimo tego mutacja mthfr, także noe ma reguły ...

Dziewczynki, melduje się po połówkowych ☺️ Doktorek powiedział, ze wszystko jest idealne i teraz to już potwierdził na 200% dziewczynkę ;) Bardzo się cieszę☺️
Aaaa i kiedyś był tu temat łożyska... otóż u mnie na pierwszych prenatalnych było na przedniej ścianie, teraz jest ba tylnej ;) także jednak jest to możliwe:rolleyes2: na „dowód” wstawiam zdjęcia;) i szykuje się na mega kopniaki ❤️
B6B4D6FC-4F74-4D63-878E-A9FC16C42ED9.jpeg
E8AFD44F-0764-4E44-9230-2AEF3E2E9D28.jpeg


A tu zdjęcie mojej kruszynki ❤️
BFA53A2B-1A22-4FAA-8ACF-9E4C0314FD1A.jpeg
 
Co sądzicie o podróżowaniu w ciąży? Mam dylemat, który oczywiście jest uzależniony od wyników męża :) w każdym razie moglibyśmy zacząć starania na początku października. Natomiast na początku listopada lecimy do USA i teraz pytanie czy próbować w październiku, czy tez dopiero na wyjeździe. Dziś gin mowil, ze o ile sam lot samolotem jest Ok w ciąży, o tyle z tego co on zauważył, zmiana klimatu sprzyja poronieniom. Pierwszy raz słyszałam coś takiego. No ale chodzi mi o to, ze gdyby się udało w październiku, to czy wyjazd jest dobrym pomysłem.
 
Ja tez miałam homocysteine 7 coś, a mimo tego mutacja mthfr, także noe ma reguły ...

Dziewczynki, melduje się po połówkowych ☺️ Doktorek powiedział, ze wszystko jest idealne i teraz to już potwierdził na 200% dziewczynkę ;) Bardzo się cieszę☺️
Aaaa i kiedyś był tu temat łożyska... otóż u mnie na pierwszych prenatalnych było na przedniej ścianie, teraz jest ba tylnej ;) także jednak jest to możliwe:rolleyes2: na „dowód” wstawiam zdjęcia;) i szykuje się na mega kopniaki ❤️
Zobacz załącznik 1021872Zobacz załącznik 1021873

A tu zdjęcie mojej kruszynki ❤️
Zobacz załącznik 1021875

Jejku jejku, ale cudowności!!!! :) przepiękne zdjęcie!!! I super ze wszystko w porządku :)
 
Co sądzicie dziewczyny. Jestem 15 dni po zastrzyku z ovitrelle? Czy dalej utrzymuje się hormon po zastrzyku
 

Załączniki

  • 15683405284055013128104551201911.jpg
    15683405284055013128104551201911.jpg
    726,1 KB · Wyświetleń: 64
reklama
Do góry