reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny pomocy, rozmawiam ze znajomą ma za sobą 5 strat. Ciąże biochemiczne lub puste jajo. Wczoraj była u lekarza i dostała acard, encorton, neoparin, 5mg kwasu foliowego( zabronił brać metyl). Zbadał jej piersi i poleciało trochę płynu po ściśnięciu - kazał brać bromergon 1/4 tabletki. Co o tym myślicie? Czy można brać bromergon w ciąży?
w ciąży się odstawia.
Ale żeby do ciąży doszło prolaktyna musi być w normie i na to jest ten lek. swoją drogą najgorszy wpisał .z mnóstwem skutków ubocznych
i trochę lipa że bez badań a na oko
 
w ciąży się odstawia.
Ale żeby do ciąży doszło prolaktyna musi być w normie i na to jest ten lek. swoją drogą najgorszy wpisał .z mnóstwem skutków ubocznych
i trochę lipa że bez badań a na oko
No właśnie, ale ona już jest w ciąży więc nie powinna tego brać? Przeraziłam
Się jak to usłyszałam
 
Dziewczyny pomocy, rozmawiam ze znajomą ma za sobą 5 strat. Ciąże biochemiczne lub puste jajo. Wczoraj była u lekarza i dostała acard, encorton, neoparin, 5mg kwasu foliowego( zabronił brać metyl). Zbadał jej piersi i poleciało trochę płynu po ściśnięciu - kazał brać bromergon 1/4 tabletki. Co o tym myślicie? Czy można brać bromergon w ciąży?

Niech nie bierze. W ciąży prolaktyna rośnie fizjologicznie i nie można jej obniżać ;) ten lekarz to jakiś buc....
 
Niech nie bierze. W ciąży prolaktyna rośnie fizjologicznie i nie można jej obniżać ;) ten lekarz to jakiś buc....
Właśnie to jej mówiłam, ale ona ma teraz mętlik w głowie i boi się robić coś czego on nie kazał. Wiecie jak to jest na początku. Także ciężko bardzo [emoji17]
 
Dziewczyny a czy to może zagrozić ciąży jak będzie brała ta 1/4 tabletki bromergonu?
Wstawiam Charakterystykę produktu leczniczego Bromergon 2,5. Do wygooglania całość. Wg mnie to ona musi podjąć decyzję, czy ufa lekarzowi
"U pacjentek planujących ciążę należy przerwać przyjmowanie bromokryptyny w momencie
potwierdzonej ciąży, chyba że istnieje wskazanie lekarskie do dalszego leczenia. Po przerwaniu
leczenia bromokryptyną nie stwierdzono zwiększonej liczby poronień.
Na podstawie doświadczeń klinicznych wykazano, że przyjmowanie bromokryptyny w czasie ciąży
nie wpływa negatywnie na jej przebieg i rozwiązanie.
Jeśli ciąża dotyczy pacjentek z gruczolakiem przysadki i przerwane zostało podawanie
bromokryptyny, konieczne jest monitorowanie przebiegu ciąży. U pacjentek z objawami wyraźnego
powiększenia gruczolaków typu prolaktynoma, np. bólem głowy lub zmniejszeniem pola widzenia,
należy rozważyć ponowne zastosowanie bromokryptyny lub leczenie operacyjne."
 
reklama
Dziewczyny a czy to może zagrozić ciąży jak będzie brała ta 1/4 tabletki bromergonu?

A ona wie jaki ma wynik prolaktyny? Czytałam teraz trochę i są różne szkoły, niektórzy go podają do 12 tygodnia. Podobno jest obojętny dla dziecka. A za wysoka prolaktyna tez może spowodować poronienie.
 
Do góry