reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

rozumiem...
szkoda. bo wszystko to tylko gdybanie czy jest owu...
proga się bada 7 dni po domniemanej owu. podał Ci 21 dc zakładając cykl książkowy 28 dni...
jak masz dłuższe cykle to badanie w 21 dc nie będzie miarodajne...
póki co to chyba zostają testy i mierzenie temperatury i obserwacje śluzu i organizmu...
Wiem właśnie. Cykle mam 30-31 dniowe. Choć ostatnio dostałam @ w 26 dc. Testy owulacyjne najciemniejsze były w 9 i 10 dc, ale i tak kreska ciut jaśniejsza od kontrolnej. Miałam też plodny śluz. Nie wiem czy to świadczyło o owulacji. Testy do końca cyklu były już bardzo jasne lub z tylko jedną kreską. W obecnym cyklu test najciemniejszy w 13dc, plodny śluz i ból z lewej strony. Byłam pewna, że to owulka, ale te testy mnie dobiły. Nawet elektryczny Clearblue był negatywny. Nie wiem czy można ufać tym wszystkim testom, ale nic innego mi nie pozostało.
No cóż, pozostaje czekać. Myślę, że do 20dc będę testować, a potem dam sobie spokój.
 
reklama
Hej moje gratulacje kochana [emoji8] ja jestem tydzien po 1@ od zabiegu przyszła jak z zegarkiem w ręku A wcale za nią nie tęskniłem [emoji26] cieszę się że Ci się udało mam nadzieję że wszystko się ułoży i zakończy szczęśliwie trzymam kciuki

Niestety się nie udało jak poczytasz dalej. Beta spada :( macica musiała nie być jeszcze gotowa.
 
@nnat. No to pamiętaj, że jeśli będąc na zwolnieniu dostajesz prowizję, to nie będzie ona brana pod uwagę przy wyliczeniu chorobowego. Nie wiem jak duża jest to firma, ale jeśli poniżej 20 pracowników to na zwolnieniu będziesz otrzymywać najniższą krajową z ZUS, a prowizję będzie wypłacać pracodawca.
 
@nnat. No to pamiętaj, że jeśli będąc na zwolnieniu dostajesz prowizję, to nie będzie ona brana pod uwagę przy wyliczeniu chorobowego. Nie wiem jak duża jest to firma, ale jeśli poniżej 20 pracowników to na zwolnieniu będziesz otrzymywać najniższą krajową z ZUS, a prowizję będzie wypłacać pracodawca.
O matko, nie wiedziałam. Nie ma na pewno 20 osób, ledwo ponad 10 os. Czyli ZUS nie bierze pod uwagę tego co na przelewie miałam od pracodawcy (podstawa+prowizja) tylko wypłaca podstawę? Bo prowizję to tak jak pisałam wcześniej, tylko za wypracowane dni.
Bo my czytając różne przepisy z moim Mężem rozumielismy to tak, że skoro dostaje to jednym przelewem, jako wynagrodzenie za dany miesiąc to średnia będzie liczona z tego, co wplywalo rzeczywiście na konto.
 
O matko, nie wiedziałam. Nie ma na pewno 20 osób, ledwo ponad 10 os. Czyli ZUS nie bierze pod uwagę tego co na przelewie miałam od pracodawcy (podstawa+prowizja) tylko wypłaca podstawę? Bo prowizję to tak jak pisałam wcześniej, tylko za wypracowane dni.
Bo my czytając różne przepisy z moim Mężem rozumielismy to tak, że skoro dostaje to jednym przelewem, jako wynagrodzenie za dany miesiąc to średnia będzie liczona z tego, co wplywalo rzeczywiście na konto.
Ja Ci to wytłumaczę na swoim przykładzie. Bo wiem jak u mnie w firmie to liczą.
Mam podstawę plus premię za wyrobienie planu sprzedażowego. I jeśli np byłam na chorobowym to mi obcinali tą premię proporcjonalnie o dni nieobecne. I od tego mam liczoną średnią. Ale czasami dostawaliśmy też dodatkowe premie, i one były niezależne od zwolnienia. Te premie niestety do średniej się nie wliczają.
 
Ja Ci to wytłumaczę na swoim przykładzie. Bo wiem jak u mnie w firmie to liczą.
Mam podstawę plus premię za wyrobienie planu sprzedażowego. I jeśli np byłam na chorobowym to mi obcinali tą premię proporcjonalnie o dni nieobecne. I od tego mam liczoną średnią. Ale czasami dostawaliśmy też dodatkowe premie, i one były niezależne od zwolnienia. Te premie niestety do średniej się nie wliczają.
Nooooo! Czyli dobrze to zrozumiałam.
Mam jakieś zaćmienia umysłu ostatnio. Ale jednak dobrze to interpretowalismy. Pytanie teraz czy to, że mamy malutka firmę, która nie zatrudnia 20 os, czegoś nie zmienia....
 
Nooooo! Czyli dobrze to zrozumiałam.
Mam jakieś zaćmienia umysłu ostatnio. Ale jednak dobrze to interpretowalismy. Pytanie teraz czy to, że mamy malutka firmę, która nie zatrudnia 20 os, czegoś nie zmienia....
To raczej zmienia tylko kwestię kto Ci wypłaca kasę. Bo do 20 osób ZUS, a powyżej pracodawca. Ale pewna nie jestem [emoji16]
 
@nnat. Jeśli masz tylko za wypracowane dni, a za czas zwolnienia nie jest wypłacana - to będzie ona brana pod uwagę przy wyliczeniu podstawy chorobowego. Moja pamięć jest dobra, ale krótka - zupełnie nie skojarzyłam, że już wcześniej o to pytałaś.

@Jivka No nie do końca. Bo jeśli ktoś ma prowizję niezależnie od tego czy jest na zwolnieniu czy nie, to wówczas tą część wypłaty dalej płaci pracodawca. A od ZUS dostajesz podstawę.
 
@nnat. Jeśli masz tylko za wypracowane dni, a za czas zwolnienia nie jest wypłacana - to będzie ona brana pod uwagę przy wyliczeniu podstawy chorobowego. Moja pamięć jest dobra, ale krótka - zupełnie nie skojarzyłam, że już wcześniej o to pytałaś.

@Jivka No nie do końca. Bo jeśli ktoś ma prowizję niezależnie od tego czy jest na zwolnieniu czy nie, to wówczas tą część wypłaty dalej płaci pracodawca. A od ZUS dostajesz podstawę.
Ale wymeczylam Cię i już rozwialas wszystkie moje wątpliwości. Bardzo Ci dziękuję Kochana [emoji3590]
Dla mnie niestety to jak czarna magia.

A niestety mam mały problem obecnie z wypłatą za październik i stąd cały ten temat. :)
 
reklama
@nnat. Jeśli masz tylko za wypracowane dni, a za czas zwolnienia nie jest wypłacana - to będzie ona brana pod uwagę przy wyliczeniu podstawy chorobowego. Moja pamięć jest dobra, ale krótka - zupełnie nie skojarzyłam, że już wcześniej o to pytałaś.

@Jivka No nie do końca. Bo jeśli ktoś ma prowizję niezależnie od tego czy jest na zwolnieniu czy nie, to wówczas tą część wypłaty dalej płaci pracodawca. A od ZUS dostajesz podstawę.
Dlatego pisałam że nie jestem pewna. Zawsze pracuję w dużych firmach i dla mnie to jest właśnie podstawowa różnica [emoji4]
 
Do góry